kobieta z peelingiem na twarzy

Domowy peeling do skóry głowy – jak go zrobić? 10 prostych przepisów

Istnieje szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które możemy wykonać samodzielnie. Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy? Podpowiadamy, ponadto mamy aż 10 prostych przepisów, dzięki którym stworzysz swój własny kosmetyk!

Domowy peeling – kto powinien z niego skorzystać?

Nie tylko na ciele powinno się regularnie złuszczać obumarły naskórek, ale także na skórze głowy. To bardzo istotne, gdy chcesz mieć długie, lśniące i przede wszystkim zdrowe kosmyki. Nie musisz od razu inwestować w nowe kosmetyki, ponieważ jesteś w stanie w domowym zaciszu samodzielnie przygotować własny odżywczy peeling. Wykorzystasz do tego produkty, które masz w swojej kuchni.

Domowy peeling skóry głowy jest idealny zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Taki zabieg jest wprost wymarzony dla osób, które chcą przyspieszyć porost kosmyków. U kogo jeszcze się sprawdzi? W przypadku cienkich włosów zyskasz odbicie od nasady, a więc większą objętość. To także polecana opcja dla ludzi ze skłonnością do przetłuszczania. Co ważne, ta metoda oczyszczania sprawdza się u właścicieli każdego typu włosów, a także skóry głowy! Kluczem jest dobranie odpowiednich składników.

10 prostych przepisów na domowe peelingi do skóry głowy

Naturalny peeling skóry głowy jest tani i skuteczny. Receptura składa się z 2 bądź z 3 składników i jest banalnie prosta. Poniżej znajdziesz 10 przepisów na ten kosmetyk:

1. Peeling kawowy

To opcja nie tylko dla fanów kawy. Co ważne, peeling z aromatycznych fusów można stosować na całe ciała, także na włosy. Do przygotowania mieszanki na kosmyki potrzebujesz:

  • 2 łyżki fusów z kawy
  • 2 łyżki dowolnego szamponu do włosów.

Wszystko dokładnie mieszasz i wcierasz w skórę głowy. Zmywasz letnią wodą. Ten kosmetyk może subtelnie przyciemniać włosy, wobec tego blondynki muszą być bardzo ostrożne.

2. Peeling cukrowy

W tym przepisie również pojawiają się 2 łyżki szamponu, ale wraz z gruboziarnistym cukrem. To bardzo nawilżająca opcja!

  Truskawkowy blond - komu pasuje i jak go uzyskać?

3. Moc aloesu!

Kolejny domowy peeling do skóry głowy składa się z 2 łyżek żelu aloesowego i takiej samej ilości cukru. Mieszanka ukoi, nawilży, zwalczy łupież, do tego wzmocni cebulki. Dodatkowo zauważysz wygładzenie kosmyków.

4. Peeling solny

Sól mocno oczyszcza, więc będzie doskonałym dodatkiem do peelingu skóry głowy. Do 2 łyżek gruboziarnistej soli dodaj sok z cytryny oraz 2 łyżki oliwy z oliwek.

5. Peeling dla włosów przetłuszczających

Soda oczyszczona w duecie z szamponem do włosów oraz z kilkoma kroplami olejku działa cuda, jako peeling. Taki miks nie sprawdzi się jednak u osób z bardzo wrażliwą skórą głowy.

6. Peeling z glinki

Do glinki (1 łyżeczka) dodaj 2 łyżki cukru oraz 1 łyżkę dowolnego szamponu. Możesz tworzyć różne kompozycje w zależności do wariantu pierwszego składnika. Zielona glinka to doskonała propozycja dla osób, u których włosy się mocno przetłuszczają. Biała natomiast jest lepsza, gdy walczysz z łupieżem.

kobieta z peelingiem na twarzy i recznikiem na wlosach

7. Peeling kokosowy

Do oleju kokosowego (2 łyżki) dodaj 3 łyżki cukru, a także sok z połówki cytryny. Można również do mieszanki dorzucić drobno startą skórkę tego cytrusa.

8. Peeling z płatków owsianych

Domowy peeling do skóry głowy powstanie z płatków owsianych (pół szklanki) połączonych z odrobiną ciepłej wody. Najpierw trzeba jednak zblendować płatki na drobniejsze, aby lepiej spełniły swoje zadanie.

9. Peeling z mąki z ciecierzycy

Hitem jest peeling do skóry głowy zrobiony ze szklanki mąki z ciecierzycy, a także z ¼ szklanki octu jabłkowego. Możesz dodać do tego jeszcze kilka kropel dowolnego olejku, na przykład herbacianego, aby zyskać jeszcze lepsze oczyszczenie.

10. Peeling solny

Do 3 łyżek soli dodajesz jedynie 2 łyżki dowolnego szamponu. To bardzo prosty przepis na domowy peeling. Bez problemu wykonasz go nawet podczas wakacyjnego wyjazdu.

Jak zrobić peeling skóry głowy?

Domowy peeling głowy powstanie, gdy połączysz ze sobą poszczególne składniki. Tak przygotowaną mieszankę nakładasz na zwilżoną skórę głowy, omijając włosy. Pamiętaj, że nie myjesz wcześniej kosmyków! Przez około 3 minuty wykonujesz delikatny masaż opuszkami placów. Nigdy mocno nie trzyj, bo uszkodzisz naskórek. Można również pozostawić preparat na kilka minut, aby wzmocnić jego działanie. 5-10 to absolutne maksimum. Na koniec spłukujesz dokładnie letnią wodą zarówno skórę głowy, jak i włosy. Kolejny krok to mycie klasycznym szamponem, ewentualnie można zastosować jeszcze maskę bądź odżywkę. Potem pozostaje wysuszenie i stylizacja.

  Witamina C w pielęgnacji twarzy

kobieta z peelingiem na twarzy i czerwonym recznikiem

Efekty stosowania peelingu do skóry głowy

Domowy peeling skóry głowy zajmuje kilka minut, a daje naprawdę spektakularne rezultaty. Warto od czasu do czasu przeprowadzić taki zabieg. Dzięki niemu:

  • włosy rosną szybciej, a to dlatego, że poprawiamy ukrwienie skóry głowy, więc jest lepiej dotleniona i odżywiona, ponadto pobudzamy mikrokrążenie
  • pozbywamy się resztek kosmetyków, obumarłego naskórka, a także odblokowujemy zaczopowane gruczoły łojotokowe
  • regulujemy pracę gruczołów łojotokowych
  • inne kosmetyki zdecydowanie lepiej działają, a skóra głowy i włosy wyglądają piękniej.

Peeling skóry głowy radzi sobie zarówno z sebum, jak i zanieczyszczeniami, czy resztkami kosmetyków. Dokładnie myje, dlatego też kosmyki będą odbite od nasady, a to z kolei spowoduje, że zyskają na objętości. Zauważysz dodatkowo, że włosy mniej się przetłuszczają, a problem z łupieżem został rozwiązany. Stymulowanie cebulek sprawia, że kosmyki są nie tylko zdrowsze, ale i szybciej rosną. Zaobserwujesz już po kilku tygodniach masę, tak zwanych baby hair. Co kluczowe, włosy będą mniej wypadać. Plusów stosowania domowych peelingów skóry głowy jest naprawdę wiele!

Jak często przeprowadzać peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy to zabieg, który powinno się przeprowadzać miej więcej raz na 2 tygodnie. Niektóre osoby decydują się na stosowanie raz w tygodniu. To doskonała opcja, gdy masz problemy z łupieżem, czy też ze zwiększonym łojotokiem. Warto pamiętać, że nie powinno się wykonywać peelingu częściej niż raz na 7 dni, bo wywołamy wtedy podrażnienia. Niestety, ale nadużywanie tego zabiegu może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych.