ladna kobieta

Sauna ozonowa na włosy – jak działa? Efekty i opinie o zabiegu

Ozonowanie włosów to popularny zabieg wśród klientek salonów fryzjerskich. Jakie efekty pozwala osiągnąć? Ile kosztuje sauna ozonowa na włosy? Jeśli nie wiesz to w naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje o tym fryzjerskim hicie!

Sauna ozonowa – co to jest?

Sauna do włosów z ozonem jest jedną z odmian tego zabiegu. Wykorzystuje się tutaj ciepło, dzięki któremu łuski włosów się rozchylają, za to zastosowane potem zimno je domyka. Sekretem jest połączenie ozonu oraz substancji odżywczych, które mają ułatwione wnikanie, dzięki parze. Sauna do włosów z ozonem to połączenie odpowiednich preparatów oraz specjalnej kopuły – wytwarza ona mikroskopijną mgiełkę. Parametry sprzętu dobiera się indywidualnie do klientki, ale zawsze jest nagrzewanie, a następnie chłodzenie.

Kiedy warto skorzystać z ozonowania włosów?

Tak naprawdę każda wersja sauny na włosy jest polecana przede wszystkim w momencie, gdy mamy zniszczone lub suche kosmyki podatne na wiele szkodliwych czynników, między innymi na:

 • mróz
 • wysokie temperatury
 • ogrzewanie
 • zanieczyszczenia.

Jeśli używasz wielu urządzeń do stylizacji włosów lub wróciłaś właśnie z wakacji, gdzie było dużo słońca, wiatru i słonej wody to również warto udać się na ten zabieg, aby przywrócić kosmykom blask oraz zdrowy wygląd. Ta metoda odżywczo-regenerująca sprawdzi się u osób po rozjaśnianiu, czy po innej koloryzacji, a nawet gdy mamy naprawdę mocno uszkodzone końcówki. To wszystko powoduje, że z sauny na włosy może korzystać masa osób zwłaszcza te, które chcą ochronić słabe kosmyki lub pragną zatrzymać ich wypadanie. 

kobieta po zabiegu sauny na wlosy

Jaki wygląda zabieg? Przygotowanie i przebieg

Sauna do włosów z ozonem to bardzo popularny typ. Czym różni się od klasycznej wersji? Tu pojawia się ozon o licznych właściwościach. Cały zabieg trwa krótko, bo około 20-25 minut, a niekiedy nawet i mniej, ponieważ udaje się zmieścić w kwadransie studenckim – 15 minut. Jak przebiega ozonowanie włosów? Zabieg podzielony jest na kilka faz. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące przygotowania, a także całego przebiegu tej metody:

 • myjecie włosów specjalnym szamponem oczyszczającym
 • delikatne osuszenie kosmyków
 • aplikacja specjalnego środka ze składnikami regenerującymi – nakłada się pasmo po paśmie
 • przebywanie pod kopułą, która wytwarza ozon – ta część trwa około 10 minut
 • płukanie włosów zimną wodą
 • suszenie i stylizowanie kosmyków.
  Baby Boomer - jak wykonać tą stylizację? Krok po kroku

Sauna ozonowa na włosy zawdzięcza swoją nazwę właśnie kopule, która uwalnia ozon. Co ważne, sprzęt pozwala nam zmieniać ustawienia i dopasowywać je indywidualnie. Z reguły ustawia się dwie odmienne fazy, które trwają różnie, bo pod uwagę bierze się przede wszystkim kondycję kosmyków. W pierwszej kolejności zawsze sauna do włosów z ozonem grzeje, ponieważ pojawia się temperatura 40-50 stopni, potem jest krótkie chłodzenie, które ma za zadanie domknąć łuski włosów.

Sauna ozonowa na włosy – jak działa? Efekty zabiegu

Sauna ozonowa na włosy ma masę plusów i tego nie da się ukryć, przede wszystkim nie ma tu żadnych przeciwwskazań, aby zdecydować się na to rozwiązanie. Po zabiegu od razu da się zauważyć, że kosmyki są zregenerowane, nawilżone i sprężyste oraz lśniące. Widać, że mniej się plączą i łamią, poza tym ozon wykazuje działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Co to daje? Działamy, dzięki temu przeciwłupieżowo oraz przeciwprzetłuszczająco. Dodatkowym bonusem jest fakt, że kosmyki rosną szybciej, bo cebulki są bardziej pobudzone, a ukrwienie skóry głowy lepsze. Co ważne, zapomnisz o kłopotliwym elektryzowaniu.

Sauna ozonowa to zabieg regeneracyjny, aczkolwiek czasami konieczne jest wykonanie serii, aby uzyskać widoczną poprawę w kondycji kosmyków. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni, przy powtarzaniu oczywiście rezultaty będą nie tylko lepsze, ale i długotrwałe. Dużo zależy od mycia głowy i używanych środków.

kobieta ze zdrowymi wlosami

Ile kosztuje sauna ozonowa na włosy? Cena zabiegu

Sauna ozonowa na włosy może być przeprowadzana wyłącznie w salonie, który dysponuje odpowiednim sprzętem. Oczywiście można go zakupić do domu, ale koszt będzie dość wysoki. Cena  zabiegu sauny na włosy u fryzjera wynosi miej więcej 35-100 złotych. Koszt będzie wyższy, gdy zdecydujemy się na regularne zabiegi wykonywane systematycznie, czyli 4-5 razy w przeciągu miesiąca. Trzeba pamiętać, że ceny pomiędzy salonami będą się odrobinę różnić, bo dużo zależy od prestiżu, czy chociażby od lokalizacji. Sauna ozonowa wykonana jednorazowo sprawdzi się u osób, które nie potrzebują aż takiej regeneracji, pozostali muszą postawić na całą serię.

  Jak dobrać kolor włosów? Zrób szybki test!

Sauna ozonowa na włosy – opinie o zabiegu, które można znaleźć w sieci

Sauna ozonowa na włosy cieszy się dość dużą popularnością. W wielu salonach fryzjerskich znajdziemy ten zabieg już za kilka złotych. Co sądzą o nim klientki? Opinie są różne, aczkolwiek większość pań zauważa, że ozonowanie włosów naprawdę działa. Poniżej znajdziesz kilka komentarzy:

 • „Jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu, bo pozwolił mi sobie przypomnieć jakie fajne mogę mieć włosy. Moim zdaniem sauna ozonowa to idealne rozwiązanie przed jakimś większym wyjściem, kiedy chcemy wyglądać naprawdę dobrze.”
 • „Efekty sauny (przynajmniej w moim odczuciu) są krótkotrwałe. Włosy są rzeczywiście miękkie i nawilżone ale nie jest to długotrwały efekt.”
 • „Kosmyki są lśniące, sprężyste, gładkie i łatwe do rozczesania.”
 • „Przede wszystkim stały się miękkie i sprężyste, zdecydowanie bardziej błyszczące. Bez problemu dało się je rozczesać, nawet końcówki nie sprawiały wrażenia, aż tak przesuszonych. Zresztą zobaczcie sami.”
 • „Jeszcze przed wysuszeniem włosów widać było ogromną różnicę. Grzebień sunął po nich przez żadnych przeszkód. Byłam zaskoczona, tym jak łatwo można je rozczesać.”

Ozonowanie włosów daje od razu efekty, dlatego też wiele kobiet kocha ten zabieg. Rezultat utrzymuje się krótko, bo około 7-10 dni, więc to największy minus według większości klientek. Sauna ozonowa na włosy ma jeden atut, bo nie każdy wie, że para wodna działa również dobrze na naszą skórę. Niska cena oraz łatwy dostęp do tego zabiegu pozwala każdej kobiecie przekonać się na własnych włosach, jak działa ta metoda.