kobieta spi

Sennik – znalezione pieniądze, bilon, banknoty, portfel. Co to może znaczyć?

Każdy z nas marzy o zastrzyku gotówki, nawet w snach. Pieniądze, bankomaty i inne związane z finansami przedmioty są częstym elementem nocnych mrzonek. Wbrew pozorom to wcale nie musi oznaczać materialnych korzyści. Koniecznie sprawdź, co symbolizuje pojawienie się we śnie pieniędzy!

Znaczenie pieniędzy we śnie

Kasa widziana we śnie może mieć naprawdę rozmaite znaczenia. Nie zawsze jest to znak dobrobytu, niekiedy wręcz odwrotnie, to zapowiedź pasma nieszczęść, albo dodatkowych niespodziewanych wydatków. Wiele zależy od kontekstu i okoliczności, a także od postaci pieniędzy.

Sny o pieniądzach są liczne i mają wiele interpretacji:

1. Jeśli w nocnej mrzonce znajdujesz pieniądze to może być symbol, że powiedzie Ci się w grach losowych lub w miłości. To także oznaka, że uda Ci się uchronić przed stratami, być może również Twoje decyzje finansowe zakończą się nieoczekiwanym sukcesem.

2. We śnie masz dużo gotówki? To z pewnością pokazuje, że marzysz o wielkim bogactwie bądź jesteś zarozumiały i skupiony mocno na dobrach materialnych. Warto to przemyśleć!

3. Niestety, wygrana sporej sumy we śnie nie gwarantuje nic dobrego, wręcz przeciwnie. Wkrótce coś stracisz, a nawet spotka Cię jakieś niepowodzenie. Czasami to przestroga, że szykują się ogromne problemy finansowe.

4. Liczenie dużej ilości banknotów to też niezbyt korzystny omen. Dlaczego? Kompletnie nie wiesz, w jaki sposób kierować swoją gotówką ani co z nią zrobić. Albo jest inna ewentualność – marzysz o wzbogaceniu się i szybkim zysku, a niekoniecznie to się uda. Według niektórych senników  to symbol, że niedługo otrzymasz spory zastrzyk gotówki, na przykład spadek.

5. Niedobór gotówki we śnie zapowiada, że w najbliższym czasie ktoś zrzuci na Ciebie winę. Widzisz pieniądze? To też niezbyt dobrze. Spodziewaj się sporych i niezapowiedzianych wypadków.

  ENFJ (osobowość typu Protagonista) - cechy, zalety, wady, znani Protagoniści

6. W nocnej mrzonce są zagraniczne waluty? Jakieś przedsięwzięcie okaże się niezwykle ryzykowne.

Sny o pieniądzach w różnej formie

Warto zwrócić jeszcze uwagę na postać gotówki:

Monety we śnie to świetny omen, gwarantujący szczęście na różnych polach, od miłości, po pracę.
W sytuacji, gdy w mrzonce znajdujesz pieniążek o okrągłym kształcie to też cudownie. Dlaczego? W Twoim życiu pojawi się ktoś ważny, do tego obdarzy Cię prawdziwym uczuciem.
Rozrzucone monety o drobnym nominale we śnie to nawiązanie do niewielkich rzeczy z życia realnego, które wbrew pozorom mogą mieć ogromne znaczenie dla Ciebie. Nie bagatelizuj ich!
Natomiast kasa znajdująca się w banknotach zapowiada wiadomości o pozytywnym znaczeniu. To może być także oznaka, że wkrótce pozbędziesz się kłopotów i skończą się one dla Ciebie szczęśliwie.

Niestety, liczenie tego typu pieniędzy bądź ich zgubienie w nocnej mrzonce nie wróży nic korzystnego. Nadchodzą zmiany na gorsze, być może utrata czegoś lub kogoś.

Fałszywe pieniądze  nawet w marzeniu sennym to zły omen. To zazwyczaj nawiązanie do utraty dóbr materialnych, tudzież konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. Niekiedy sen dotyczy bezpośrednio naszej osoby, czyli mamy nieczyste intensje, albo robimy wszystko na skróty, czyli po tak zwanych łepkach.

Inne interpretacje snów z pieniędzmi

Sny o pożyczaniu pieniędzy od kogoś we śnie zapowiada, że zrobisz coś szalonego, a zarazem spektakularnego. Choć nie zawsze ten czyn przyniesie Ci korzyść. To też znak, że jesteś uzależniony od tej osoby. Gdy to Ty udzielasz pożyczki nadchodzą kłopoty i poważne w konsekwencjach problemy. Ofiarowujesz gotówkę członkom rodziny, albo odwrotnie? To dowód, że relacje pomiędzy wami nie są najlepsze, chcesz im za pieniądze coś wynagrodzić.

Kradzież pieniędzy może symbolizować, że dana osoba nie życzy Ci dobrze, ponadto chce Ci przeszkodzić w osiągnięciu celu. To ostrzeżenie, aby nie ufać tak bezgranicznie, jak również nie wierzyć w dobre intencje. Ten sen może także zapowiadać utratę dóbr materialnych.

  Toksyczna matka - jak sobie z nią poradzić i uwolnić na zawsze?

Oddanie żebrakowi lub innym ludziom w potrzebie gotówki w nocnej mrzonce ma pozytywny wydźwięk. Dodatkowe pieniądze, albo wygrana w konkursie wkrótce pojawiają się w Twoim życiu.