Spis treści
Wielkie wyjście, chęć zagęszczenia linii rzęs, nadanie spojrzeniu głębi, przyciemnienie oprawy oka… Powodów, dla których doczepiamy sztuczne kępki jest wiele. Nie wiesz, jak je przykleić? Poznaj skuteczne sposoby!
Co daje przyklejanie kępek?
Sztuczne rzęsy są idealnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o gęstych i długich włoskach. Kępki pozwalają uzyskać zdecydowanie naturalniejszy rezultat niż cały wachlarz.
Co więcej, nie obciążają one mocno naszych kosmyków, a także możemy wykorzystać je wielokrotnie w różnych konfiguracjach. Zalet jest cała masa, dlatego warto od czasu do czasu przykleić kępki nawet w codziennym makijażu.
Zjawiskowe sztuczne rzęsy – jak osiągnąć taki efekt?
W sklepach znajdziesz wiele rodzajów sztucznych kępek. Mają one różną grubość (liczba sztuk rzęs), a także długość. To pozwala stworzyć naprawdę zjawiskowy efekt bez względu na typ naszych kosmyków oraz na kształt oka. Co wybrać?
W przypadku małych oczu możesz doczepić sporą ilość kępek, ale nie przesadzaj, aby nie obciążyć zbyt mocno powieki. Natomiast okrągłe wymagają wersji stopniowych, czyli o różnej długości. To pozwala wydłużyć znacząco zarys. Za to głęboko osadzone oczy potrzebują pęczków kosmyków rozmieszczonych w dwóch liniach. Tutaj również nie należy zapominać o wytuszowaniu dolnej części rzęs – to ważne!
Jak przykleić kępki rzęs?
W pierwszej kolejności wykonaj makijaż oka, ponieważ kępki są finalnym jego elementem. Możesz rozpocząć doczepianie od umalowanych lub „nagich” rzęs wszystko zależy od Ciebie. Warto wcześniej podkręcić włoski przy użyciu zalotki, bo te sztuczne już są subtelnie wywinięte.
Jak przykleić kępki rzęs? Wbrew pozorom to dość prosta czynność, choć wymaga dużej precyzji i skupienia. Przygotuj sobie na blacie wszystkie potrzebne rzeczy – kępki, klej, pesetę, lusterko, na wszelki wypadek mokre chusteczki do demakijażu. Aplikacja wygląda następująco:
1. Przy pomocy pęsety wyjmij pojedynczą grupkę włosków z opakowania. Co istotne chwyć tuż przy samej główce!
2. Na końcu kępki aplikujemy klej, dobrze jest zanurzyć końcówkę, aby mieć kontrolę nad ilością. W razie konieczności możemy dołożyć nieco więcej. Chwilę czekamy aż delikatnie zastygnie.
3. Korzystając z lusterka z funkcją podświetlenia precyzyjnie doczep kępkę do skóry powieki, a nie bezpośrednio do rzęs. Powinna się ona pojawić dokładnie w przestrzeni między naturalnymi włoskami. Delikatnie dociskasz pęsetą.
4. Czekasz aż klej dobrze wyschnie, potem używasz mascary na dolnej linii, ewentualnie także na górnej. W razie konieczności dodatkowo robisz kreskę, aby zakryć widoczne ślady po mocowaniu.
Przy aplikacji kępek rzęs pamiętaj o kilku ważnych rzeczach:
- kępki muszą być doklejone prosto, aby nie odstawały zbyt mocno od naszych naturalnych kosmyków
uważaj z ilością kleju, łatwo nałożyć go za dużo i zrobić nieestetyczny kleks na skórze - zbyt wiele zamocowanych kępek może znacząco obciążyć powiekę, a nawet spowodować jej opadanie
korzystaj z kilku długości rzęs, a nie tylko z jednej, dzięki temu stworzysz naturalny efekt - jeśli masz opadającą powiekę to nie doczepiaj rzęs w samych kącikach, ponieważ jeszcze mocniej to podkreślisz.
Przeciwwskazania do przyklejenia kępek rzęs
Przed przystąpieniem do aplikacji rzęs warto sprawdzić, czy klej nas nie uczula. Alergiczki przede wszystkim powinny wykonać test w celu wykluczenia pojawienia się ewentualnych negatywnych skutków. Może dojść do podrażnienia oka, a nawet zapalenia spojówek.
Właścicielki delikatnych i cienkich rzęs po doklejeniu kępek mogą odczuwać efekt ciężkości. Niekiedy to zjawisko doprowadza do swędzenia, czy też zaczerwienienia. Jeśli tak się stanie, niestety ale powinnaś zdjąć sztuczne włoski, i to jak najszybciej!
Podrażnienia mogą pojawić się także, gdy w nieodpowiedni sposób będziemy zdejmować kępki. W żadnym wypadku nie trzyj powieki, jedynie delikatnie dociśnij do niej nasączony wacik – w oliwie z oliwek, w dwufazowym płynie do demakijażu oczu, czy w specjalnym preparacie rozpuszczającym klej (do kupienia online).
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.