zbliżenie-na-oko-kobiety-która-maluje-sobie-rzęsy

Laminowanie rzęs – na czym polega, jak przebiega i ile kosztuje?

W salonach kosmetycznych znajdziemy wiele zabiegów upiększających. Coraz większą popularnością cieszą się te dotyczące modelowania i pielęgnacji rzęs. Nadają one nie tylko piękny wygląd, ale również dzięki nim spojrzenie zyskuje głębie.

Ostatnio hitem jest laminowanie rzęs. Co to takiego? Ile kosztuje? Jak wygląda ten zabieg? Dowiedź się więcej!

Laminowanie rzęs – co to takiego?

Wiele kobiet chętnie zagęszcza sobie rzęsy poprzez doczepianie kolejnych włosków lub kępek. Laminowanie rzęs natomiast to zupełnie inny zabieg, ale daje dość podobny efekt, choć zdecydowanie bardziej naturalny. Nie mamy nic doklejonego. Zatem na czym to dokładnie polega? Ten kosmetyczny hit to najzwyczajniej w świecie metoda, która ma za zadanie wzmocnić włoski. Mało tego, unosi je i delikatnie podkręca. Jak widać zalet jest dość dużo.

To doskonałe rozwiązanie dla pań z cienkimi rzęsami. To też ratunek dla kobiet, które nie mogą używać tuszów do rzęs, czy też zalotki. Choć spokojnie można stosować te produkty po tej metodzie – efekt jest wtedy jeszcze lepszy! Laminowanie unosi i podkręca, oczywiście też dogłębnie odżywia. Rezultat po zabiegu jest naprawdę imponujący oraz dość mocno widoczny, pewnie dlatego cieszy się taką popularnością. Mimo to prezentuje się bardzo naturalnie, do tego w żaden sposób nie obciąża włosków.

Jak przebiega laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs jest dość popularne więc wykonuje ten zabieg większość salonów kosmetycznych. Na wizytę trzeba zarezerwować trochę czasu, bo około 60 lub 90 minut, ponieważ jest aż kilka etapów. Każdy z nich wymaga odczekania pewnego okresu, aby zastosowane środki zaczęły działać.

Jak przebiega laminowanie rzęs? Na samym początku następuje oczyszczenie twarzy i rzęs, a następnie odtłuszczenie włosków, aby lepiej przyjęły preparat. Kosmetyczka zabezpiecza także skórę wokół oczu.

  Jak ochłodzić blond i NA ZAWSZE pozbyć się żółtych refleksów?

Po odpowiednim przygotowaniu czas na pierwszy etap. Górne rzęsy „nakręca” się na specjalne niewielkie wałeczki. Później aplikuje się na nie odżywczy kosmetyk. To właśnie ten środek jest odpowiedzialny za wzmocnienie włosków. Stają się one poprzez to gęstsze oraz ciemniejsze. Trzeba odczekać aż preparat zacznie działać.

Na samym końcu na laminowane rzęsy nakłada się odpowiednio dobrany kolor (zazwyczaj jest to henna), a po pewnym czasie również odżywczą keratynę. Ten ostatni składnik dodaje objętości, co więcej dodatkowo chroni włoski przed promieniami UV, czy szkodliwymi składnikami, które znajdziemy w niektórych kosmetykach.

Laminowanie rzęs utrzymuje się całkiem długo, bo około 6-8 tygodni. Można do salonu wracać co 2 miesiące i rezultat będzie nadal świetny. Dopuszczalne jest w trakcie stosowanie tuszu do rzęs, dzięki temu włoski będą jeszcze piękniejsze.

Trzeba pamiętać, że po tym zabiegu konieczna jest pielęgnacja. Tylko tak efekt będzie się utrzymywał przez długi czas. Wystarczy demakijaż oczu i rozczesywanie włosków. Przez 24 godziny tuż po zabiegu nie można mocno moczyć rzęs, a także narażać ich na wysoką wilgotność. Później wolno pływać w basenie, czy chodzić do sauny i z pewnością nic złego się nie wydarzy.

Niestety, istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Laminowanie rzęs nie jest dobre dla osób, które odbywają chemioterapię, pań w ciąży oraz chorujących na jaskrę bądź zaćmę. Należy się wstrzymać z wizytą u kosmetyczki również, gdy mamy jęczmień, albo inne infekcje oczu lub okolic. Bardzo rzadko po przeprowadzonym modelowaniu dochodzi do powikłań. Choć u niektórych zdarzają się reakcje alergiczne.

Ile kosztuje laminowanie rzęs?

Zważywszy na to, że laminowanie rzęs stało się bardzo modne to ten zabieg ma coraz niższe ceny. Obecnie koszt waha się w granicach 100-250 złotych. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego salonu kosmetycznego.

  Sprzedaż włosów - gdzie, jak i za ile je sprzedać? Kompletny poradnik

Gdy kobieta ma bardzo zniszczone rzęsy w pierwszej kolejności należy je zregenerować oraz odbudować. To wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dopiero później, po odczekaniu kilku tygodni można przystąpić do laminowania.