pudelko TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32 – czy ta elektroniczna niania warta jest zakupu? Nasz test i recenzja

Małe dzieci muszą być pod stałą obserwacją, nawet podczas snu. W sytuacjach kiedy trzeba ugotować obiad na pewno przyda się pomoc przy dziecku. Elektroniczna niania TrueLife NannyCam H32 zajmie się pilnowaniem dziecka, kiedy ty przygotowujesz posiłek.

TrueLife NannyCam H32 posiada duży ekran oraz kamerkę nagrywającą wysoką jakość obrazu. Jak sprawdziła się podczas testów?

Co znajduje się w zestawie?

Na zestaw TrueLife NannyCam H32 składają się dwa urządzenia – niania oraz kamerka. Oba te nieodłączne elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Wykonanie zarówno niani, jak i kamerki stoi na wysokim poziomie, każdy element jest ze sobą bardzo dobrze spasowany.

zestaw pudelko TrueLife NannyCam H32

Niania to urządzenie dla rodzica. Posiada ona kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2-cala. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, co przekłada się na komfortowe pilnowanie dziecka. Obok ekranu umieszczone zostały 4 przyciski funkcyjne, zaś na boku znalazło się miejsce na port miniUSB, mikrofon oraz przycisk zasilania. Na tyle znajdziemy nóżkę oparcia oraz głośnik.

Kamera pozbawiona jest ostrych krawędzi. Na froncie znajdziemy oczywiście obiektyw, a całość postawiona jest na regulowanej pod różnymi kątami nóżce. Pod obiektywem znalazła się lampa LED oraz głośniki. Z tyłu zaś wystaje głośnik, a na boku umieszczony został przełącznik zasilania oraz port miniUSB.

Do zestawu dołączone zostały kable zasilające oraz dokumentacja.

Kamerka w codziennym użytkowaniu

Połączenie między kamerką a nianią jest bajecznie proste – wystarczy włączyć oba urządzenia, a one połączą się ze sobą automatycznie. O ile kamerka musi być podłączona do zasilania przez cały czas, to sama niania posiada wbudowaną baterię. Oba urządzenia komunikują się między sobą przy pomocy sygnału działającego w częstotliwości 2,4 GHz. Sygnał jest stabilny, nawet na dużą odległość.

  Czego potrzebuje przyszła mama?

Według zapewnień producenta zasięg na otwartej przestrzeni to około 300 metrów. W domu, ze względu na ściany i inne urządzenia pracujące w tej samej częstotliwości zasięg jest znacząco mniejszy, jednak nie na tyle, że nie będziemy mogli odejść dalej niż 50 metrów.

kamerka TrueLife NannyCam H32

Jakość obrazu kamerki NannyCam H32 jest bardzo dobra. Jest on wyraźny i szczegółowy, a niania, ze względu na swój duży i wysokiej jakości wyświetlacz pozwala na dostrzeżenie każdego ruchu dziecka. Kamerka regulowana jest w wielu płaszczyznach, więc możemy ustawić go tak, aby mieć najlepszą perspektywę.

Kamerka z zestawu NannyCam H32 została wyposażona w funkcję noktowizora, dzięki której bez problemu możemy obserwować dziecko po zmroku czy w nocy. Obraz jest czysty i wyraźny, więc z pilnowaniem dziecka nie będzie problemu. Wśród funkcji zestawu znajdziemy chociażby termometr, który wyświetla na ekranie niani temperaturę pokoju, w którym znajduje się dziecko.

monitor TrueLife NannyCam H32

Oba urządzenia zostały wyposażone w głośnik i mikrofon, co oznacza, że możliwa jest dwustronna komunikacja między dzieckiem a rodzicem. Mikrofon jest czuły, więc usłyszymy również każdy szelest. Od tego również jest funkcja VOX, która alarmuje o każdym ruchu i dźwięku jaki wykonuje dziecko. Dodatkowo niania oferuje możliwość odtwarzania kilku kołysanek.

Zarówno kamerka, jak i niania z zestawu NannyCam H32 posiada złącze miniUSB, więc możemy zasilać je również za pomocą powerbanka.

Podsumowanie

TrueLife NannyCam H32 to świetne urządzenie dla młodych rodziców, którzy chcą mieć swoje dzieci pod okiem przez cały czas. Wysoka jakość obrazu pozwala na obserwowanie dziecka o każdej porze dnia i nocy. Funkcje takie jak obustronna komunikacja czy noktowizor pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa. TrueLife NannyCam H32 wycenione zostało na około 350 złotych.