laminacja rzes

Dlaczego warto rozważyć zabieg laminacji rzęs?

Makijaż to skuteczny i popularny sposób na upiększenie twarzy. Jednak na jego wykonanie zawsze trzeba wygospodarować określoną ilość czasu, co może być trudne. Od wielu lat popularny jest makijaż permanentny, a w ostatnim czasie coraz większym uznaniem cieszą się takie zabiegi jak laminacja oraz lifting rzęs. Nadają one mocniejszego wyrazu oczom, a dodatkowo dają trwałe efekty. Co warto wiedzieć przed wykonaniem tych zabiegów?

Różnice pomiędzy laminacją i liftingiem rzęs

Wiele osób nie jest na tyle zorientowanych w kwestii zabiegów kosmetycznych, aby odróżnić laminację rzęs od liftingu. Laminacja jest to cały pakiet czynności, które w efekcie nadają piękne spojrzenie. Podczas tego zabiegu rzęsy są nie tylko uniesione oraz zagęszczone tak jak w przypadku liftingu, ale również skutecznie podkreślone, odżywione oraz wywinięte ku górze. Laminacja rzęs zyskuje dużą przewagę nad liftingiem. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten zabieg? Oto kilka powodów:

  • uniesienie — wywinięte ku górze rzęsy sprawiają, że spojrzenie staje się ożywione. Każdy z wyżej wymienionych zabiegów gwarantuje taki efekt.
  • odżywienie — jedynie w przypadku zabiegu, jakim jest laminacja rzęs, wykorzystuje się specjalistyczne odżywki, które odbudowują oraz wzmacniają strukturę włosków. Dzięki temu rzęsy stają się mocniejsze i grubsze. Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu praktycznie natychmiastowo dają efekt gęstych oraz ciemnych rzęs.
  • kolor — podczas laminacji rzęs włoski są farbowane tak, aby kolor pasował do konkretnego typu urody. Dzięki temu efekt zabiegu jest naturalny. Mimo wszystko farbowanie włosków sprawia, że rzęsy prezentują się jak po użyciu najlepszej maskary.
  • trwałość — długo utrzymujący się efekt laminacji rzęs zapewnia keratyna, która jest stosowana w ostatnim etapie zabiegu. To dzięki niej można cieszyć się długimi i pięknymi rzęsami nawet do dwóch miesięcy.
  Kozieradka na włosy - jak ją stosować? Właściwości i efekty

Dlaczego warto wykonać lifting i laminację rzęs?

Zarówno laminacja, jak i lifting rzęs to coś, co zawsze warto wykonać. Nie wpływają w żaden negatywny sposób na strukturę włosa, a jedynie zmieniają jego wygląd. Efekt po obu zabiegach jest bardzo naturalny i nie daje uczucia sztuczności jak w przypadku doczepianych rzęs. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania laminacji, czy liftingu rzęs są alergie oraz zapalenia oczu.

Laminacja polecana jest każdej kobiecie, która boryka się z osłabionymi włoskami. Preparaty używane podczas zabiegu pomogą wzmocnić ich strukturę oraz uchronić przed nadmiernym wypadaniem. Osoby decydujące się na lifting rzęs powinny spodziewać się efektu typowego dla profesjonalnego makijażu. Włoski staną się gęstsze, ciemniejsze oraz ślicznie wywinięte ku górze.

Warto zdecydować się na powyższe zabiegi, ponieważ dzięki temu można uniknąć długich godzin spędzonych na robieniu makijażu. Piękny efekt zdrowych rzęs utrzymuje się długo, a zabiegi wykonywane regularnie pozwalają na trwałe wzmocnienie struktury włosków.

Zestaw do laminacji rzęs dla profesjonalnych stylistek.