kobiet patrzy na meza

Czy każdej kobiecie jest potrzebny mąż? Po co się wiązać?

Istnieje masa pytań, nad którymi warto się głębiej zastanowić. Po co kobiecie facet? To niezła zagwozdka, bo relacje damsko-męskie nie należą do najłatwiejszych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie panie marzą o posiadaniu drugiej połówki. Czy każdej kobiecie jest potrzebny mąż? W naszym artykule zgłębiamy ten temat dość dokładnie. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Przymus posiadania męża, to powiew minionego wieku

Po co kobiecie mąż? To pytanie jest zarazem proste, jak i trudne. Dawniej naprawdę ciężko było sobie wyobrazić życie młodej oraz starszej dziewczyny bez partnera u boku. Jego zadanie wtedy było jasno sprecyzowane, między innymi miał zapewniać stabilizacje finansową, ale przede wszystkim chodziło o reprodukcję oraz o tworzenie typowego wzorca rodziny – mama, tata oraz dzieci. Stare panny były piętnowane przez społeczeństwo, a plotkami o nich żyły całe miasta i wsie. Czasy się zmieniają, dlatego też stereotypy o singielkach są już zgoła inne, aczkolwiek starsze pokolenia wciąż uważają, że samotność dziewczyny jest czymś niewłaściwym.

Posiadanie męża to często nacisk rodziny, społeczeństwa, a nawet przymus spowodowany strachem przed samotną przyszłością. Życie w pojedynkę bywa wyzwaniem, dlatego wiele osób decyduje się na ślub. Po co mężczyzna jest potrzebny kobiecie? Przede wszystkim ona wiąże się z nim, bowiem:

 • powtarza znany schemat wyniesiony z rodzinnego domu, czyli chodzi o kopiowanie tradycyjnego modelu rodziny – tata, mama i dziecko
 • pustka w życiu i brak poczucia szczęścia to czynniki, które pchają ją w męskie ramiona, ponieważ ona uważa, że dzięki facetowi uda się to skutecznie zmienić
 • facet ma zapewnić stabilizację finansową kobiecie i życie na odpowiednim poziomie
 • aby pokochała siebie, bowiem uważa, że w pojedynkę nie zdobędzie miłości własnej, a tak naprawdę bez niej jest trudno zbudować szczęśliwy związek
 • pragnie uciec, jak najszybciej z rodzinnego domu, a partner może jej w tym naprawdę pomóc, czyli być „przepustką” do upragnionej wolności
 • nie chce być gorsza od swoich rówieśniczek, które mają już własne rodziny
 • pragnie potomstwa
 • desperatki liczą, że relacja z facetem pomoże uniknąć jej staropanieństwa i samotności
 • idealizacja relacji z facetem powoduje, że kobieta myśli, że to dla niej najlepszy plan na życie, wręcz jedyny jaki ma
 • zakochała się bez pamięci i nie wyobraża sobie swojego życia bez tego faceta
 • kieruje się w życiu rozsądkiem i myśli o swojej przyszłości, która może być trudna w pojedynkę.
  Związek z inteligentną kobietą - co musisz zrobić, żeby ją zdobyć? 10 sposobów

Mężczyzna w życiu kobiety pełni ważną rolę, między innymi chroni ją, zapewnia wsparcie finansowe, dba o jej potrzeby, pomaga w trudnych momentach, a także tworzy intymność, czy też gwarantuje stabilizację oraz opiekę. Nie można zapominać, że nie zawsze miłość jest powodem, dla których dziewczyna decyduje się na związek, czy nawet małżeństwo. Rozsądek, namowy innych, czy tykający zegar biologiczny – to czasem zdecydowanie silniejsze argumenty niż romantyczne uniesienia.

kobieta zastanawia sie nad sensem zwiazku

Nie wszystkie kobiety muszą (i chcą) mieć męża!

Samotność dla kobiety nie jest wyrokiem, wręcz przeciwnie, większość wybiera sobie sama taki los całkiem świadomie. Dużo zależy tu mimo wszystko od charakteru, czy od oczekiwań od życia danej osoby. Ślub nie musi być jedyną opcją dla dziewczyny, zwłaszcza w tych nowoczesnych czasach. Singielki z wyboru cieszą się z życia i czerpią pełnymi garściami. Uważają, że facet nie jest im do niczego potrzebny, bo same są wystarczająco szczęśliwe. Radzą sobie doskonale i to na każdym polu. Pragną realizować swoje marzenia i cele bez poświęcania czasu dla mężczyzny. Znajomi oraz rodzina – oni pozwalają im wypełnić pewnego rodzaju „pustkę”, podobnie jak zwiedzanie świata, aktywności, czy chociażby skupienie się na swoim rozwoju osobistym. One zwyczajnie nie chcą mieć męża, a powodów tego zjawiska jest sporo. Nie zawsze o tym jednak otwarcie mówią z obawy przed oceną społeczeństwa i piętnem.

Tradycyjny model rodziny przestał już dawno być jedyną możliwością dla młodej i starszej dziewczyny. Posiadanie męża to może być dla kogoś istotny cel w życiu, choć niekoniecznie. Wiele kobiet woli żyć w niesformalizowanym związku z facetem lub solo. Każdy ma prawo do wyboru swojej własnej życiowej drogi. Poddawanie się schematom, czy usilna próba dopasowania i tak zakończy się fiaskiem.

Po co kobiecie mąż, skoro może wciąż eksperymentować?

Stereotyp o silnej singielce, która radzi sobie dobrze sama i nikogo nie potrzebuje bywa dla wolnych dziewczyn naprawdę krzywdzący. One mimo wszystko i tak pragną bliskości, poczucia bezpieczeństwa, rozmów oraz kontaktów intymnych. Oczywiście mogą zmieniać partnerów i eksperymentować na wielu polach, ale zazwyczaj szukają faceta, a nie małego chłopca, którym będą musiały się zajmować. Bywa, że niekiedy ich oczekiwania są duże, aczkolwiek po cichu zazdroszczą swoim koleżankom, że mają obok siebie kogoś na stałe z kim mogą dzielić dobre oraz złe momenty. Stabilizacja finansowa, kariera, podróże – to dla nich będzie za mało. Mąż byłby dla nich idealnym dodatkiem do ułożonego, szczęśliwego życia. Trudności z jego znalezieniem sprawiają, że koncentrują się wyłącznie na swojej karierze, czy marzeniach.

  20 sposobów, aby on się w Tobie zakochał bez pamięci!

Eksperymentowanie może przynosić sporą frajdę wielu paniom, choć większość z nich woli spokój i stabilizację nie tylko w życiu codziennym ale i w sypialni. Po co mężczyzna jest potrzebny kobiecie? Jeden partner ale ten właściwy da im wszystko co potrzeba, bowiem będzie zarówno dobrym przyjacielem, jak i kochankiem. Mimo wszystko o takiego kandydata jest dość trudno. Próbowanie nowych rzeczy na dłuższą metę nie zawsze się niestety sprawdza. Nie można zapominać, że nie każdej dziewczynie zależy na ustatkowaniu, ponieważ to kwestia indywidualna.

kobieta mysli

Silne kobiety bez mężów świetnie sobie radzą!

Ludzie są różni i nie da się ukryć posiadają zupełnie inne plany na przyszłość, czy też marzenia. Nie każda kobieta pragnie widzieć u swojego boku męża, czy „chłopaka”. Silne, niezależne i odważne panie radzą sobie doskonale same. Potrafią się utrzymać, zadbać o swoje potrzeby, ponadto mogą mieć dziecko, na przykład dzięki skorzystaniu z banku spermy. Takie dziewczyny nie chcą „rycerza na białym koniu”, który wybawi ich z opresji, bo uważają, że samodzielnie sprostają każdemu problemowi. Mogą się z kimś spotykać bądź nie, a nawet i wiązać na dłużej. Nie przejmują się naciskiem społeczeństwa i najbliższych, bo doskonale wiedzą same co jest im potrzebne do osiągnięcia pełni szczęścia.

Silne kobiety szukają partnerów bardzo podobnych do siebie, a więc silnych psychicznie, zaradnych, pewnych siebie, dojrzałych, wspierających oraz ambitnych i dających poczucie bezpieczeństwa. Trudno jest im jednak takich znaleźć, bo „rynek” z wiekiem jest coraz bardziej przebrany. Kawalerów jest niewielu, poza tym większość panów ma za sobą przeszłość, która może skomplikować relację. Byłe żony oraz dzieci to dla sporej ilości kobiet zbyt duży bagaż w związku.