mezczyzna z kochanka

Co facet myśli o kochance? Kim ona jest dla mężczyzny?

Masa osób zastanawia się – co facet myśli o kochance? Jaką ona pełni rolę w jego życiu, a także kim jest dla niego? W naszym artykule staramy się przybliżyć ten temat. Koniecznie go przeczytaj i sprawdź czym jest romans dla mężczyzny!

Czym jest romans dla mężczyzny?

Romans jest to intymna relacja łącząca żonatego mężczyznę z tą „drugą”. Zazwyczaj to przelotna znajomość, choć bywa z tym różnie. Wszystko zaczyna się niewinnie, ponieważ nie ma tu mowy o głębszych uczuciach to jedynie pewnego rodzaju fascynacja lub zauroczenie. Mimo wszystko romans może trwać latami.

Dla mężczyzny romans jest pewnego rodzaju ucieczką od małżeństwa, co więcej zakłada, że kochanka nie ma względem niego żadnych oczekiwań. Wtedy szuka w jej ramionach zrozumienia, namiętności, do tego ta relacja wprowadza w jego życie nutkę adrenaliny, a także tajemniczości. Nieprzewidywalność – tego z reguły brak facetom w związkach formalnych, a kochanka potrafi to im dać.

Dlaczego mężczyźni miewają romanse?

Romans to problem wielu par, nie tylko tych z długim stażem. Rutyna to główny powód poszukiwań kochanki. Nakazy, zakazy oraz przyzwyczajenia powodują, że para ma liczne kłopoty, a miłość gaśnie. Druga kobieta to całkowite przeciwieństwo, dlatego że nie ma tu zobowiązań, za to pojawiają się głębokie doznania. Kochanka to prostsze rozwiązanie niż wzniecenie płomienia namiętności w obecnej relacji.

Kolejnym powodem nawiązania romansu jest także samotność w związku, ponadto brak zrozumienia, czułości oraz bliskości. To sprawia, że mężczyzna u boku kochanki szuka tego wszystkiego czego nie ma w życiu z żoną. Dzięki temu czuje się potrzebny, doceniany oraz bardzo męski.

  Miłość bez wzajemności - co zrobić w tej sytuacji?

Wiele badań potwierdza, że geny i hormony mogą być przyczyną romansu. Jeśli w organizmie jest za mało wazopresyny wtedy facet ma większą ochotę na szukanie nowych doznań u boku „świeżej” partnerki seksualnej.

Co facet myśli o swojej kochance? Jest lepsza od żony?

Kochanka jest to kobieta idealna w oczach faceta, który czeka z ekscytacją na kolejne spotkanie. Stawia ją zdecydowanie wyżej w hierarchii niż swoją własną żonę, dlatego też jeśli role się zmieniają ona może stracić pewność siebie, ponadto naprawdę wiele zalet w oczach mężczyzny. Druga kobieta jest lepsza pod każdym względem, poza tym jest w pewnym stopniu nieosiągalna, bo nie należy do faceta. Wyidealizowany obraz kochanki daje jej sporą przewagę nad żoną, która ma na głowie dzieci, pracę oraz obowiązki domowe.

Co myśli facet o kochance? To kobieta, która pozwala zapomnieć mu o nudnej rzeczywistości, a także dostarczyć wielu doznań w sypialni. Ta „nowa” daje mu przyjemność na wielu polach nie tylko w łóżku, bo może się jej wyżalić i zwierzyć, ponadto urozmaica jego codzienność oraz wprowadza dreszczyk emocji.

Co zrobić kiedy facet zakocha się w kochance?

Mimo iż romans z zasady ma być krótkim epizodem w życiu może zakończyć się niespodziewanie głębszym uczuciem. Miłość do kochanki powoduje wiele obaw, ponieważ odejście od żony zwłaszcza jeśli są dzieci może być źle odebrane przez rodzinę, przyjaciół w zasadzie przez całe otoczenie. To rodzi poważne dylematy, czy odejść, czy może dalej trwać w tym skomplikowanym trójkącie lub postawić całkowicie na „drugą”.

Zakochany w kochance facet w zależności od sytuacji rodzinnej, swojej pozycji, czy od innych aspektów może zdecydować się na zakończenie małżeństwa i rozpoczęcie nowego życia, albo na wyparcie uczuć, i kontynuowanie znajomości na tym samym poziomie co wcześniej bądź na definitywne ucięcie znajomości. Nie można podejmować tu pochopnych decyzji, powinna być to dobrze przemyślana kwestia, dlatego że wpływa na całe życie. Z czasem namiętna kochanka może zmienić się w żonę i sytuacja powtórzy się ponownie, czyli facet zacznie szukać na boku nowych doznań by zapomnieć o rutynie.

  Ukryty narcyzm - czym jest i jak go rozpoznać?

Czy mężczyźni odchodzą do kochanek?

Mężczyźni decydując się na kochankę nie oczekują zbyt wiele, dlatego odejście nie jest dla nich większym problemem, tak samo jak znalezienie sobie kogoś nowego. Zależy to w dużym stopniu od zachowania drugiej kobiety, czy innych pobocznych okoliczności.

Zakończenie romansu może być spowodowane wieloma czynnikami. W większości przypadków stawianie wymagań oraz oczekiwań przez kochankę przyczynia się do odejścia faceta. Taką sytuację ma w swoim związku małżeńskim, więc nie potrzebuje kolejnej kobiety u boku, która marudzi.

Czy faceci szybko zapominają o kochankach?

Nie da się ukryć, że romans bazuje przede wszystkim na zaspakajaniu potrzeb seksualnych, a więc na intymnej relacji. On podchodzi do tego bez zobowiązań, bo traktuje spotkania jako czystą przyjemność, natomiast kochanka później może chcieć czegoś więcej. To główny aspekt, który kończy przelotne romanse.

W zależności od charakteru facet może zapomnieć o kochance szybko, albo będzie to trwać dłużej. Jedno jest pewne, męskość jest definiowana poprzez to w jaki sposób facet działa na płeć przeciwną. Kolejna kochanka bywa ukojeniem po poprzedniej i tak dalej. Tak tworzy się błędne koło, które naprawdę może skomplikować życie.