kobieta w saunie dba o wlosy

Sauna na włosy – jak to działa i czy warto spróbować?

Włosy są ważnym elementem kobiecego wizerunku. Piękne, lśniące będą kropką nad „i” w każdej stylizacji. Wiele zabiegów pielęgnacyjnych może znacząco poprawić kondycję i sam wygląd kosmyków. Jak działa sauna na włosy? Warto ją wykonać? Sprawdź koniecznie!

Sauna na włosy – na czym polega ten zabieg?

Jak sama nazwa wskazuje sauna na włosy to zabieg, który również bazuje na cieple. Temperatura jest tu dużo niższa niż w przypadku tradycyjnej sauny, bo to tylko 40 stopni Celsjusza. Za to używa się tutaj specjalnego sprzętu oraz kosmetyków. Poniżej znajdziesz opis tego zabiegu krok po kroku, jak on wygląda:

  • zaczyna się od dokładnego umycia włosów – tę czynność powtarza się aż dwukrotnie
  • na czyste kosmyki aplikuje się specjalną odżywkę-maskę
  • dłuższe włosy się upina
  • siada się pod specjalnym urządzeniem, tak zwanym „hełmem”.

Takie parowe spa w salonie fryzjerskim trwa miej więcej 20 minut. Po tym okresie włosy są ponownie myte – naprzemiennie płukane zimną oraz ciepłą wodą. Pozostaje je tylko wysuszyć i odpowiednio wystylizować. Zapewniamy, że od razu widać różnice!

Nie ma tu przeciwwskazań co do stosowania tego pielęgnacyjnego rozwiązania. Spokojnie można się mu poddać nawet po farbowaniu kosmyków.

Cena za zabieg sauny na włosy

Większość salonów fryzjerskich oferuje zabiegi pielęgnacyjne. Sauna na włosy jest bardzo popularna. Za takie spa zapłacimy w zależności od miejsca 40-80 złotych. Wszystko w dużej mierze zależy od rodzaju preparatu, jaki jest stosowany, bo na rynku jest kilkanaście typów. Liderem są odżywcze ampułki o skoncentrowanym działaniu.

  Olej kokosowy na włosy - jak stosować? Efekty stosowania i przepis

Jaki jest efekt stosowania sauny na włosy?

Sauna na włosy już po zabiegu daje spektakularne rezultaty, które utrzymują się przez 7-10 dni, choć mycie głowy je osłabia. Dlatego też warto wykonać takie spa kilkukrotnie, wtedy efekt będzie zdecydowanie lepszy. Najlepiej poddać się niemu raz na tydzień i to przez cały miesiąc. Można także robić powtórkę co 2-3 tygodnie.

Potrzebne jest minimum 4-5 zabiegów, to da trwałe wyniki, dzięki temu przez dłuższy czas możesz cieszyć się, tym że kosmyki są:

  • głęboko nawilżone
  • zregenerowane
  • wygładzone
  • miękkie
  • lśniące.

Zauważysz również, że włosy zdecydowanie lepiej się rozczesują oraz stylizują. Do tego mniej wypadają, dlatego że cebulki są odżywione, a stan skóry jest w dobrej kondycji. Co więcej sauna na włosy wydobywa głębie koloru.

Przy saunie na włosy kluczem cudownego działania zabiegu jest wysoka temperatura, która wspomaga wchłanianie się dobroci zawartych w kosmetykach bogatych w wiele właściwości. W takich preparatach znajdziemy przede wszystkim cząsteczki kreatyny i D-pantenolu, dzięki nim właśnie kondycja kosmyków się znacząco poprawia. Co więcej potem szybciej rosną i się odbudowują jeśli dojdzie do jakiś zniszczeń.

Domowa sauna na włosy – czy to możliwe?

Nie musisz od razu udawać się do fryzjera na zabieg sauny na włosy, dlatego że możesz wykonać go samodzielnie. Z pewnością nie uzyskasz tak imponujących rezultatów, jak przy profesjonalnych środkach i sprzęcie, ale i tak warto spróbować.

  Aloes na włosy - jak stosować? Efekty i właściwości zdrowotne dla włosów

Jak wygląda domowy zabieg spa na włosy? Potrzebujesz miski z gorącą wodą, dobrej odżywki i ręcznika. Tutaj także zaczynasz od dwukrotnego umycia włosów (szampon musi być bez SLS!), następnie pozbywasz się delikatnie nadmiaru wody, na końcu nakładasz kosmetyk odżywczy na włosy.

Spinasz kosmyki dużym klipsem z przodu głowy. Przechodzisz do tradycyjnej parówki, czyli pochylasz się nad miską z parującą wodą i zakrywasz się ręcznikiem. Po ostygnięciu wody zmywasz preparat z włosów chłodną wodą. To wszystko!

Jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać nad bardzo gorącą parą wykorzystaj ciepły nawiew z suszarki. Kosmyki z maską zakryj czepkiem, dopiero potem owiń w ciepły ręcznik.  Delikatnie ustaw nawiew na kilka sekund. Efekt będzie podobny, jak przy tradycyjnej parówce. Chodzisz w turbanie przez około 20-30 minut. Warto raz na jakiś czas nieco  podgrzać go suszarką.