zniesmaczony mezczyzna

Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? 15 najczęstszych cech

Każdy ma inny gust, aczkolwiek są pewne rzeczy, za którymi większość facetów nie przepada. Czego mężczyzna nie lubi w kobietach? Mamy dla Ciebie aż 15 przykładów. Koniecznie je sprawdź!

15 cech których mężczyźni nie lubią w kobietach?

Relacje damsko-męskie nie należą do najłatwiejszych. Należy pamiętać, że panowie zwracają uwagę nie tylko na wygląd kobiet, ale przede wszystkim na ich zachowanie, czy też cechy charakteru. Wiele dziewczyn popełnia banalne wręcz błędy, gdy zaczynają się umawiać z wymarzonym chłopakiem. Istnieją pewne rzeczy, których faceci zwyczajnie nie lubią w kobietach. Co ich denerwuje i odrzuca od płci przeciwnej? W naszym zestawieniu znalazło się 15 najczęstszych rzeczy. Oto one:

1. Namolność

Czego faceci nie lubią w kobietach? Z pewnością namolności, czyli szukania non stop kontaktu i to na różne sposoby. To pewnego rodzaju narzucanie się, niekiedy zdarza się ono już na początku znajomości, gdy para dobrze się nie zna. To bardzo irytujące zachowanie, które powoduje, że mężczyzna zwyczajnie się zniechęca. Czuje się on osaczony, brak mu wolności i ma poczucie ataku. Przy braku czasu dla kobiety te zachowania się tylko nasilają, dodatkowo dochodzą jeszcze bezpodstawne wyrzuty oraz pretensje. To może przytłoczyć każdego. Co więcej, facet nie ma szansy nawet zatęsknić, a to przecież jest ważne.

2. ”Atencjuszki”

Dziewczyny, które chcą być bez przerwy w centrum uwagi pragną atencji. Co one robią? Irytują swoim zachowaniem, ponieważ mocno zwracają na siebie uwagę innych, przesadnie gestykulują, głośno mówią, a nawet śmieją się bez powodu. Ich celem jest zyskanie uznania innych. To zdecydowanie nie podoba się mężczyznom, bowiem takie kobiety robią wszystko na pokaz. Potrzebują komplementów, uznania i masy uwagi. To zdecydowanie skreśla je w oczach panów. Nie mają oni ochoty na bycie tylko tłem. Nie wspominając o tym, że codzienność z taką osobą mogłaby być naprawdę męcząca.

3. Przesadne dbanie o siebie

Kiedy facet jest zły na kobietę? W momencie, gdy cała jej uwaga skupia się tylko i wyłącznie na jej wyglądzie, a cała reszta dla niej nie ma znaczenia. To płytkie podejście do życia, podobnie jak spędzanie mnóstwa godzin na kanałach social media, dlatego że chce się być zauważonym przez innych. Dokumentowanie każdego momentu życia także nie spotka się z uznaniem panów. Taka dziewczyna wydaje się próżna, skupiona na sobie, a także w pewien sposób uzależniona od adoracji innych. Przesadne dbanie o swój wizerunek może być sygnałem, że ma ona spory problem z poczuciem własnej wartości. Faceci od takich kobiet trzymają się z daleka, bowiem zdają sobie sprawę, że zakompleksiona partnerka może ich przytłoczyć wieloma rzeczami. Pragną oni prawdziwego życia, a nie idealnej kobiety, przede wszystkim autentycznej. Na początku mogą przymykać oko na pewne kwestie, choć prędzej, czy później cierpliwość mężczyzny się skończy.

4. Mała dziewczynka

Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? Z pewnością, gdy zachowują się one, jak małe dziewczynki, a więc rozkapryszone księżniczki. To nie jest plusem, wręcz przeciwnie. Facet powinien opiekować się dziewczyną, aczkolwiek nie z tego powodu. Mała dziewczynka szybko się obraża, oczekuje, że wszystko będzie zrobione za nią, ponadto nie radzi sobie z codziennością. Jej słodki głos i wizerunek może przyciągać, za to zachowanie zdecydowanie odpycha facetów. Poszukują oni bowiem partnerki, która będzie dojrzała, zaradna i odpowiedzialna.

5. Przesadna niezależność

  Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? 12 istotnych sygnałów

Dobrze jeśli kobieta jest niezależna i sama doskonale radzi sobie z problemami. Panowie obawiają się dziewczyn, które przesadnie są samodzielne i w tej kwestii zwyczajnie przesadzają. Co ciekawe, na każdym kroku to pokazują i facet tak naprawdę nie ma okazji się nawet wykazać, bo one nie dają im szans. Manifestują również w każdych czynnościach, że sprostają zadaniu, również temu niezwykle wymagającemu i kojarzącemu się z męskim światem. W głowach panów pojawia się zatem pytanie – po co im partner? Niezależność jest pożądaną cechą, a nawet przez wielu uważaną za niebywale seksowną, aczkolwiek przesadna spowoduje, że kobieta przestanie być w ich oczach atrakcyjną. Pamiętaj, że takie feministyczne zachowania mogą zniechęcić. Nie warto, dlatego też non stop tego podkreślać i pokazywać.

kobieta odrzuca mezczyzne

6. Zgrywanie niedostępnej

Większość poradników, czy wpisów na forum mówi, że kobieta powinna grać niedostępną, aby zdobyć serce mężczyzny. To stereotypowy tok myślenia, który dla facetów wydaje się głupotą. Trudno im zrozumieć pewne zachowania dziewczyn, bo one celowo wprowadzają ich w błąd lub powodują zamęt w relacji. Facet lubi zdobywać, choć przez nieporozumienia, wysyłane sprzeczne sygnały oraz niekończącą się grę nie wie co ma zrobić. Z drugiej strony nie chce się bez przerwy narzucać i ciągle przejmować inicjatywy. Mężczyźni lubią konkrety, dlatego raz na zawsze porzuć mity, że musisz grać ciągle niedostępną. Pamiętaj, że to może przynieść więcej szkody niż pożytku!

7. Życie pełne sztucznych barw

Na początku znajomości wiadomo, że każdy chce wypaść, jak najlepiej i w pewien sposób zaimponować drugiej osobie. Dużym błędem jest koloryzowanie przez kobiety swojej codzienności. Uważają one bowiem, że dzięki temu staną się bardziej interesujące w oczach panów. Opowiadanie historii z imprez, czy zakładanie się kto więcej wypije alkoholu nie są dobrą drogą do serca faceta. Lepiej przemilczeć żenujące wpadki, bo można wiele stracić. Daj poznać się z najlepszej strony, bądź prawdziwa oraz szczera, choć pewne rzeczy przemilcz. Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? Koloryzowania życia i chwalenia się zawstydzającymi wspomnieniami. W tym momencie on czuje się głupio, bo pojawia się krępująca sytuacja, a Ty wcale nie będziesz wydawać się atrakcyjna.

8. Emocje biorą górę

Zdecydowana większość facetów nie lubi w kobietach, gdy za mocno okazują emocje. Obawiają się, że to przysporzy im masy kłopotów. Huśtawki nastrojów są złe, bowiem mężczyzna nie wie czego może się spodziewać. Żyje w lęku, że w jednej chwili ze szczęśliwej zmienisz się w złą i wkurzoną. Wtedy właśnie on oberwie, bowiem kobieta może wrzeszczeć bez powodu, robić wyrzuty, a nawet płakać, czy podnieść głos. Dojrzałość powoduje, że dziewczyny są niezwykle atrakcyjne. Warto wobec tego kontrolować emocje, czyli panować nad nimi, poza tym nadmiernie ich nie okazywać, zwłaszcza tych negatywnych. Stabilna osoba dobrze radzi sobie nawet w stresujących sytuacjach. Kobiety nie powinny wszystkiego zwalać na PMS, czy okres, bowiem to nie jest usprawiedliwienie ich niestosownego zachowania.

9. Fochy

Obrażalskie kobiety, które pod byle pretekstem strzelają przysłowiowe fochy przerażają facetów. Takie zachowanie powoduje niedomówienia, nerwowość, do tego bezsilność panów. Dziewczyny twierdzą, że mężczyzna sam musi się wszystkiego domyślić, ale często to nie takie proste. Nie każdy da się zrobić pantoflarzem, nawet pod presją szantażu, wymuszeń i innych podobnych rzeczy. Foch, czyli bezpodstawne obrażanie się i oczekiwanie, że facet będzie zdobywał kobietę, błagał o jej względy oraz robił wszystko, żeby jej przeszło to zła droga do udanej relacji. To pewnego rodzaju kara objawiająca się, między innymi milczeniem, czy zniknięciem, a zatem tak zwanymi cichymi dniami.

  Jak się całować z języczkiem? Poradnik krok po kroku

10. Zimna i twarda dziewczyna

Nie da się ukryć, że twarda kobieta może się panom podobać, aczkolwiek gdy dodatkowo jest zimna to już powoduje, że zmieniają oni zdanie. Taki miks cech sprawia bowiem, że mężczyzna czuje się odcięty i w pewien sposób nie ważny. Pragnie on, jak każdy człowiek odrobiny ciepła, zrozumienia oraz równego traktowania. Zimna i twarda dziewczyna to dla nich koszmar!

11. Seks

Ludzie mają różny stosunek do seksu i to jest całkowicie normalne. Dziewczyny, które się nim nudzą, albo wcale nie interesują tymi kwestiami budzą w facetach strach. Równie negatywne odczucia powodują kobiety, które wykorzystują zbliżenie, jako formę szantażu, na przykład w kłótni. Kontakt fizycznie nie ma być ani karą ani nagrodą.

12. Królowa dramatu

Większość facetów unika kobiet, które są przysłowiowymi królowymi dramatów. Ich życie to niekończące się pasmo udręk, klęsk oraz błędów, czyli nie ma tu w zasadzie pozytywów. To sprawia, że mężczyźni są zniechęceni co do dalszej znajomości. Wolą otwarte, uśmiechnięte oraz optymistycznie nastawione partnerki przy boku, których nie będą czuć się kołem ratunkowym. Nikt nie lubi słuchania ciągłych narzekań i wyolbrzymiania problemów.

13. Kobieta kameleon

W oczach faceta panie pragną wypaść, jak najlepiej, dlatego też pokazują się z jak najlepszej strony i czasem coś koloryzują. W każdej kwestii starają się być najlepsze, aby zdobyć uznanie. Zaskakują bez przerwy i to oczywiście wyłącznie pozytywnie. Z czasem jednak zdejmują przysłowiową maskę i odsłaniają swoją prawdziwą twarz. Z idealnej partnerki zmieniają się w zagubione dziewczyny pragnące ratunku i masy uwagi. Od takich uciekają mężczyźni, bo oni liczą na szczerość i autentyczność. Od początku chcą poznać to jaka kobieta jest w rzeczywistości, a nie odkryć to dopiero po czasie. Z reguły są później rozczarowani.

14. Chore ambicje kobiety

Facetów odpychają dziewczyny, które mają chore ambicje. Nawet jeśli mężczyzna przychyliłby dla nich przysłowiowe niebo to za mało. One przecież oczekują ciągłych niespodzianek, adoracji oraz atrakcji, w tym rzeczy materialnych. To sprawia, że z czasem partner czuje się niewystarczający, bo nie może spełnić wszystkich pragnień kobiety. Właśnie, dlatego męczy się w takiej relacji i szuka odskoczni, na przykład kochanki.

15. ”Domyśl się sam”

Wiele pań liczy na to, że facet sam się wszystkiego domyśli bez żadnych sugestii i podpowiedzi. Tak niestety, to nie działa. Takie zachowanie kobiet irytuje facetów, bo nie są oni w stanie sprostać wyznaczonemu, nierealnemu co prawda zadaniu. Wolą szczerą rozmowę, tak zwaną kawę na ławę. Chcą wiedzieć o co chodzi, a nie żyć z domysłami, które zazwyczaj nie mają nic wspólnego z prawdą. To ich męczy, irytuje i powoduje frustrację, a ona będzie z czasem tylko narastać oraz zaogniać sytuację.