para na randce pije wino

W jakich kobietach kochają się mężczyźni, a z którymi tylko randkują?

Relacje damsko-męskie nie są proste, poza tym wciąż tworzą liczne pytania. W jakich kobietach kochają się mężczyźni? W naszym artykule zdradzamy jaki typ dziewczyn podbija ich serca. Koniecznie sprawdź!

Mężczyźni – jak wybierają kobiety do kochania i randkowania?

Często mówi się, że faceci wybierają kobiety do kochania, a także te wyłącznie do randkowania. Czy to prawda? Nie da się ukryć, że mężczyźni są wzrokowcami i mocno kierują się względami wizualnymi. Ten aspekt mocno przeważa, gdy decydują się na randki. W budowaniu trwałej relacji opartej na miłości kluczem jest nie tylko wygląd, ale i osobowość kobiety, a także jej zachowanie.

Jakie kobiety kochają mężczyźni?

Faceci darzą uczuciem kobiety, które posiadają pewne cechy. Takie dziewczyny przede wszystkim:

1. Znają swoją wartość

Poczucie własnej wartości jest bardzo ważne nie tylko w relacjach damsko-męskich. Faceci doceniają kiedy dziewczyna ma świadomość swoich wad i zalet, potrafi mówić „nie”, do tego ma własne zdanie oraz zasady.

2. Potrafią rozmawiać

Chłopak szuka partnerki, a więc kobiety, z którą będzie się przyjaźnił. Jeśli jest ona dobrym słuchaczem, a jednocześnie potrafi rozmawiać na różne tematy jest wymarzoną kandydatką na partnerkę. Rozumie mężczyznę, jak i nie oczekuje od niego, że będzie się niczego domyślał. Nie czepia się i nie wyolbrzymia drobiazgów? To wręcz poszukiwany ideał!

3. Są dojrzałe

Mężczyźni kochają kobiety dojrzałe, a więc takie, które dbają o swoje życie, samodzielnie podejmują decyzję oraz mają ukształtowany charakter. Wiedzą, że taka dziewczyna będzie dla nich partnerką świadomą swoich potrzeb, a nie „małą dziewczynką”, którą trzeba prowadzić przez życie za rękę.

  Jak poderwać chłopaka? 25 sprawdzonych sposobów

4. Wyróżniają się osobowością

Kobieta z pasjami, marzeniami oraz planami jest niebywale atrakcyjna. Dodatkowym atutem jest pozytywne nastawienie do świata oraz uśmiech. Bije z nich ciepło, a ich osobowość jest ciekawa. To intryguje, przyciąga, a do tego powoduje, że facet chce z taką kobietą tworzyć wspólną przyszłość.

5. Okazują miłość, a także doceniają fakt, że facet to robi

Dziewczyna, która czuje wdzięczność i ma silne poczucie więzi z facetem jest w jego oczach wymarzoną kandydatką na dziewczynę. On nie tylko okazuje miłość, ale przede wszystkim docenia taki gest ze strony mężczyzny. To pokazuje, że każda ze stron wnosi tyle samo do związku, a to bardzo ważne.

randka w restauracji

Z jakimi kobietami mężczyźni się tylko umawiają?

Nie każda dziewczyna zdaje sobie sprawę, że faceci z nią tylko randkują, a nie traktują jej jako kandydatki na partnerkę. Dlaczego tak się dzieje? Takie kobiety mają pewne cechy, które o tym w pewien sposób decydują. Mimo iż mogą być niezwykle atrakcyjne fizycznie to i tak nie są przez panów brane pod uwagę, jako materiał na dziewczynę. Z jakimi kobietami mężczyźni się tylko umawiają? Z takimi, które:

1. Typowe ”gwiazdy” poświęcają swój cały czas, aby dbać o swój wygląd. Ten czynnik przyciąga panów, ale oni nie chcą być dla kobiety dodatkiem. Mogą z nimi randkować, ale z pewnością nie zwiążą się na stałe. W ich oczach takie dziewczyny są odbierane za „puste”.

2. Traktują, jak dobre kumple, z którymi świetnie się rozmawia i spędza czas, ale w zasadzie nic poza tym.

3. Zachowują się, jak nadopiekuńcze matki. Oni szukają partnerki, a nie niańki!

4. Mają niskie poczucie własnej wartości, a poprzez to są niepewne, podejrzliwe i wydaje im się, że każda dziewczyna jest od nich lepsza. Kontakt z taką osobę bywa męczący, a co dopiero związek.

  Miłe dziewczyny są na przegranej pozycji? Sprawdź dlaczego!

5. Zachowują się, jak młodsze siostry, którym cały czas trzeba poświęcać uwagę. Facet lubi opiekować się kobietą, ale sam czasami potrzebuje wsparcia, wysłuchania oraz pomocy.

Wyżej opisane typy kobiet są dobre na krótką metę, a nie na długi, stabilny związek. Randki z nimi podbijają jedynie ego faceta i są dla nich planem B w czasie poszukiwania miłości.

mezczyzna daje roze kobiecie

Co zrobić, aby mężczyzna mnie kochał a nie tylko randkował?

Miłość to skomplikowany temat. Zastanawiasz się co zrobić, aby facet chciał nie tylko randkować? Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą sprawić, żeby mężczyzna zaczął myśleć o Tobie inaczej, zdecydowanie bardziej poważnie. Oto one:

1. Zmień nastawienie. Pozytywne podejście do życia powoduje, że faceci Cię inaczej odbierają niż gdybyś była ponura, zakompleksiona i wiecznie miała jakiś problem. Przyciągaj go osobowością i nastawieniem!

2. Nie próbuj faceta trzymać na krótkiej smyczy, bo będzie chciał się z niej zerwać. Daj mężczyźnie odrobinę wolność, dlatego nie ograniczać go.

3. Naturalność przyciąga, dlatego nie udawaj nikogo, bądź zwyczajnie sobą. Nie musisz być idealna, a przede wszystkim ciepła, otwarta, troskliwa, przyjazna i lojalna. Takich cech szukają mężczyźni!

4. Zadbana dziewczyna to nie tylko ta, która skupia się na wyglądzie, ale i na swoim wnętrzu. Rozwijanie pasji, posiadanie zainteresowań oraz to, że potrafisz spędzać czas sama ze sobą jest plusem. Mężczyzna chce mieć u boku szczęśliwą osobę z własnym życiem. W ten sposób wie, że sam będzie miał okazje realizować własne marzenia.