wymiana partnerow

Wymiana partnerów – jak to zrobić aby wspólnie dobrze się bawić?

Zamiana partnerów to dość nietypowe rozwiązanie, o którym stosunkowo mało się mówi.  To rozwiązanie może ożywić relacje łóżkowe, ponadto pozwolić na eksperymenty seksualne i przynieść zupełnie nowe doznania. Na czym polega wymiana partnerów? Jak wpływa na związek? Sprawdź koniecznie wszystkie szczegóły!

Wymiana partnerów – na czym polega?

Wymiana partnerów wzbudza kontrowersje, nic w tym dziwnego, bo to odważna decyzja mocno ingerująca w intymność pary. Seks grupowy jest zdradą i do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, ale co ważne osoby się na to godzą dobrowolnie, poza tym razem w tym uczestniczą. Wymiana partnerów to nic innego, jak podmiana partnerów w sypialni.

Do współżycia dochodzi z przypadkowymi osobami, albo pary umawiają się na takie zaaranżowane spotkanie między sobą, ale na wcześniej ustalonych regułach. Istnieje masa grup online, a nawet klubów, które pomagają organizować tego typu zgromadzenia z podtekstem. Bierze w nich udział mniej bądź więcej osób.

Wymiana partnerów u par nie będących w stałych związkach nazywa się inaczej niż u tych w dłuższej relacji, bo swingersami, a w przypadku stałych związków – swappersami. Tego rodzaju rozrywka pozwala zaspokoić pragnienia seksualne, spróbować nowych rzeczy, a także doświadczyć czegoś ekscytującego. Współżycie z innymi niesie ze sobą pewne zagrożenia, o których należy pamiętać nim zdecydujemy się na zamianę partnerów.

Chcesz zabawić się w wymianę partnerów? Najpierw porozmawiaj ze swoim!

Dreszczyk emocji, podniecenie, ciekawość, chęć spróbowania czegoś nowego, marzenie o seksie z nieznajomym, spełnienie swoich fantazji  – powodów, dla których pary decydują się na zamianę w łóżku jest wiele. Nie każdy jednak godzi się na to rozwiązanie, dlatego warto o tym rozmawiać. Obie strony muszą się na to zdecydować jednomyślnie!

  Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? 10 sprawdzonych sposobów

Wymiana partnerów jest specyficzna, bo na oczach drugiej osoby dochodzi do jawnej zdrady. Nie każdy będzie w stanie obserwować czułości z inną kobietą lub z mężczyzną, a tym bardziej sam podjąć się współżycia z nieznajomym, gdy partner jest tuż obok. Seks grupowy jednak może na innych działać zupełnie odwrotnie, bo takie zachowanie będzie ich podniecać i zachęcać w pewien sposób do łóżkowych eksperymentów oraz większej otwartości.

Zabawa w zamianę partnerów wymaga podjęcia jednomyślnej decyzji obu osób. Często jednak to jedna strona naciska na drugą, a ta w końcu się na to godzi mimo iż ma wiele wątpliwości oraz oporów. Ustalenie reguł spotkania to kolejny kluczowy element, a masa osób o nim zapomina. Przemyślenie wszystkiego na spokojnie jest konieczne by uniknąć komplikacji. To trudna decyzja, która może wiele zmienić w relacji, niestety, nie zawsze na lepsze.

Jak wymiana partnerów wpływa na związek?

Wymiana partnerów w małżeństwie zdarza się często, zwłaszcza jeśli jest to długoletni związek i wkradła się do niego monotonia oraz proza życia codziennego. Młode osoby chętniej decydują się na to, choć nie ma tu tak naprawdę utartych schematów co do wieku. Kontrolowana, jawna zdrada to dla wielu lepsze rozwiązanie niż posiadanie potajemnie kochanki, a zatem jej ukrywanie. Mimo wszystko jest to niewierność, która ma różne poważne konsekwencje.

Niektórzy uważają, że seks grupowy może uratować ich relację, bo spowoduje że partner będzie chętniej chciał potem współżyć w związku i próbować nowych rzeczy podczas gry wstępnej oraz na dalszym etapie. To jednak zdarza się bardzo rzadko. Takie ratowanie rozpadającego się małżeństwa poprzez wzbudzanie zazdrości, czy rozbudzenie namiętności to nie najlepsza opcja. Finał jest zazwyczaj wręcz odwrotny, bo nie ma już co ratować.

  Czym jest miłość dla człowieka? Poznaj definicje szczerej miłości

Jak wymiana partnerów wpływa na związek? Historie są różne, bo bardzo dużo zależy od samych okoliczności, charakteru osób, a także od podejścia do tego tematu, ponadto otwartości na eksperymenty seksualne. Trzeba zatem przygotować się na kilka scenariuszy, a nie wszystkie z nich są pozytywne i mają szczęśliwe zakończenie.

Wymiana partnerów doświadczenia są rozmaite. Poniżej znajdziesz kilka przykładów na to, jakie to może mieć konsekwencje w przyszłości. Zamiana powoduje, między innymi:

  • dystans
  • obniżenie zaufania
  • poczucie krzywdy i zdrady
  • poczucie winy i wyrzuty sumienia
  • wzajemne oskarżenia oraz pretensje.

Zdarza się również tak, że:

  • później jeden z partnerów umawia się na potajemne spotkania z „kochanką” i kontynuuje znajomość bez wiedzy oraz pewnego rodzaju kontroli żony
  • pojawia się zauroczenie, a ono niekiedy skutkuje notoryczną zdradą, a nawet rozpadem małżeństwa
  • partner całkowicie traci zainteresowanie i zaczyna szukać przygód na boku, bo przypadkowe spotkania aż tak mu się spodobają.

Choroby, czy uzależnienie od seksu z nieznajomymi – to tylko niektóre z kolejnych wad takiego układu. Scenariuszy jest cała masa, a większość z nich kończy się źle, a więc rozwodem lub rozstaniem. Wypominanie, tudzież ochłodzenie relacji to kolejny problem. Trzeba przemyśleć wszystkie za oraz przeciw nim zaczniemy zabawę w wymianę partnerów. To ryzykowne i pewnie dlatego aż tak podniecające.