kochajacy mezczyzna

Kiedy facet kocha szczerze? 10 sygnałów, które potwierdzą jego miłość

Miłość jest skomplikowana bez względu na fazę związku. Nie każdy okazuje swoje uczucia wprost z wielu względów. Kiedy facet kocha szczerze? Sprawdź, jakie 10 sygnałów może potwierdzać jego prawdziwą miłość!

Kiedy facet kocha szczerze?

Miłość ma różne fazy, zaczyna się z reguły niewinnie od zauroczenia, które przeradza się w poważne uczucie. Bywa, że wieloletnia przyjaźń zmienia się w dużo więcej. Nie ma sztywnej reguły ani definicji. Trudno jednoznacznie zdefiniować to uczucie i je opisać, bo dla każdego może być czymś zupełnie innym.

Prawdziwa miłość to coś więcej niż jedynie bliska więź fizyczna, bo mowa tu o zrozumieniu, wsparciu, pomocy, a także o szacunku. Nie każdy ma odwagę mówić wprost „Kocham Cię” i wysyła wtedy różne sygnały, przede wszystkim tak robią mężczyźni.

Poznaj 10 sygnałów, które potwierdzają jego miłość

Charakter, usposobienie, czy wychowanie – to ma spory wpływ na to w jaki sposób okazujemy uczucia. Wobec tego nie każdy mężczyzna, który prawdziwie kocha mówi o tym zawsze wprost. Jego zachowanie, a więc gęsty niekiedy pokazują dużo więcej.

Tak naprawdę nie ma przełomowego momentu, w którym rozumiemy, że to prawdziwe, szczere uczucie. To dociera do nas przypadkowo, bardzo niespodziewanie. Miłość polega na dochowaniu wierności, wsparciu, motywowaniu, byciu razem w najgorszych momentach życia, czy też na poświęceniu. Kiedy mężczyzna kocha naprawdę to ta jedyna jest jego całym światem, czyli kimś najważniejszym w życiu. Wtedy, między innymi:

 • mocno interesuje się Twoim życiem
 • uwielbia Cię rozpieszczać i robić Ci niespodzianki
 • bezbłędnie wyczuwa Twoje zmiany nastrojów
 • uważnie słucha i zapamiętuje to co mówisz
 • mimo braku czasu oraz natłoku obowiązków stara się dla Ciebie znaleźć choćby chwilę na rozmowę
 • jest ostrożny, dlatego też nie chce Cię skrzywdzić ani słowami ani niegrzecznym zachowaniem
 • dopytuje Cię o dzieciństwo, anegdoty, bo chce o Tobie wiedzieć dosłownie wszystko
 • tworzy plany na przyszłość, w których jesteś oczywiście uwzględniona
 • traktuje Cię, jak królową.
  Co napisać facetowi, żeby oszalał i cały czas o mnie myślał? 10 skutecznych sposobów

Prawdziwa miłość to kumulacja różnorodnych uczuć, a także emocji. To typ dojrzałej relacji, gdzie para jest ze sobą na dobre i na złe. Niestety, nie każdy ma szansę przeżyć w życiu coś takiego, albo nie zdaje sobie sprawy, bo kiedy mężczyzna kocha skrycie nie mówi o tym otwarcie, ale na szczęście jego mowa ciała zdradza wiele.

Mężczyzna, który kocha prawdziwie to taki, który:

 1. Walczy o uczucie, a więc stara się rozwiązywać ewentualne konflikty, łagodzić kłótnie oraz sprostać codzienności, czyli wyzwaniom miłości. To pokazuje, jak ważna jesteś dla niego, poza tym to, że nie wyobraża sobie życia bez Ciebie.
 2. Zwraca uwagę na szczegóły, które dla Ciebie mają duże znaczenie. Zrobi wszystko, żebyś się uśmiechała i była szczęśliwa. Czasami nawet nieco wbrew sobie tylko i wyłącznie ze względu na Ciebie może robić coś, aby sprawić Ci przyjemność.
 3. Drobne gesty pojawiają się przede wszystkim, gdy mężczyzna kocha skrycie. To nie tylko chwytanie za rękę, czy buziaki, bo wie co lubisz, a co nie, kiedy masz urodziny i przeżyłaś inne ważne dla Ciebie chwile. Z pozoru błahe dla wielu rzeczy ukazują jego uczucie. To buduje głęboką, a przede wszystkim trwałą relację.
 4. Mężczyzna, który kocha prawdziwie nie boi się pokazywać swoich słabości oraz lęków. To w pewien sposób sygnalizuje, że ma on do Ciebie ogromne zaufanie. Odsłonięcie wrażliwej strony jest dla niego trudne, mimo to całkowicie się przed drugą osobą otwiera.
 5. Docenia nie tylko Twoją urodę, ale również cechy charakteru. Komplementuje Ciebie nawet jeśli jesteś bez makijażu i idealnej stylizacji dając Ci znak, że kocha w Tobie absolutnie wszystko. Zazwyczaj to co dla kobiet jest niedoskonałością, a nawet poważnym kompleksem dla facetów jest atutem oraz pięknem.
 6. Troska pojawia się kiedy mężczyzna naprawdę kocha kobietę. Dba o nią w każdym momencie na różne sposoby. Okazuje wsparcie, opiekę oraz mówi o uczuciach. Ciekawostką jest to, że troska to także akceptowanie słabości, czy wad. To coś więcej niż oddanie swojej bluzy, gdy zrobi się chłodno, a Ty marzniesz.
 7. Zrozumienie ukochanej osoby jest filarem związku. Mężczyzna, który kocha prawdziwie to potrafi. Facet umie dojść z Tobą do porozumienia, zapomina o błędach i sam się na nich uczy. Przy tym wszystkim jednak nie rezygnuje sam z siebie.
 8. Szczerze się do Ciebie uśmiecha, ponadto wzrokiem pokazuje swoje uczucie. W pewien sposób mówi „Kocham Cię” tyle, że nie bezpośrednio słowami.
 9. Kiedy facet kocha jest gotowy do poświęceń oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Przełamuje swoje lęki oraz ograniczenia, aby Cię uszczęśliwić i zbudować silną relację, która przetrwa dobre oraz złe chwile.
 10. Zakochany facet zawsze „pilnuje Cię” wzrokiem, czasami nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, że ma Cię na oku. Troszczy się o Ciebie, chce Cię chronić, a co najważniejsze nie dopuścić, aby stała Ci się jakakolwiek krzywda.
  Jak uratować małżeństwo? 10 sposobów na wyjście z kryzysu

Jeśli dostrzegasz któryś z wyżej opisanych sygnałów to możesz być pewna, że mężczyzna kocha Cię bardzo i to tak naprawdę. Nie da się ukryć, jesteś prawdziwą szczęściarą!