kobieta farbuje wlosy

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry głowy? 7 prostych sposobów!

Podczas farbowania włosów niekiedy zdarza się ubrudzić skórę głowy. Jak pozbyć się tego kłopotliwego zabrudzenia? Poznaj 7 prostych, ale jakże skutecznych sposobów!

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Farbowanie włosów w domu jest dużo tańsze niż u fryzjera, ale niekiedy może powodować wiele problemów. Czasami zdarza się ubrudzić kosmetykiem także skórę wokół kosmyków. Niestety, ale to nie wygląda dobrze, na szczęście można się szybko tego pozbyć. Jak? Poniżej znajdziesz domowe sposoby:

1. Woda z mydłem – to najprostszy sposób i najtańszy

Choć bywa, że nie poradzi sobie z każdym rodzajem farby. Warto jednak spróbować i zmoczyć kawałek wacika wodą oraz dodać odrobinę mydła, na przykład antybakteryjnego. Delikatnie pocierasz zabrudzone miejsce, na końcu płuczesz czystą wodą.

2. Oliwa z oliwek bądź olejek kokosowy

Tłusta konsystencja tych produktów szybko i skutecznie zmyje resztki farby ze skóry wokół włosów. Ten środek kosmetyczny doskonale rozpuszcza się w tłuszczach! Co więcej nie pojawią się podrażnienia, mało tego naskórek dodatkowo zostanie nawilżony. Wystarczy posmarować odrobiną oliwki lub olejku skórę i chwilę poczekać, tudzież delikatnie potrzeć ręcznikiem.

3. Popiół z papierosów

To dość mało znany sposób, pewnie dlatego że jest niestandardowy. Wystarczy naprawdę odrobina popiołu, aby zlikwidować nieestetyczne zacieki z farby do włosów. Delikatnie pocierasz miejsce i już po chwili zabrudzenie znika.

4. Pasta do zębów

Wiele pań używa do usuwania zabrudzenia z farby pasty do zębów. Jednak trzeba uważać, bo ta wybielająca lub mocno miętowa może powodować u niektórych reakcje alergiczne! Ważne jest, aby usunąć resztki preparatu papierem i dobrze spłukać wodą.

  Zabiegi na cellulit - TOP 5 najlepszych według kobiet

5. Płyn do demakijażu

Ten środek kosmetyczny jest delikatny dla skóry, mimo to świetnie usuwa zabrudzenia, również resztki farby. Warto wybrać produkt o oleistej formule.

6. Zmywacz do paznokci

Jeśli plama farby nie chce zejść warto spróbować produktu do usuwania lakieru z paznokci. Nałóż niewielką ilość na wacik i potrzyj zabrudzenia. Usuń resztki tego środka za pomocą wody z dodatkiem mydła.

7. Lakier do włosów

Ten kosmetyk nie tylko utrwala fryzurę, ale i skutecznie usuwa plamy po kosmetykach, również po farbie do włosów. Co kluczowe nanieść kosmetyk na wacik i dopiero na zabrudzenie, a nie bezpośrednio na skórę!

Nie podoba Ci się efekt farbowania?

Bywa i tak, że po farbowaniu nie jesteśmy zadowoleni z uzyskanego efektu, albo z tygodnia na tydzień odcień traci na swoim uroku. Co zrobić? Domowe sposoby pozwalają nam szybciej zmyć toner, szamponetkę lub wypłukać resztki innego rodzaju koloryzacji. Poniżej znajdziesz skuteczne patenty:

  • Witamina C – jest idealna do ciemnych włosów, ale do tych farbowanych szamponetką, czy sprayem. Tabletkę witaminy C rozgniatasz i mieszasz z wodą. Taką pastę nakładasz na kosmyki na około godzinę. Płuczesz, następnie myjesz głowę szamponem. Bywa, że ten zabieg należy powtórzyć aż kilka razy.
  • Szampon rumiankowy i soda – taki miks nie tylko pomoże pozbyć się niechcianego koloru, ale również nada włosom piękny połysk i je dogłębnie oczyści. Zrób miksturę w proporcji 1:1, dobrze by wybrać delikatny szampon, na przykład dziecięcy. Dodatkowo można dodać jeszcze ocet jabłkowy, sok z cytryny, a nawet mleko. W pierwszej kolejności myjesz głowę przygotowaną mieszanką, płuczesz octem lub innym środkiem, a na końcu letnią wodą, by zamknąć łuski. Pamiętaj, że soda może wysuszać, więc rób taki zabieg maksymalnie 2 razy w tygodniu.
  • Miód i woda utleniona – robisz z tego pastę, trzymasz dość długo, bo przez miej więcej 5 godzin na włosach. Myjesz na końcu głowę delikatnym szamponem. Trzeba uważać jeśli mamy mocno rozjaśnione kosmyki!
  Zmagasz się z wypadającymi włosami? Postaw na dobry szampon na porost włosów!

Równie dobrze można kupić płyn dekoloryzacyjny w drogerii za kilka złotych, maksymalna cena sięga do 30 złotych. On skutecznie wypłucze zarówno toner, jak i szamponetkę. Co ciekawe niektóre szampony przeciwłupieżowe mają podobne składniki co preparaty służące do pozbycia się farby z kosmyków. To tańsza opcja, dlatego wartą ją spróbować!