utracona milosc

Jak przestać kogoś kochać i mocno tęsknić?

Jak przestać kochać? To naprawdę trudne pytanie, które męczy wiele nieszczęśliwie zakochanych. Nie ma jednej złotej recepty, ale istnieją pewne sposoby, które pozwolą zmniejszyć tęsknotę i cierpienie. W naszym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą w tym momencie. Mamy aż 10 prostych porad, które naprawdę działają!

Czy w ogóle można przestać kochać?

Miłość pełna jest uczuć, niestety, ale nie tylko tych pozytywnych. Mieszanka emocji jest naprawdę różnorodna. Czasami ciężko poradzić sobie z odrzuceniem, rozstaniem, czy też ze zdradą. Na wszystko oczywiście potrzeba czasu. To normalne, że pojawia się tęsknota, żal, poczucie niesprawiedliwości, a także strach co będzie dalej. Można przestać kochać, ale nie będzie to takie łatwe, bowiem miłość porównywalna jest niekiedy do uzależnienia od alkoholu, narkotyków, tudzież od papierosów. Uczucia znikną, aczkolwiek nie będzie to tak szybkie, jak być chciał.

Odkochanie platonicznej miłości jest nieco inne niż tej odwzajemnionej, gdzie więź była silna. Postępowanie jest jednak w każdym przypadku podobne. Musisz przejść zawsze przez 4 fazy:

  • faza I – wypierasz fakty
  • faza II – czujesz złość i żal
  • faza III – powoli akceptujesz zaistniałą sytuację
  • faza IV – wracasz do normalnego życia, bo druga osoba nie wzbudza w Tobie już takich emocji, jak dawniej.

nie moge przestac go kochac

Jak przestać kochać? 10 porad dla złamanych serc

Zakochanych dotyka zawód bądź zdrada. Powody zakończenia miłości są naprawdę rozmaite i to one w dużym stopniu mają wpływ na to, jak cierpimy. Jak przestać kochać? Poniżej znajdziesz 10 porad:

1. Przeanalizuj swoje uczucia

Na początku trzeba sobie wszystko dokładnie przeanalizować, bardzo racjonalnie i szczerze. To spowoduje, że będzie nam dużo łatwiej uporać się z nieodwzajemnioną miłością lub zdradą. Zastanów się, czy tak naprawdę kochasz drugą osobę. Czasami wydaje nam się, że to miłość, ale bywa tak, że to fascynacja, zauroczenie, albo zwykła przyjaźń lub pociąg fizyczny. Dzięki temu może się okazać, że odbieraliśmy te relację zupełnie inaczej niż nam się do tej pory wydawało.

2. Lista wad

Przygotowanie listy wad naszej miłości pozwala dostrzec szczegóły, o których niekiedy zapominamy. To normalne, że idealizujemy drugą osobę pod wpływem miłości. W naszych oczach wydaje się kimś wspaniałym, a przecież każdy ma jakieś niedoskonałości. Rzetelne spisanie wszystkich rzeczy może spowodować, że dużo łatwiej będzie się pogodzić z nieodwzajemnioną miłością.

3. Wychodź dużo

Spotkania z innymi ludźmi pozwolą Ci zapomnieć o utraconej miłości. W otoczeniu innych można chociaż na chwilę zająć czymś innym głowę. Nie musisz od razu imprezować, ale spotkaj się z przyjaciółmi w ciekawym miejscu i aktywnie spędź czas. Może kogoś nowego poznasz, albo też poszukaj znajomości online, na przykład na forum.

  Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? 15 najczęstszych cech

4. Odetnij całkowicie kontakt!

Jak przestać kochać? Najważniejsze jest całkowite zerwanie kontaktu. To jedyna droga do sukcesu! Odcięcie się od miłości oznacza zaprzestanie pisania, dzwonienia, a także śledzenia kanałów social media, jak i dopytywania znajomych. Izolacja ułatwia sporo, tak samo jak nie wspominanie o tej osobie. To trudne, choć konieczne, aby iść naprzód!

5. Skup się wyłącznie na sobie

Zadbaj o swój wygląd, jak i o wnętrze. Poświęć sobie więcej czasu, a poczujesz się lepiej. Rozwijaj swoje hobby, zmień coś w wizerunku oraz próbuj nowych rzeczy. To pozwoli Ci sprawić, że Twoje zainteresowanie przestanie krążyć tylko i wyłącznie wokół nieszczęśliwej miłości.

6. Pogódź się z zakończonym etapem życia

Dla wielu zakochanych odrzucenie lub zdrada wydaje się końcem świata. Na całe szczęście wcale tak nie jest. To jedynie zakończenie pewnego etapu w życiu. Czeka Cię jeszcze wiele miłych chwil, a nawet prawdziwa miłość. Wykorzystaj ten stan na zdobywanie nowych doświadczeń.

7. Wróć do dawnego życia

Zdarza się, że po zakończeniu związku czujemy, że nic nie mamy. To błąd, bo ten stan daje nam szansę do powrotu do starego życia. Możesz odnowić znajomości, spróbować czegoś co zawsze pragnęłaś bądź poprawić swoją sprawność fizyczną. W tej chwili wszystko zależy wyłącznie od Ciebie!

8. Usuń wszelkie pamiątki

Wracanie do wspomnień to tylko rozdrapywanie ran. Ważne jest pozbycie się wszelkich pamiątek związanych z naszą miłością. Nie musisz oczywiście wszystkie wyrzucać, bo równie dobrze możesz je schować do pudełka, do którego nie będziesz zaglądać. Chodzi o to, aby odciąć się od przeszłości raz na zawsze.

9. Przestań się obwiniać

Wiele osób obwinia się, że związek się zakończył, albo nic z tej znajomości nie wyszło. To nie ma sensu, bo sprawia tylko ból i pogarsza nasz nastrój. Pozbycie się poczucia winy okaże się niebywale pomocne, dlatego zadbaj o swoją samoocenę, samopoczucie, a także o poczucie własnej wartości. Będziesz silniejszy!

10. Cierpliwość

Odkochiwanie się to proces, dlatego wszystko jest rozłożone w czasie. Nie wchodź od razu w nową relację, poświęć ten czas sobie i na bycie samemu. W innym wypadku pojawią się dodatkowo wyrzuty sumienia, jak i złość na samego siebie, a tego nie potrzebujesz, bo i tak jest wystarczająco ciężko.

Jak przestać kochać i tęsknić?

Miłość potrafi zranić. Jak przestać kochać i tęsknić? To pytanie pojawia się najczęściej. Odkochanie się i powrót do równowagi emocjonalnej jest niezbędnym elementem. Trzeba poradzić sobie z niesprawiedliwością, goryczą i z wieloma innymi nieprzyjemnymi uczuciami. Jeśli nie będziemy rozdrapywać ran, czyli wspominać, obwiniać się oraz dowiadywać się co u kogoś słychać szybciej poradzisz sobie z nieszczęśliwą miłością. Emocje opadną, a my zaczniemy myśleć racjonalnie. Z czasem tęsknota samoistnie się zmniejszy. Dużo jednak zależy tu od czasu trwania związku, więzi pary oraz od powodu, który spowodował zakończenie znajomości. To wobec tego sprawa indywidualna, bo u każdego to przebiega inaczej.

  Symbole miłości - 10 najpiękniejszych, które wiele znaczą

Jak przestać kochać przyjaciela?

Bardzo często zdarza się tak, że przyjaciel staje się dla nas bliższy niż powinien. Miłość do niego może poważnie skomplikować relację. Ryzyko zakończenia znajomości jest duże, gdy druga strona nie odwzajemnia uczuć. Nie mamy bowiem pewności, jak jest w rzeczywistości. Jak przestać kogoś kochać? W przypadku przyjaciela, jak każdego innego człowieka zasady są podobne. W tym wypadku trzeba:

  • odizolować się od przyjaciela, a więc ograniczyć kontakt, najlepiej całkowicie z niego zrezygnować
  • zadbać o swoje życie i to na nim się w pełni skupić.

W większości przypadków okazuje się, że to jedynie chwilowe zauroczenie. Z kimś z kim spędza się masę czasu można łatwo pomylić miłość z czymś zupełnie innym.

Jak przestać kochać kobietę?

Kochasz kobietę i chcesz przestać to czuć? Musisz o niej zapomnieć i to, jak najszybciej. Postaw w tym momencie na swój rozwój i naucz się doceniać samotność. To najskuteczniejsza droga, aby uporać się z bólem. Będzie na początku dziwnie, ale z czasem wszystko się zmieni na lepsze. Dobrze się zastanów, czy to aby prawdziwe, szczere uczucie. Jeśli nie możesz spać, ciągle masz tę dziewczynę w głowie, nie masz na nic ochoty i bardzo tęsknisz to prawdopodobnie to miłość.

Kiedy w Twoim życiu pojawi się ktoś atrakcyjny, z podobnym poczuciem humoru, a także podejściem do wielu spraw szybko zapomnisz o poprzedniej miłości. Zaczniesz myśleć zupełnie inaczej, będziesz chciał układać sobie przyszłość właśnie z nią.

Zależy mi na nim – jak przestać go kochać?

Kiedy na kimś nam zależy jesteśmy gotowi zrobić wiele. Nie można kogoś kochać kto nie odwzajemnia naszych uczuć. W tym wypadku czujemy jedynie pewnego rodzaju namiastkę miłości. Mimo wszystko potem i tak pojawia się pustka. Jak przestać kochać? Poddaj się i pozwól temu uczuciu „umrzeć”, więc nie karm się nadzieją, wspomnieniami oraz wizją wspólnej przeszłości. Przyda się w tym momencie wsparcie bliskich osób, a nawet i specjalisty, czyli psychologa.

Dystans, zaakceptowanie rzeczywistości, poznawanie nowych ludzi, spotkania towarzyskie, rozwijanie pasji, nauka – to tylko kilka rzeczy, które przydadzą się w momencie, w którym chcemy przestać kochać kogoś na kim nam zależy.