mezczyzna pociesza dziewczyne

Jak pocieszyć dziewczynę? 20 sprawdzonych sposobów

W życiu zdarzają się różne sytuacje, również te bardzo przykre i nieprzyjemne. Jak pocieszyć dziewczynę? Jeśli nie masz pomysłu, jak to zrobić to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, ponieważ znajdziesz tam aż 20 skutecznych sposobów!

Pocieszenie dziewczyny – zrób to koniecznie!

Facet musi potrafić pocieszyć dziewczynę. To ważne, aby wspierał ją w trudnych chwilach. Niestety, ale bardzo często mężczyźni robią to zwyczajnie źle. W ten sposób cała sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza, tak samo jak nastrój kobiety. Na całe szczęście można nauczyć się pocieszać drugiego człowieka i to skutecznie. Warto to robić, bowiem uda się wtedy pomóc, ulżyć w cierpieniu i wesprzeć. To cenny dar, który będzie z pewnością doceniony!

Jak pocieszyć dziewczynę? Mamy na to aż 20 sposobów!

Jak pocieszyć dziewczynę? To pytanie pojawia się w wielu głowach panów. Warto poznać pewien schemat, który pomoże skutecznie wesprzeć kobietę. To prostsze niż Ci się wydaje! Poniżej znajdziesz 20 sposobów, jak pocieszyć dziewczynę:

1. Wysłuchaj

Wiele osób w trudnym momencie życia potrzebuje się wygadać, wyżalić i wyrzucić z siebie wszystkie bolączki. Rozmowa jest doskonała, aby wybadać co jest przyczyną smutku, ponadto to klucz do zrozumienia. Poświęć dziewczynie masę uwagi!

2. Przytul

Bliskość fizyczna w postaci uścisku łagodzi stres, daje poczucie bezpieczeństwa, poza tym pokazuje, że się o kogoś troszczysz. Z pewnością każda dziewczyna doceni taki gest.

3. Odpowiedni ton głosu

Cichy głos, a jednocześnie spokojny jest kojący. Panowie na co dzień raczej nie mówią w taki sposób, dlatego to ważne, aby zmienili tonację, gdy pocieszają kobietę.

4. Okaż czułość

W trudnym momencie nie zawsze słowa są odpowiednie, dlatego okaż kobiecie czułość. Pokaż jej, że jesteś blisko, że ją wspierasz. Buziak w czoło jest niezwykle miłym gestem tak samo jak wyznanie miłości. Rób to co podpowiada Ci serce!

5. Daj przestrzeń

Niektóre osoby lubią pobyć w samotności i trzeba to, jak najbardziej uszanować. W tym momencie należy dać im wolną przestrzeń, ale zapewnić, że w każdej chwili mogą na Ciebie liczyć.

6. Przypomnij jej, jak silna jest

Czasami chłopak musi przypomnieć dziewczynie, że poradziła sobie z tyloma problemami w życiu i z tym kolejnym da radę. Jej siła jest większa niż myśli, dlatego mów o tym otwarcie. Bądź wsparciem jakiego potrzebuje!

7. Bądź na wyciągnięcie ręki

Jak pocieszyć dziewczynę? Szybko odpisuj na jej wiadomości, bądź blisko, aby mogła w razie konieczności wesprzeć się na Twoim ramieniu. Udowodnij jej, że o nią dbasz i ma w Tobie wsparcie.

8. Cierpliwość

Nie zawsze od razu uda się pocieszyć dziewczynę. Musisz wobec tego uzbroić się w spore pokłady cierpliwości. Nie zawsze będzie gotowa na Twoją pomoc, czy na kontakt. Nie naciskaj, ale niech wie, że może na Ciebie liczyć.

  Kiedy facet zaczyna tęsknić i żałować rozstania?

9. Współczucie

Okaż sporo empatii. Staraj się zrozumieć co czuje dziewczyna, znajdź się w jej sytuacji. W ten sposób będzie Ci dużo łatwiej jej pomóc.

10. Pozwól jej zapomnieć o wszystkim

Problemy powodują, że cały czas w głowie mamy tylko jedną myśl. Spraw wobec tego dziewczynie miłą niespodziankę, niech na chwilę zapomni o wszystkim. Wywołaj uśmiech na jej twarzy. Wyjście razem, wyjątkowy podarunek, czy smaczne jedzenie? Sam zdecyduj co będzie dla niej najlepszym prezentem.

facet pociesza kobiete

11. Zażartuj

Czasami najlepszym pocieszeniem jest żart. Rozśmiesz ją zatem w ulubiony sposób. Bądź kreatywny, choć dobrze dobierz słowa i zachowania, aby nie pogłębić jej smutku.

12. Nie bagatelizuj tematu

Staraj się nie pocieszać na siłę, ani odwrotnie, nie bagatelizować smutku dziewczyny. Nie udawaj, że nic się nie stało, choć nie mów ciągle o problemach i zmartwieniach, bo to pogorszy jej stan. Zwyczajnie staraj się zapewnić ją o swoim wsparciu. Takt oraz wyrozumiałość to klucz.

13. Nie dawaj dobrych rad

Zazwyczaj facet kiedy pociesza kobietę stara się dać jej rady. Zapewniamy, że ona nie oczekuje od Ciebie pustych słów tylko czynów. Słuchaj, trzymaj za rękę i pomagaj, ale zachowaj oklepane teksty dla siebie.

14. Zapytaj wprost

Czasami zapytanie wprost jak można pomóc jest najlepszą opcją. Dziewczyna może nie chcieć Twojej pomocy, ale zapewne doceni to, że pragniesz okazać jej wsparcie. To czasem ważniejsze niż tysiąc wypowiedzianych słów.

15. Zapomnij o sobie na chwilę

Wsparcie możesz okazać także poprzez skupienie się w pełni na ukochanej. Na chwilę zapomnij o sobie, aby pokazać dziewczynie, jak ważna jest dla Ciebie. Nie dokładaj jej kolejnych zmartwień i tak ma wystarczająco ciężko.

16. Pozwól jej wyrzucić z siebie emocje

Pozwól dziewczynie wyrzucić z siebie emocje, wtedy będzie jej lżej. Jeśli płacze podaj jej chusteczkę, zamiast mówić tekst typu „szkoda Twoich łez”. Doceń jej odwagę, że pokazuje co czuje i się przed Tobą tak otworzyła. To znak, że w pełni Ci ufa i czuje się z Tobą bezpiecznie, nie zniszcz tego banalnym hasłem.

17. Delikatnie udziel wskazówek

Nie ma co dawać dziewczynie gotowych rozwiązań, bo nie zawsze są one trafne. Lepiej pocieszać pokazując pewne możliwości, ale bardzo ostrożnie, aby jej nie urazić ani nie dobić jej mocniej. Mimo wszystko to ona musi dość do sedna sama.

18. Stwórz jej odpowiednią strefę komfortu

Kobiety nie znoszą, gdy ich problemy są bagatelizowane, albo rozwiązywane za nie. Zdecydowanie lepiej jest, gdy facet tworzy strefę komfortu, w której czują się bezpieczne.  Dzięki temu jej przygnębienie nie będzie narastać, a Ty zyskasz w jej oczach.

  Przyjaźń między kobietą a mężczyzną - czy może istnieć?

19. Pokaż swoje nastawienie

Facet musi być oparciem dla kobiety. Pokaż jej wobec tego wsparcie. Uśmiechaj się do niej szczerze, troszcz się o nią niech widzi, że nie jest z tym wszystkim sama.

20. Daj czas

Zazwyczaj faceci od razu chcą wszystko rozwiązać. Kobieta natomiast potrzebuje czasu, aby sobie przemyśleć, przecierpieć i znaleźć właściwe rozwiązanie. Zapewnij jej chwilę, której potrzebuje. Możesz wyręczać ją w obowiązkach, okazywać pomoc oraz powiedzieć co myślisz. Nigdy nie naciskaj, musisz być ostrożny, aby nie skomplikować wszystkiego jeszcze mocniej.

Teksty na pocieszenie dziewczyny

W przypadku pocieszania koniecznie zapomnij o banałach, a więc o popularnych, wręcz oklepanych tekstach typu „wiem co czujesz”, „nie przejmuj się wszystko będzie dobrze”, czy „z czasem się samo ułoży”. Złote rady zostaw dla siebie, zamiast tego postaw na zupełnie inne sformułowania, na przykład:

  • „Pamiętaj, że zawsze jestem i będę obok Ciebie.”
  • „Jestem z tobą, przejdziemy przez to razem.”
  • „Możesz na mnie zawsze liczyć.”
  • „Dlaczego jesteś smutna? Powiedz mi, a spróbuję ci pomóc.”

Takie teksty pokazują Twoje wsparcie, a także obecność. To ważne dla dziewczyny, żeby wiedziała, że może na Ciebie liczyć i to bez względu na wszystko.

pocieszanie kobiety

Jak pocieszyć dziewczynę gdy płacze i i jest smutna?

Kiedy dziewczyna płacze i jest smutna koniecznie dowiedz się, dlaczego, czyli poszukaj przyczyny tego zjawiska. Poznanie powodu złego nastroju może dużo ułatwić, bo będziesz wiedzieć w czym leży problem i w jaki sposób można go rozwiązać. Rozmowa jest kluczem do sukcesu. Pamiętaj jednak, aby nie nalegać na kobietę, gdy nie chce o tym mówić.

Jak pocieszyć dziewczynę, która płacze? Przytul ją, bądź blisko. Otrzyj jej łzy, poza tym możesz przygotować jej ulubione danie, kupić jej słodycze, albo zrobić domowe spa, czy zabrać na zakupy o ile ma ochotę na jakiekolwiek wyjście. Spraw jej przyjemność! Pozwól, żeby choć na chwilę o wszystkim zapomniała. Mimo wszystko nie ma na nic ochoty? Zwyczajnie z nią posiedź, nawet jeśli to ma być w zupełnej ciszy. Sama Twoja obecność może ukoić jej ból. Jak rozweselić dziewczynę? Głupkowaty żart, zabawne zachowanie, czy inny powód do uśmiechu i chichów wielu może pomóc. Ważne jest jednak dopasowanie wszystkiego do okoliczności!

Na żywo czy przez SMS?

W zależności od sytuacji, a także od dzielącej was odległości możesz pocieszać na żywo, jak i przez SMS. Wiadomo, że kontakt w cztery oczy jest zdecydowanie bardziej pożądany, dlatego że możesz trzymać kogoś za rękę, przytulić, czy po prostu być obok. W ten sposób okażesz swoje wsparcie. Obecność spowoduje, że dodasz partnerce otuchy, a także ukoisz jej ból.