Jak bezboleśnie usunąć włosy z nosa?

Nieestetycznie wystające włoski z nosa to problem wielu osób. Zwłaszcza mężczyźni w średnim wieku mają z tym spory kłopot. Jak usunąć włosy z nosa? Czy warto je depilować? Zobacz!

Czym usunąć włosy z nosa?

Widoczne włoski z nosa można usunąć na kilka sposobów. Techniki są rozmaite, tak samo jak efekty – jedne utrzymują się kilka tygodni, inne znacznie mniej, bo tylko parę dni. Wystające kosmyki z przegrody nosowej uda się wyrwać, przyciąć, albo rozjaśnić. Zrobisz to za pomocą odpowiednich narzędzi lub kosmetyków.

Na rynku znajdziesz golarki, specjalne nożyczki do strzyżenia z zaokrąglonymi końcami, a także chemiczne środki. Trzeba pamiętać, że źle wykonana czynność może doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych bakterii, a co za tym idzie do poważnych powikłań, także do chorób.

Lepiej nie wyrywać włosków z nosa za pomocą wosku bądź pasty cukrowej, ponieważ istnieje duże ryzyko podrażnienia delikatnej skóry. Do tego często potem powstają wewnątrz bolesne krostki, a nawet strupy.

Nie należy również decydować się na użycie środków do depilacji, które są przeznaczone do innej części ciała, na przykład okolic bikini. Pęseta też nie jest odpowiednia, dlatego że powoduje spory ból, a ponadto może uszkodzić wrażliwy naskórek, mało tego wywołać zakażenie.

Jak usunąć włosy z nosa domowym sposobem?

Nie musisz od razu sięgać po inwazyjne metody usuwania włosów z nosa, warto na początku przetestować domowe i naturalne sposoby.

Rozjaśnij włoski, na przykład jogurtem naturalnym z kroplą soku z cytryny, albo z płynnym miodem. Niewielką ilość zaaplikuj na początku dziurki. Potem usuń resztki chusteczką, do tego namoczonym patyczkiem w ciepłej wodzie.

  Jak usunąć odcisk z korzeniem? Skuteczne rady

Systematyczne stosowanie z czasem wybieli kosmyki. Unikaj za to roztworów przygotowanych z sody oczyszczonej, tudzież z wody utlenionej, ponieważ mogą podrażnić delikatne wnętrze nosa. Duża ilość kwaśnego soku z cytryny również spowoduje uszkodzenia bądź szczypanie.

Jak bezboleśnie usunąć włosy z nosa?

Wiele osób podczas depilacji włosków z nosa odczuwa silny ból. Zamiast wyrywać lub obcinać kosmyki postaw na coś zupełnie innego – rozjaśnianie. Wykorzystaj do tego specjalne kremy wybielające dostępne na rynku. Koniecznie muszą być one przeznaczone tylko i wyłącznie do tej części ciała. Dokładnie zapoznaj się z instrukcją, a dopiero później przystąp do aplikacji.

Pamiętaj, aby zbyt daleko nie umieszczać preparatu, bo możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie kremu do depilacji. W kilka minut rozpuszcza niechciane włoski. Zabieg nie boli, a pozwala osiągnąć doskonały efekt.

Laserowa depilacja oraz tak zwana elektorliza (elektryczne urządzenie z cienką igłą) to bezbolesne zabiegi, które pozwalają na długo zapomnieć o wystających włoskach, nawet na zawsze. Kilka serii jest niezbędnych. Jednak ich ilość uwarunkowana jest w dużej mierze od grubości oraz ilości kosmyków w nosie.

Jaki trymer do włosów w nosie?

Najczęściej usuwa się niechciane włoski z nosa przy użyciu trymera. To niewielkie urządzenie jest niebywale precyzyjne, a to dzięki małej nasadce podcinającej. Na rynku jest sporo modeli w kilku przedziałach cenowych. Zasilane są one bateriami lub akumulatorem, swoim wyglądem przypominają dość gruby flamaster z zakrętką.

Ostrza ze stali szlachetnej poradzą sobie z każdej grubości kosmykiem. Bardziej nowoczesne narzędzia typu trymer są wyposażone w nakładkę antybakteryjną, latarkę, a nawet w wymienne nasadki. Zdarza się i tak, że jest to wodoodporny produkt.

Jak działa trymer? Skraca on precyzyjnie włoski, dlatego z czasem będą one odrastać i zabieg należy systematycznie powtarzać. Nie odczuwamy w trakcie użytkowania ani bólu ani innego rodzaju dyskomfortu. Z pewnością nie pojawią się skutki uboczne, takie jak uszkodzenie naskórka, czy zakażenie. To bardzo bezpieczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia z nosa.