para w pokoju hotelowym

Co powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze hotelu? 10 praktycznych wskazówek

Planując wyjazd, niezależnie czy wakacyjny, czy weekendowy, należy wszystko dokładnie zaplanować. Konieczny jest wybór kierunku, atrakcje podczas zwiedzania oraz środek transportu. Ale to nie wszystko.

Niezwykle istotny jest wybór hotelu, co stanowi nie lada wyzwanie. Na przestrzeni lat branża turystyczna rozwinęła się na przestrzeni lat, a obiektów oferujących nocleg, nie brakuje. Co powinnyśmy brać pod uwagę przy wyborze hotelu? Oto 10 wskazówek.

Co powinniśmy bać pod uwagę przy wyborze hotelu?

Wybór miejsca noclegu to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie czekają przed wyjazdem. Zbyt szybkie podjęcie decyzji, może zmniejszyć wygodę, a tym samym satysfakcję z pobytu. Aby wyjazd był w pełni udany, wszystko należy dokładnie zaplanować, a hotel sprawdzić. Wybierając obiekt noclegowy, koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych kwestii, mających wpływ na zadowolenie z pobytu.

Lokalizacja

Nie ma wątpliwości, że jednym z najistotniejszych kwestii jest lokalizacja hotelu. Wybierając go, musisz zastanowić się, w jakiej lokalizacji powinien być usytuowany. Czy zależy Ci, aby był w centrum? A może wolisz, by znajdował się na uboczu?

Jeśli wybierasz się w celu zwiedzania, lepiej aby obiekt znajdował się niedaleko miejsc, które chcesz zobaczyć. Wolisz być w spokojniejszym miejscu? Możesz wybrać dalsze lokalizacje. Dobrze, aby dysponować wtedy samochodem i móc w razie potrzeby podjechać gdziekolwiek.

Odpowiednia cena

Cena odgrywa bardzo ważną rolę, a wręcz kluczową przy wyborze konkretnego obiektu. Zanim zdecydujesz się na daną ofertę, określ orientacyjnie budżet. Zastanów się jaką kwotę możesz przeznaczyć za nocleg.

Pamiętaj również, że niektóre hotele podają cenę nie tylko za nocleg, ale również z wyżywieniem np. śniadaniami czy wejściem do strefy Wellness i Spa, o ile takie posiadają. Na cenę wpływa również lokalizacja. Im dalej od centrum miasta, tym jest taniej. Ponadto liczy się standard. Im lepszy hotel, tym wyższa kwot za nocleg

  Poszukujesz odskoczni od rutyny w pracy zdalnej? Zmień otoczenie i zainspiruj się pięknem Wrocławia

Sprawdź opinie o hotelu

Nie ma wątpliwości, ze tzw. marketing szeptany, czyli przekazywanie sobie informacji o danym hotelu, to jedno z najlepszych źródeł pozyskiwania nowych klientów przez obiekty oferujące nocleg.

Szukając miejsca noclegowego na długo wyczekiwany urlop, zacznij od zapytania swoich bliskich i znajomych, czy nie polecają konkretnego hotelu. Może akurat mają jakieś zaufane i godne polecenia miejsce. Opinie o hotelu możesz również sprawdzić w Internecie. Z pomocą przyjdą Ci portale z opiniami o przedsiębiorstwach turystycznych.

Wielkość pokoju

Kolejnym istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze hotelu, jest wielkość pokoju. Dostosuj do ilości osób. Jeśli wybierasz się w podróż samemu lub we dwójkę, wystarczy Wam jeden niewielki pokój z jednym łóżkiem małżeńskim. W przypadku wyjazdu z dziećmi, konieczne będzie wybranie większego pokoju, w których są co najmniej 2 łóżka lub apartamentu.

Udogodnienia dla dzieci

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, musisz szukać zupełnie innego hotelu niż  w przypadku wyjazdu z osobami dorosłymi. W takiej sytuacji poza własnymi upodobaniami, weź pod uwagę potrzeby oraz bezpieczeństwo najmłodszych.

Doskonale sprawdzą się obiekty, które umożliwiają aktywne pędzanie czasu. Ważne jest również posiadanie na zewnątrz placu zabaw, który umożliwi spędzanie czasu na powietrzu. Sprawdź czy hotel dysponuje niezbędnymi dodatkami jak łóżeczko, łóżeczko dostawne, nocnik czy krzesełko do karmienia

Inne udogodnienia

Pobyt w hotelu powinien być przede wszystkim ułatwieniem oraz wolny od obowiązków, z którymi mamy do czynienia na co dzień np. sprzątaniem, gotowaniem. Dlatego warto wybrać te hotele, które oferują wachlarz udogodnień w postaci serwisu sprzątającego czy room service. Zwróć również uwagę na inne rozwiązania takie jak dostęp do Internetu, ręczniki i pościel oraz kosmetyki dla gości.

Smaczne jedzenie

Ważnym aspektem jest jedzenie. Hotele mogą oferować sam nocleg lub nocleg z wyżywieniem. Może być w formie śniadań, śniadań i obiadokolacji lub pełnego wyżywienia. Niektóre hotele oferują wyżywienie w formie szwedzkiego stołu, inne mają restauracje serwujące posiłki, a jeszcze inne posiadają room service.

  Polski Ład - sprawdź, ile zyskasz lub stracisz na zmianach podatkowych

W większości hoteli o wyższym  standardzie, masz możliwość również zamówienia posiłków zgodnie z zalecaną dietą np. wegetariańską czy bezglutenową.

Łazienka

Dla wielu osób głównym wyznacznikiem przy wyborze hotelu, jest łazienka. Musi być czysta i zadbana. Jeśli tak nie jest, nie ma sensu rezerwować noclegu. Przed wyborem sprawdź zdjęcia łazienki.

Możliwość przebywania ze zwierzętami

Nie każdy hotel umożliwia przebywanie ze zwierzętami. Zanim zarezerwujesz nocleg, upewnij się, że możesz nocować w obiekcie ze swoim pupilem. Informację znajdziesz na stronie internetowej hotelu. Możesz również zadzwonić i zapytać obsługę, jak wygląda pobyt ze zwierzakiem i ile należy dopłacić.

Wyposażenie pokoi

Wybierając hotel, zwróć uwagę na wyposażenie w pokoju takie jak czajnik, talarze, sztućce, lodówka, żelazko itd. Uważnie przyjrzyj się zdjęciom, a w razie wątpliwości, skontaktuj się z biurem obsługi klienta.