kobieta tylem

Szampony bez SLS – dla kogo są przeznaczone?

Wybór produktów służących do oczyszczania i pielęgnacji włosów jest w dzisiejszych czasach naprawdę olbrzymi. Nic nic dziwnego, że coraz większa liczba kobiet nie wie, na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu. A tymczasem z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się produkty bez SLS. Kto może z nich skorzystać?

Czym jest SLS i dlaczego warto go unikać?

SLS to związek, który występuje w wielu składnikach kosmetycznych pod hasłem Sodium Lauryl Sulphate. To detergent będący substancją powierzchniowo czynną, który sprawia, że produkt pieni się w trakcie nakładania i zachowuje odpowiednią konsystencję.

Już od wielu lat toczy się dyskusja o tym, czy SLS szkodzi. Wiele osób twierdzi, że może on być odpowiedzialny za podrażnienia skóry oraz wywoływanie różnego rodzaju reakcji alergicznych. Mimo tego że uznaje się, że żaden ze składników występujących w kosmetykach nie może być niebezpieczny dla skóry, to jednak częste użytkowanie szamponów z SLS może naruszać barierę ochronną skóry, przesuszać ją i doprowadzać do powstawania podrażnień.

Szampony bez SLS – dlaczego warto je wybrać?

Szampon bez SLS to delikatny kosmetyk, który wyróżnia się aksamitną formułą. Pomimo tego że pieni się nieco mniej, jest równie skuteczny co tradycyjny szampon. Jeśli chodzi o główne zalety szamponów bez SLS, warto wspomnieć: 

  • zmniejszone ryzyko podrażnień, 
  • delikatną pielęgnację włosów, 
  • możliwość stosowania u dzieci, 
  • wspieranie warstwy ochronnej skóry.

Kto może się zdecydować na szampon bez SLS?

Na wybór szamponu bez SLS, dostępnego na stronie OnlyBio.Life, często decydują się osoby, których skóra głowy wymaga delikatnej pielęgnacji. W momencie, kiedy pojawia się problem z łuszczeniem, swędzeniem i nadmiernym przesuszeniem skóry głowy, wybór szamponu SLS wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Uwaga – jeśli pojawiły się poważniejsze schorzenia takie jak ŁZS bądź też AZS, warto zdecydować się na konsultację ze specjalistą.

  Sombre czy ombre - czym się różnią i komu pasują?

Produkty bez SLS uznawane są za dobry wybór dla osób intensywnie trenujących, które codziennie muszą oczyszczać skórę głowy, przetłuszczoną po codziennych ćwiczeniach. W ich przypadku delikatne kosmetyki, które świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, są najlepszym wyborem. 

W jaki sposób używać szamponu bez SLS?

Z racji tego, że szampon bez SLS pieni się nieco słabiej, warto nauczyć się umiejętnego stosowania go. Aby mycie było przyjemne i efektywne należy zadbać o: 

  • odpowiednie przygotowanie włosów do mycia – przed przystąpieniem do mycia włosów należy dokładnie je rozczesać, wykonując przy okazji delikatny masaż skóry głowy, 
  • gruntowne zwilżenie włosów – żadna część włosów nie powinna pozostać sucha. Dokładne namoczenie całej fryzury jest kluczowe, jeśli chodzi o efektywność mycia, 
  • spienienie szamponu – przed naniesieniem kosmetyku na włosy warto połączyć go z wodą i spienić, co ułatwi lepsze rozprowadzenie, 
  • nałożenie produktu – podczas nakładania szamponu trzeba zadbać o dokładne pokrycie wszystkich głosów, 
  • dokładne spłukanie – każde miejsce, w którym pojawiła się piana, należy dokładnie wypłukać letnią, bieżącą wodą.