kobieta i pies

Sennik – pies. Znaczenie – jak rozumieć sny o psie?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wierny partner do samego końca. Psom przypisuje się jeszcze wiele innych cech oprócz lojalności wobec właściciela. Psy są odważne, agresywne, a zarazem uczuciowi, komunikatywne i kochają dzieci. Z oczów psa można wyczytać wszystko.

A co jeżeli nam się przyśni? Wtedy sięgnijmy po sennik i dowiedzmy się, co oznacza pies w snach. 

Sny o psie

Generalnie psy są odbierane pozytywnie i na ogół są lubiane. Podobne znaczenie mają w naszych snach. Psy, jako symbole przyjaźni, wierności, lojalności i opiekuńczości, a drugiej strony agresji, ataku i siły, w naszych snach również przyjmują takie cechy.

Dlatego sen o psie może odnosić się do dwóch przeciwstawnych aspektów. A mianowicie w pierwszym aspekcie dotyczy przyjaźni i opieki. W drugim zaś jest przestrogą: uważaj na wroga i wiąże się z agresją lub agresorem w naszym otoczeniu, który może nas zaatakować.

Psy często pojawiają się w naszych snach, niezależnie czy mamy własnego czworonoga, czy też nie. Jeżeli w naszym domu jest pies, to najprawdopodobniej w roli symbolu sennego akurat tego konkretnego zobaczymy w naszych marzeniach sennych. Zatem czy sen o psie zwiastuje dobre wieści ? Wszystko zależy, w jakiej scenerii i sytuacji go zobaczymy i jak przebiegał ten sen.

Aby rozszyfrować nasz sen o psie, należy najpierw przypomnieć sobie, jak nasz czworonóg wyglądał i co robił. Należy tu podkreślić, że zobaczenie psa, bez konkretnej sytuacji z nim związanej odzwierciedla naszą słabość wobec kogoś. I tutaj z pomocą przychodzi nam kolor psa.

Czarny pies określa fałszywego przyjaciela. Należy w swoim otoczeniu przeanalizować, kto nam szkodzi i może nam wyrządzić wielką krzywdę. Czarny pies jest przestrogą, a zarazem ostrzeżeniem przed niemiłymi niespodziankami ze strony kogoś, od kogo się ich nie spodziewaliśmy.

  ESFP (osobowość typu Animator) - cechy, zalety, wady, znani Animatorzy

Sytuacja inaczej się przedstawia w stosunku do szarego czy brązowego psa. Jeżeli widzimy w naszym śnie psa z takim umaszczeniem, to znaczy, że możemy liczyć na wiernego przyjaciela. Biały pies to znak, że nawiążemy miłą znajomość, a nawet przyjaźń.

Jakie ma znaczenie zachowanie psa w naszym śnie?

Barwa psa to nie wszystko, więcej może nam powiedzieć jego zachowanie w naszym śnie. Jeżeli w naszym śnie pies gryzie, to oznacza dla nas zachowanie ostrożności. Symbolizuje w naszym otoczeniu wroga lub kogoś, kto chce nam zaszkodzić, na przykład przez jakąś urazę do nas. Z drugiej zaś strony ten sen może też symbolizować nasze niecne zamiary wobec innej osoby.

Podobne znaczenie ma pies agresywny. W tym wypadku jest jeszcze jedna ciekawa interpretacja takiego snu, a mianowicie, że ktoś stanie ci na drodze i będzie chciał przed czymś cię powstrzymać. Dzikie psy atakujące mogą również wyrażać skrywane uczucia czy emocje, których się boimy. Często mają one aspekt seksualny, powiązany z naszymi potrzebami natury seksualnej.

Pies radosny to akceptacja w społeczeństwie, a przyjaźnie nastawiony symbolizuje bliską osobę. Jednak w tym wypadku należy uważać na psa łaszącego się, bo to może oznaczać fałszywych przyjaciół lub przestrogę przed oszustwem.

Zwiastunem dobrej wiadomości jest pies szczeniak, który oznacza realizację nowego projektu lub wizytę gości. Generalnie to symbol czegoś nowego, pozytywnego w naszym życiu, lub nowych wydarzeń.

Stan zdrowia psa a sen o psie

Chore, słabe i ranne psy nie zwiastują niczego dobrego. Zazwyczaj są zwiastunem choroby lub krzywd wyrządzonych nam, lub przez nas komuś bliskiemu. O skrzywdzonych uczuciach informuje pies ranny. Pies ranny może oznaczać bliską osobę, którą krzywdzisz swoimi działaniami wobec niej. I ona czuje się przez ciebie zraniona. Cichy ranny pies symbolizuje, że ta osoba nie pokazuje bólu, a emocje przełyka w sobie. Agresywny ranny pies to, że osoba przez ciebie upokarzana jest na ciebie wręcz wściekła i czuje do ciebie wręcz nienawiść.

  Guilty pleasure, czyli rzeczy które robisz i się ich wstydzisz

Martwy pies też nie zwiastuje niczego dobrego. Często mówi o osobach nieżyczliwych w twoim otoczeniu, które tobą manipulują i cię oszukują. Martwy pies też może symbolizować nasze martwe uczucia, które trzeba na nowo ożywić.

Pies a jego partner

W naszym śnie rola psa również ma znaczenie. Zazwyczaj pies jest wyprowadzany na spacer. Pies na smyczy, którego my prowadzimy na spacerze, oznacza że chcemy poukładać swoje życie, wdrożyć do realizacji nasze plany i jest ku temu dobry czas.

Natomiast jeżeli szukamy kogoś przy pomocy psa na smyczy, to jest dla nas pewna przestroga. Taki sen może oznaczać, że przez nasze działania napytamy sobie wielu wrogów.