kobieta z paznokciami baby boomer

Baby Boomer – jak wykonać tą stylizację? Krok po kroku

Dłonie to nasza wizytówka. Perfekcyjny manicure jest idealnym dodatkiem do każdej stylizacji. Metoda Baby Boomer podbiła serca kobiet na całym świecie. Jak wykonać tą stylizację samodzielnie? W naszym artykule znajdziesz instrukcję krok po kroku. Koniecznie sprawdź!

Baby Boomer – co to jest za stylizacja paznokci?

Co chwile pojawiają się nowe trendy urodowe. Możliwości na stworzenie manicure jest wiele, od prostych, po niezwykle szalone stylizacje paznokci. W ostatnim czasie prawdziwym hitem stało się Baby Boomer. Co to takiego? To jakby rozmyty manicure francuski lub delikatne ombre. Nietypowy miks dwóch odcieni zachwyca. Biel niezwykle subtelnie przechodzi w róż lub w inny jasny odcień, a to daje niebanalny, a jednak dość stonowany efekt.

Baby Boomer uznawana jest przez wielu, że to nowoczesna odsłona francuskiego frencha tyle, że z lekko cieniowaną końcówką. Taki manicure wygląda delikatnie, dlatego pasuje do każdej stylizacji. To eleganckie rozwiązanie z odrobiną modowego szaleństwa.

Komu pasują paznokcie Baby Boomer?

Paznokcie Baby Boomer zyskują coraz więcej fanek. Ta metoda malowania sprawdzi się u każdej kobiety bez względu na długość płytki. Ombre w wersji bieli i różu bądź beżów dobrze wygląda na krótkich oraz na długich paznokciach, co ważne z różnym wykończeniem. Wystarczy dopasować proporcje kolorów do kształtu płytki oraz do jej długości.

Baby Boomer możesz uzupełnić dodatkowymi zdobieniami, na przykład gotowymi naklejkami, czy własnoręcznie zrobionym rysunkiem, który pojawi się na jednym bądź na kilku paznokciach. Opcji na dodanie wyjątkowego charakteru temu delikatnemu manicure jest aż kilka.

  Jak otworzyć pory na twarzy? 10 domowych sposobów

Jak zrobić Baby Boomer? Krok po kroku

Baby Boomer wykonasz w każdym salonie kosmetycznym, aczkolwiek możesz ten typ manicure zrobić również samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy trochę czasu, chęci oraz dobre przygotowanie warsztatu pracy. Koniecznie musisz mieć kilka niezbędnych akcesoriów. Przyda się przede wszystkim:

 • pilnik
 • cążki
 • drewniane patyczki do skórek
 • polerka
 • specjalna lampa UV/LED
 • baza
 • top coat
 • lakiery, ale co najmniej 2 kolory – najlepiej róż oraz biel
 • gąbeczka
 • pęseta.

Ułóż wszystko w zasięgu ręki i przejdź do zabiegu. Nie wiesz w jaki sposób stworzyć taki modny manicure? Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku, jak wykonać stylizację paznokci metodą Baby Boomer:

 • Zaczynamy standardowo, a więc od przygotowania płytki paznokcia do stylizacji – w pierwszej kolejności nadajemy jej kształt pilnikiem, ponadto usuwamy skórki, a na końcu polerujemy płytkę. Ten etap jest ważny, bo mocno wpływa na trwałość manicure, jak i na wygląd lakieru.
 • Malowanie – kiedy mamy już przygotowane paznokcie można przejść do kolejnej fazy, a więc do nakładania lakieru. Zaczynamy jednak malowanie od aplikacji bazy (nałóż cienką warstwę) i utrwalenia jej lampą, dopiero następny krok to nałożenie kolorowego lakieru hybrydowego, na przykład w odcieniu różowym, choć może być również to beż. Nie zapomnij o utrwaleniu płytki lampą.
 • Po wykonaniu wyżej opisanych dwóch kroków przychodzi moment na stworzenie Baby Boomer. Jak to zrobić? Aplikujemy biały lakier jedynie na końcówki płytki paznokcia miej więcej na 1/3, w tym momencie za pomocą kawałka gąbeczki (odetnij niewielki fragment od gąbki do makijażu) przytrzymanej pęsetą wykonujemy drobne stemplowania. Co kluczowe kieruj się do nasady, a nie do końcówek! Czynność powtarzamy aż kilkukrotnie by przejście odcieni było dopracowane. Trochę cierpliwości oraz precyzja sprawią, że ombre wyjdzie dobrze.
 • Po wykonaniu Baby Boomer konieczne jest ponowne utrwalenie pod lampą UV w celu przedłużenie trwałości.
 • Konieczne będzie nałożenie około 2-3 warstw z białego lakieru i za każdym razem niezbędne jest stemplowanie, poza tym utwardzanie lampą.
 • Używamy jeszcze na gotowy manicure top coat i kolejny raz umieszczamy paznokcie pod lampą UV.
  Manicure klasyczny - jak go wykonać? Krok po kroku

Po dokładnym powtórzeniu wszystkich kroków efekt Baby Boomer utrzyma się przez około 2 tygodnie.

Przydatne triki podczas wykonywania stylizacji paznokci metodą Baby Boomer

Istnieją pewne wskazówki, które pomagają nam w samodzielnym malowaniu paznokci. Kluczem dobrego wykonania Baby Boomer jest pamiętanie o kilku kwestiach, przede wszystkim:

 • Ruch stemplujący zaczynasz od wolnego brzegu do połowy paznokcia
 • By stworzyć rozmyte przejście koloru kieruj się ruchem od wyraźnej linii środka paznokcia do wolnego brzegu – gąbeczka, której używamy powinna być na początku całkowicie czysta.

Jeśli nie masz w domu odpowiedniej gąbeczki wykorzystaj gumową rękawice, a zatem trzeba wklepywać biały lakier zabezpieczonym opuszkiem palca. Konieczne jest, aby guma dobrze przylegała do skóry tylko tak uzyska się dobre rozmycie! Kolejna alternatywa dla nakładania gąbką jest wariant z pędzelkiem.

W tym wypadku 2/3 długości płytki pokrywamy kolorem, a pozostała część bielą. Uwaga – pociągnięcia pędzelka na końcówkach są poziome, poza tym nie można zapomnieć o rozmazaniu granicy. Co ciekawe zamiast lakieru można postawić na białą pastę do zdobień.