kobiety na imprezie rozwodowej

Impreza rozwodowa – co to jest i jak ją zorganizować? Przydatne gadżety i prezenty

Ludzie lubią świętować różne okazje. Impreza rozwodowa inaczej divorce party bywa hucznie obchodzona. Co to za uroczystość? Jak ją zorganizować? Co warto o niej wiedzieć? W naszym artykule znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje. Koniecznie sprawdź!

Impreza rozwodowa (divorce party) – co to jest?

Rozwód to formalne zakończenie małżeństwa przez sąd. Ten moment wiele zmienia w życiu pary, bo nagle stają się sobie zupełnie obcy, a każdy idzie swoją, własną drogą. Divorce party, czyli impreza rozwodowa to uroczystość, która przywędrowała do Polski aż z Zachodu. Ten trend budzi kontrowersje, dlatego ma tyle samo fanów co przeciwników. Dla wielu irracjonalne jest świętowanie zakończenia małżeństwa, a dla innych to świetna okazja, aby zaszaleć oraz rozpocząć życie singla z odzysku z przytupem. Wiele osób cieszy się z faktu, że ich toksyczna relacja przestała istnieć, poza tym pragnie spektakularnie uczcić swoją wolność.

Impreza rozwodowa to w skrócie świętowanie wyjścia z relacji małżeńskiej. To moment, który pozwala na symboliczne zakończenie przeszłości i rozpoczęcie własnej przyszłości bez partnera.

Dlaczego organizuje się divorce party?

Impreza rozwodowa to specyficzna uroczystość, która jest hucznie obchodzona po otrzymaniu oficjalnego oświadczenia o zmianie stanu cywilnego. Zazwyczaj rozstanie męża i żony to smutny moment pełen bólu oraz łez. Divorce party pozwala zakończyć pewien etap w życiu i to niebanalnie. W tym momencie rozwód nie jest porażką, a nowym początkiem. Rozwodnicy z wielką pompą świętują zakończenie relacji. Co ważne, wielu byłych małżonków organizuje takie uroczystości wspólnie w gronie najbliższych członków rodziny i przyjaciół. To nietuzinkowe rozwiązanie, które pozwala rozstać się mimo wszystko w zgodzie.

impreza rozwodowa

Jak zorganizować dobrą imprezę rozwodową?

Ciekawostką jest to, że wiele firm zajmujących się planowaniem ślubów organizuje również zupełnie przeciwstawne uroczystości – divorce party. Równie dobrze możemy sami przygotować taką uroczystość. Jak to zrobić? Przede wszystkim:

  • możesz wynająć lokal bądź zorganizować imprezę w kameralnym gronie, na przykład w swoim mieszkaniu
  • przygotuj lub zamów poczęstunek oraz drinki, a nawet szampana
  • zadbaj o klimat, dlatego udekoruj miejsce wyjątkowymi gadżetami, do tego przygotuj klimatyczną muzykę
  • wiele osób decyduje się na specjalny tort pokazujący rozpad małżeństwa.
  Samotność w związku i małżeństwie - jak sobie z nią poradzić?

W wielu przypadkach impreza rozwodowa przypomina wieczór panieński, ponieważ są na niej liczne zabawy, gry, poza tym zdarzają się wyjazdy do SPA, czy męskie wypady na strzelnice. Dodatkowo pojawiają się atrakcje, takie jak kurs flirtu, czy zajęcia burleski. Wszystko tak naprawdę zależy od wyobraźni oraz od budżetu, a także od gości, których zapraszamy. Rozwodnik sam decyduje w jakim klimacie pożegna się z małżeństwem!

Jakie gadżety przydadzą się na imprezie rozwodowej?

Impreza rozwodowa jest inna od wszystkich i to niezaprzeczalny fakt. Wiele z nich to uroczystości tematyczne, na przykład w klimacie konkretnych lat., na przykład 70. Nie może oczywiście zabraknąć gadżetów. Co wybrać? Pojawia się ich mnóstwo, przede wszystkim widać zabawne propozycje, na przykład tort z figurką małżonka, ale bez głowy, czy szarfa z napisem „Nowa singielka” lub palenie aktu małżeństwa. W sklepach znajdziemy dużo artykułów, choć niektóre równie dobrze możemy wykonać samodzielnie.

Gadżety na divorce party to głównie dekoracje, takie jak balony, kotyliony i liczne szarfy z napisami. Ciekawym pomysłem jest zapewnienie atrakcji. W tym przypadku pokaz barmanów, tancerzy, czy rozdawanie prezentów od byłego partnera ucieszy gości, jak i rozwodników. Pole możliwości jest w zasadzie nieograniczone. Jedno jest pewne, nigdy nie zrobi się dwóch identycznych imprez, bo każdy oczekuje czegoś zupełnie innego. Nie brak tu muzyki, zabaw, alkoholu oraz niekonwencjonalnych niespodzianek.

kobiety na imprezie rozwodowej rozmawiaja

Jaki prezent przynieść dla rozwódki?

Divorce party to wesołe balangi, które są pewnego rodzaju początkiem nowego życia. Co można przynieść na tak nieoczywistą imprezę? Prezenty będą różne, ale ważne, aby były w pewien sposób spersonalizowane, czyli dobrane do gustu oraz do osobowości kobiety. Singielka może otrzymać kubek lub koszulkę z motywacyjnym, zabawnym hasłem, czy też seksowną bieliznę, a nawet samotną wycieczkę. Wiele pań ucieszy się, gdy zyska praktyczne podarki, takie jak kursy uwodzenia, czy pewności siebie. Goście dbają o to, aby rozwódka zapamiętała bardzo pozytywnie ten dzień i to na długo. Niekiedy kupują jej coś o czym zawsze marzyła, ale na przykład mąż jej tego nigdy nie dał.

  Co najbardziej zaboli faceta po rozstaniu? 20 rzeczy, które będą go boleć

W sieci znajdziesz masę nieoczywistych prezentów dla dziewczyn, które zakończyły swoje małżeństwo. Firmy prześcigają się w pomysłach, ale jedno jest niezmienne, podchodzą one do tego z przymrużeniem oka, dlatego podarki są dość specyficzne i zabawne.

Popularność imprez rozwodowych w Polsce

Nie da się ukryć, że impreza rozwodowa w Polsce wciąż jest czymś nowym i dla większości społeczeństwa zaskakującym. Sporo starszych osób nawet nie słyszało o tego typu uroczystościach, bo do głowy by im nie przyszło, aby można było celebrować rozstanie. Młode osoby mają zupełnie inne podejście do wielu kwestii niż, na przykład ich rodzice, czy dziadkowie. Nim w Polsce będzie tak, jak chociażby w USA musi z pewnością upłynąć bardzo dużo czasu i zmienić się przede wszystkim mentalność społeczeństwa. W naszym kraju gwiazdy oraz znane osoby od dawna świętują rozwody i w pewien sposób popularyzując ten trend.

Divorce party jest wciąż gorącą nowością na rynku, aczkolwiek sporo rozwodników szuka miejsc lub fachowców, czyli osób, które podejmą się organizacji tak specyficznej biesiady. Nic zatem dziwnego, że wiele firm ma w swojej ofercie takie niecodzienne przyjęcia. Co ważne, niektórzy podchodzą do tego niezwykle profesjonalnie, dlatego że w swoim zespole posiadają psychologów, którzy oferują pomoc, dzięki niej łatwiej przetrwać ten traumatyczny moment i myśleć o nowym życiu bez partnera.