kobieta lezy w lozku

Sennik – ciąża, kobieta w ciąży, test ciążowy. Jakie znaczenie mają sny o ciąży?

Sny pojawiają się każdej nocy, chociaż większość z nich nie pamiętamy. Jednak czasami zdarzają się takie sny, które po przebudzeniu doskonale możemy odtworzyć w naszej głowie, a sama ich treść budzi nasz niepokój.

Przyśniła Ci się ciąża, kobieta w ciąży lub test ciążowy? W tym wypadku warto zajrzeć do sennika i sprawdzić znaczenie takiego snu.

Sennik stanowi pierwsze źródło informacji o śnie, który ma znaczenie w naszym życiu. Jeżeli taki sen zapamiętaliśmy, to znaczy, że nasz nieświadomy umysł chce nam o czymś powiedzieć, co będzie odgrywało ważną rolę w naszym życiu, a z czego w danej chwili nie zdajemy sobie sprawy.

Sen o ciąży

Takim snem, który u niektórych może budzić zaniepokojenie, jest ciąża. Sen o ciąży może mieć wiele interpretacji, ale generalnie jego znaczenie jest pozytywne. Podobnie jak ciąża w świecie realnym symbolizuje nowe życie, które ma się narodzić, tak i w marzeniach sennych jego interpretacja jest bardzo podobna.

Ogólnie rzecz ujmując, oznacza zmiany w naszym życiu i początek czegoś nowego. Przy tej okazji coś może się skończyć, aby mogło przyjść nowe. Ciąża, jako zwiastun dobrych i pomyślnych wydarzeń, nie tylko może dotyczyć nas samych, ale też naszego otoczenia.

Sen o ciąży też może oznaczać wewnętrzny rozwój i przemianę oraz przewartościowania swoich poglądów na życie. A tym samym prowadzić do dogłębnych zmian w naszej psychice i osobowości, które mają znaczenie pozytywne i niebawem te wewnętrzne przemiany zaprocentują w naszym realnym życiu.

Kobieta w ciąży, która śni o ciąży, to taki sen jest jej nieuświadomioną obawą np. o zdrowy i prawidłowy poród lub urodzenie zdrowego dziecka, co w tym kontekście jest całkowicie uzasadnione.

Sen o kobiety w ciąży

Jeżeli w naszym śnie widzimy kobietę w ciąży, to za każdym razem jest to zwiastun powodzenia, a także sukcesu w sferze materialnej. Ciężarna kobieta symbolizuje to, z czym w danym momencie się borykamy lub wykonujemy w realnym życiu. J

  INTP (osobowość typu Logik) - cechy, zalety, wady, znani Logicy

Jeżeli przykładowo, pracujemy nad jakimś dużym projektem, to sen z udziałem kobiety w ciąży mówi nam, że nie tylko z powodzeniem ukończymy ten projekt, ale też nasza praca odniesie duży sukces, również finansowy. Kobieta w ciąży jest tutaj bardzo dobrą wróżbą.

Sen o teście ciążowym

Dla niektórych kobiet, które planują być w stanie błogosławionym, to taki sen jest dla nich prawdziwym błogosławieństwem. Jeżeli jeszcze trzymasz w dłoniach test ciążowy, który wskazuje dwie kreski, to jest duże prawdopodobieństwo, że sen jest zapowiedzią faktycznej ciąży.

Zatem jeżeli śnisz o własnej ciąży, to często w życiu realnym zależy ci na założeniu własnej rodziny. Taki sen również oznajmuję, że jesteś na tą zmianę w życiu całkowicie gotowa. Dla kobiet, które mają już dzieci i rodzinę, to podświadomie myślą o powiększeniu rodziny.

Co prawda nie koniecznie własna ciąża jest odzwierciedleniem nowego członka rodziny czy potrzeby założenia rodziny. Taki sen ma również pozytywne odniesienie co do sfery zawodowej lub sukcesu w innych dziedzinach życia, na których nam zależy. To dla ciebie sygnał pod tytułem – „Weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać”.

Ciąża też może przyśnić się mężczyznom, w tym wypadku to zapowiedź ważnych dla ciebie pozytywnych wydarzeń w życiu, które mogą zarówno dotyczyć sfery osobistej, jak i zawodowej.

Sennik – znajoma lub bliska przyjaciółka w ciąży

Symbolika naszych snów jest nieco bardziej złożona, niż nam się wydaje. Co prawda, nasza podświadomość, jeżeli chce nam powiedzieć o pewnej sprawie, to ucieka się do tego, co znamy w naszym życiu. Dlatego możemy także ujrzeć konkretną kobietę w ciąży, którą znamy z naszego otoczenia np. koleżankę z pracy. Taki sen ma głębszą interpretację i nie zawsze w naszym rozumieniu dla nas korzystną.

Znajoma w ciąży może oznaczać zawód miłosny lub rozczarowanie. Kwestia polega na tym, że rozczarowanie, czy nieszczęśliwa miłość mogą na dłuższą metę okazać się dla nas pozytywne, ponieważ nasz wybranek lub wybranka są tak naprawdę dalekie od naszego ideału. I to rozstanie lub zawód miłosny z perspektywy czasu może dla nas okazać się pozytywne.

  Brak sensu życia - dlaczego wydaje mi się, że jest bez celu?

Jeżeli jesteśmy w związku, to taki sen może symbolizować, że ta relacja wcale nie jest dla nas korzystna, a my podświadomie to wypieramy. Dlatego, kiedy przyśni ci się koleżanka w ciąży, to przyjrzyj się swojemu związkowi, partnerce lub partnerowi i oceń czy warto to kontynuować, czy lepiej się rozstać.