kobieta nie wie czy kocha faceta

Nie wiem czy go kocham – 12 sygnałów które świadczą, że uczucie się skończyło

Miłości nie da się jednoznacznie wyjaśnić. To, w jaki sposób się zaczyna i kończy można zauważyć, bo są tego charakterystyczne symptomy. Wbrew pozorom łatwo je dostrzec. Co może świadczyć o tym, że uczucie się skończyło? Jeśli nie wiesz to koniecznie sprawdź 12 sygnałów, które sygnalizują koniec miłosnej relacji!

Nie wiesz czy go kochasz? Sprawdź te 12 sygnałów, które to sprawdzą!

Z czasem motyle w brzuchu znikają, a w życie wkrada się codzienność. Jest to klasyczne, choć niekiedy może być spowodowane nie tylko dojrzałością relacji, ale niestety, sytuacją odwrotną, bowiem zmierzaniem do jej końca. Nie wiesz, czy go kochasz? Masz jakieś wątpliwości? Sprawdź koniecznie 12 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że już nie kochasz partnera:

1. Brak bliskości fizycznej

Jak poznać, że już go nie kocham? Jeśli w waszej relacji jest coraz mniej bliskości to bardzo zły znak potwierdzający koniec związku. Niestety, ale jest to jeden z najbardziej popularnych objawów, że uczucie gaśnie. Nie myślisz wcale o zbliżeniu, mało tego,  wciąż szukasz wymówek, aby do tego nie doszło. Ból głowy, zmęczenie, brak czasu – to tylko kilka pretekstów by uniknąć seksu. Nie oszukuj się, Ty wcale nie pragniesz by Cię przytulał, całował, a nawet trzymał za rękę. Pociąg zastępuje obrzydzenie, a tak nie powinno przecież być.

2. Facet przestaje Ci się podobać

Mówi się, że „miłość jest ślepa” i coś w tym jest, ponieważ jeśli darzymy kogoś uczuciem to nie ważne jest dla nas, jak wygląda. Kiedy mija zauroczenie zaczynamy dostrzegać wady wyglądu drugiej osoby, ponadto one bardzo nam przeszkadzają. To również jest w dużej mierze przyczyną tego, że nie mamy ochoty na jakąkolwiek bliskość fizyczną.

3. Mężczyzna działa Ci na nerwy

Kocham, czy nie skoro facet mnie drażni? To zdecydowanie jest sygnał, że w waszej relacji źle się dzieje. Irytuje Cię każde jego zachowanie, nawet te błahe dotyczące chociażby rozrzuconych rzeczy. Zauważasz, że działa Ci na nerwy dosłownie na każdym kroku. Wcześniej z pewnością nie czułaś takiej irytacji oraz frustracji. Ciągle myślisz, jak mogłaś się z kimś takim związać. To jednoznaczny znak, że miłość znikła.

4. Nie starasz się o mężczyznę

  Związek z przyjacielem - czy warto to zrobić?

Już go nie kocham, to jasne, ponieważ przestałaś na każdym kroku starać się o jego względy. Nie dbasz o siebie tak, jak dawniej, na przykład nie masz problemu z pokazywaniem mu się w brudnej odzieży, czy w nieświeżych włosach. Czar prysł, a Twoje uczucie się wypaliło. Nie chcesz już mu imponować i w żaden sposób się o niego starać, bo już wszystko Ci jedno.

5. Brak planów na przyszłość

Zakochani bez przerwy rozmawiają, przede wszystkim omawiają wspólne plany, a kiedy wiesz, że już go nie kochasz nie ma sensu tego robić. Ucinanie tego tematu to norma. Sama nie wiesz co będzie za tydzień, a długofalowe postanowienia związane z tym facetem wydają Ci się bezsensowne. To wyraźna oznaka, że nie uwzględniasz go już w swojej przyszłości, a relacja zmierza do definitywnego zakończenia. Nastąpi to prędzej, czy później.

6. Brak „Kocham Cię”

Kiedyś bez specjalnej okazji wypowiadałaś „Kocham Cię”, a teraz jakbyś zapomniała o tym słowie. Skoro trudno jest je Ci wypowiedzieć, być może nie ma już tego uczucia i sama siebie oszukujesz. Nie ma co mydlić oczu partnerowi, bo wasza miłość znikła.

7. Brak kontaktu między parą

„Nie wiem, czy go kocham” to pojawia się w Twojej głowie? Właśnie, dlatego unikasz rozmów, wiadomości SMS, czy spotkań, bo nie masz pewności co czujesz, a w zasadzie zauważyłaś, że się dawno odkochałaś. Unikanie kontaktu to jeden z najczęstszych symptomów mówiących o tym, że oddalacie się od siebie coraz bardziej.

8. Brak zazdrości

Zakochani często są o siebie bardzo zazdrośni, bo boją się zwyczajnie kogoś stracić. Chorobliwa jest zła, tak samo jak całkowity brak tego uczucia. W tym drugim przypadku  zazwyczaj oznacza to obojętność wobec drugiej osoby. Dlaczego tak się dzieje? Już Ci nie zależy, poza tym oddaliliście się od siebie, a żar namiętności dawno nie istnieje. Zazdrość okazuje się po pewnym czasie zupełnie obcym odczuciem, dlatego że już nie kochasz partnera.

9. To tylko najlepszy przyjaciel

Z czasem namiętność i podobne uczucia zastępują w miłości inne. Spokojnie, ponieważ jest to normalne, bo wszystko się po pewnym okresie zmienia. Martwić możesz się w sytuacji, gdy Twój ukochany zaczyna być dla Ciebie jedynie dobrym przyjacielem. Dlaczego? To spory kłopot, bowiem fizyczny pociąg znika, a on jest ważny w uczuciowej relacji. Taki zwykły koleżeński układ na dłuższą metę będzie coraz trudniejszy, bo brak tu przecież miłości.

  Jak odzyskać faceta? 15 skutecznych sposobów

10. Masz odczucie braku czegoś

Jak poznać, że go już nie kocham? Wyraźną oznaką będzie nietypowe poczucie, że coś Ci umyka, choć nie do końca wiesz co. Nie potrafisz konkretnie określić pewnego rodzaju pustki, którą mimo wszystko coraz mocniej odczuwasz. Jest to dziwna tęsknota, a Ty masz problem by ją opisać, ale doskonale wiesz, że czegoś już nie ma. Takie niecodzienne odczucie może być spowodowane faktem, iż zauroczenie minęło. To najwyższy czas by się rozstać.

11. Samotność w związku

Masz chłopaka, a pomimo to czujesz się bardzo samotna? To źle, przecież nie jesteś sama. Jest to najczęściej spowodowane faktem, iż facet Cię nie rozumie, poza tym nie ma już tej przysłowiowej chemii między wami. Tęsknisz za długimi rozmowami, bliskością i jego radami, ale uczucie się wypaliło, dlatego się oddaliliście. Nie bierzesz już pod uwagę tego, że mogłoby być, tak jak dawniej. Ty już go nie kochasz i masz poczucie, że jesteś zupełnie sama, choć facet fizycznie jest obok.

12. Oczy

Niestety, ale oczy mówią wszystko, nawet to co chcemy skrzętnie ukryć przed światem. Zakochane spojrzenie jest jednym z najpiękniejszych. Ten błysk w oku jest wyjątkowy. Kocham, czy nie? Twoje spojrzenie powie wszystko. Kiedyś widziałaś tylko swojego ukochanego, dziś częściej oglądasz się za przystojniakami na ulicy niż zwracasz uwagę na swojego faceta. Coraz bardziej rozglądasz się za innymi, a to źle wróży dla waszej relacji.