kobieta z kawa przy laptopie

Poszukujesz odskoczni od rutyny w pracy zdalnej? Zmień otoczenie i zainspiruj się pięknem Wrocławia

Ostatnia dekada okazała się przełomowa w kontekście podejścia do pracy biurowej. Wiele firm przekonało się, że obecność pracowników w siedzibie nie musi być obowiązkowa, a może stanowić jedynie jedną z dostępnych opcji. Istotnym motorem napędowym tych przemian stała się pandemia. Wówczas praca z domu często bywała nieunikniona. W ten sposób nawet wielu sceptyków przekonało się, że można utrzymać produktywność, prowadząc działalność w takim modelu.

Praca zdalna kusi perspektywą niezależności, elastycznością i swoją nowoczesną otoczką. Ten system nie jest jednak pozbawiony wad. Trzeba wykrzesać z siebie więcej dyscypliny, a na dłuższą metę brak towarzystwa innych ludzi może okazać się nieco dojmujący. Słowem, jednym z głównych zagrożeń związanych z zamknięciem się z pracą w domu jest uczucie monotonii i brak interakcji. W ramach zachowania zdrowego balansu warto zatem od czasu do czasu wprowadzić powiew świeżości do swojej zawodowej codzienności. Tak zrodziła się idea workation, która służy właśnie przełamaniu rutyny. Dowiedz się, na czym to polega i przekonaj się, dlaczego zabytkowy hotel we Wrocławiu to świetne miejsce do przetestowania tej koncepcji na własnej skórze. Zachęcamy do odwiedzenia: https://europejskiwroclaw.pl/

Na czym polega idea workation?

Określenie „workation” powstało poprzez połączenie słów „work” oraz „vacation”. W praktyce jest to zatem połączenie wakacji z pracą. Mogłoby się wydawać, że te dwie kwestie pochodzą z zupełnie innego porządku. W końcu wakacje przypadają na okres całkowitej przerwy od pracy. Odcięcie się od obowiązków zawodowych oczywiście pozostaje najbardziej wartościowym rodzajem wypoczynku. Niektórzy szczęściarze mogą pozwolić sobie na taki urlop kilka razy do roku. Większości osób jednak udaje się wygospodarować tylko jedną całkowitą przerwę od pracy. Większa częstotliwość niestety często okazuje się niemożliwa ze względu na duże nagromadzenie zadań. Konieczność utrzymywania dyspozycyjności przez większość roku nie musi jednak przekreślać szans na wyjazd, nawet w trakcie dni powszednich.

  15 najlepszych filmów erotycznych, które podniosą Wam temperaturę

Idea workation polega na zmianie otoczenia, w którym pracujesz. Już sam fakt znalezienia się w innym pomieszczeniu może podziałać odświeżająco. Znacznie cenniejsze jest jednak to, co czeka na Ciebie za drzwiami pokoju hotelowego. W tym samym budynku znajdziesz kawiarnię i restaurację. Z kolei na zewnątrz masz do dyspozycji ogromne miasto obfitujące w różnorodne atrakcje.

Możesz od rana usiąść do komputera, wykonać wszystkie zadania w ciągu kilku godzin, a resztę dnia przeznaczyć na eksplorację zupełnie nowej okolicy. Jeśli charakter Twojej pracy pozwala na to, jesteś w stanie też podzielić pracę na dwa bloki. Zacznij rano i dokończ wieczorem, a w międzyczasie zorganizuj sobie czas wolny, który spędzisz w dowolny sposób.

Taka formuła pozwala na wypełnienie codzienności większą ilością wrażeń, których brakuje wielu osobom zrywającym z pracą w biurze, gdzie zawsze można było porozmawiać z koleżankami i kolegami. Oprócz tego jesteś w stanie wykrzesać z siebie zupełnie nowe pokłady motywacji do wykonywania zadań. W końcu zdajesz sobie sprawę z tego, że masz całe miasto do okrycia. Wystarczy tylko sprawnie uporać się z obowiązkami, aby przez resztę dnia robić tylko to, na co masz ochotę.

Hotel w centrum Wrocławia – wyposażenie sprzyjające pracy zdalnej

Warunkiem koniecznym do zrealizowania przedstawionego planu jest stabilne połączenie z internetem. W tej materii możesz liczyć na dogodne warunki. Nasz hotel w centrum Wrocławia zapewnia gościom dostęp do sieci Wi-Fi. Jeśli jednak wolisz korzystać z własnego internetu mobilnego, również nie ma powodu do obaw. W końcu znajdziesz się w sercu jednego z największych miast w Polsce. Jakość sygnału będzie zatem na najwyższym poziomie.

W pokojach znajdziesz stolik albo krzesło. Dzięki temu jesteś w stanie zaaranżować sobie wygodne stanowisko pracy. Jeżeli zechcesz zmienić otoczenie, do dyspozycji masz hotelową restaurację i kawiarnię. Tam również możesz usiąść z laptopem. Oprócz tego na wyciągnięcie ręki masz też różne lokale gastronomiczne oraz strefy coworkingowe znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie.

  Saturator SodaStream – prezent dla bliskich i dla planety

Hotel przy dworcu głównym we Wrocławiu – doskonała lokalizacja

Gdy poszukujesz nowych wrażeń, hotel na starym mieście we Wrocławiu stanowi idealne rozwiązanie. W końcu znajdujesz się w centrum wydarzeń i masz dogodny dostęp do najpopularniejszych atrakcji lokalnych. Jesteś w stanie sprawnie dotrzeć na miejsce pieszo. Oprócz tego masz do dyspozycji hulajnogi oraz rowery przeznaczone do użytku publicznego. W pobliżu znajdziesz też przystanki, na których zatrzymuje się wiele autobusów oraz tramwajów. Z ich pomocą szybko dostaniesz się do wszystkich części miasta, a nawet na jego obrzeża.

Jeżeli podróżujesz pociągiem, warto zwrócić również na niewielką odległość od dworca głównego. Hotel jest oddalony od niego zaledwie o 220 metrów. Nawet jeśli dźwigasz bagaż, przy tak niewielkim dystansie nie powinien on zanadto ciążyć. W końcu wystarczy maksymalnie kilka minut spaceru, aby znaleźć się na miejscu.