kobieta cellulit nogi

Czy olejki mogą pomóc pozbyć się cellulitu?

Z cellulitem zmaga się 98% kobiet na całym świecie. Jak na to zaradzić? Na to i wiele więcej innych pytań odpowiadamy w tym artykule!

Czym jest cellulit?

To niedoskonałość skóry, która znacznie wpływa na atrakcyjność fizyczną, niestety w sposób negatywny. Tzw. pomarańczowa skórka pojawia się u osób nie tylko z nadwagą czy otyłych. Problem ten dotyka również panie, które mogą pochwalić się idealną sylwetką. Wszystko przez zaburzenia limfy i nierównomierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Nie pociesza fakt, że cellulitowi sprzyjają żeńskie hormony, przede wszystkim estrogeny i tak naprawdę trudno go uniknąć.

Kobiety od wieków zmagają się więc z nieestetycznie pomarszczoną skórą i jej nierównościami. Cellulit występuje najczęściej w miejscach, w którym zgromadzona jest największa ilość tkanki tłuszczowej – na pośladkach, brzuchu, udach oraz biodrach. Na szczęście są dzisiaj sprawdzone sposoby na to, by pomarańczową skórkę niwelować. Na sklepowych półkach dostępne są preparaty antycellulitowe w postaci balsamów, kremów czy maści. My zaś polecamy sprawdzone, babcine sposoby, które są nie tylko skuteczne, ale i w pełni naturalne. Jeśli i Ty masz kompleksy z powodu cellulitu, wykorzystaj je, by już niedługo cieszyć się gładką i jędrną skórą. Zastosuj znane od tysiącleci olejki.

Olejkowy balsam

Codziennie wmasowana w skórę mikstura kilku konkretnych olejków sprawi, że już po miesiącu cellulit na Twojej skórze będzie znacznie mniej zauważalny. Wystarczy do ulubionego balsamu dodać po dwie krople olejku geraniowego, cynamonowego, jałowcowego oraz tymiankowego. Wszystkie wpływają korzystnie na stan skóry, dodatkowo zmniejszą rozstępy i ewentualne blizny. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ich ilością, bo olejki mogą podrażniać skórę. 2 krople każdego z nich w zupełności wystarczą.

Olejkowy peeling

Peeling zalecany jest przynajmniej co drugi dzień. Najlepiej wykonywać go podczas wieczornej kąpieli. Domowe sposoby są równie skutecznie i potwierdza to działanie zalecanej przez nas mikstury. Wystarczy wymieszać fusy z kawy z łyżką oliwy z oliwek. Do całości należy dołączyć po dwie krople olejku cynamonowego i geraniowego. Masą nacierać miejsca, w których występuje cellulit. Peeling jest dość szorstki, więc nie należy wykonywać go zbyt mocno, bo można uszkodzić naskórek. Po zabiegu trzeba dokładnie opłukać skórę.

  Nitkowanie brwi - na czym polega i jak to zrobić?

Foliowanie z wykorzystaniem olejków

Dwa razy w tygodniu warto zastosować tzw. foliowanie ciała. Do tego zabiegu będziesz potrzebować balsam, olejek geraniowy, cynamonowy i jałowcowy, folię śniadaniową, koc oraz termofor albo butelki z gorącą wodą. Na oczyszczoną skórę ciała (najczęściej na brzuch, pośladki i uda) należy nałożyć grubą warstwę sporządzonej masy (balsam + po dwie krople zaleconych olejków). Następnie trzeba owinąć się dosyć mocno folią i położyć pod gruby koc. Pod nim ma znaleźć się termofor albo butelki z gorącą wodą, bo ciepło przyśpieszy działanie specyfiku. Zabieg powinien trwać około 40 minut.

Po tym czasie należy ściągnąć folię i usunąć z ciała mieszankę, która nie wchłonęła się w skórę. Zabieg ten sprawi, że skóra będzie jędrna i nawilżona. Dodatkowym atutem jest utrata co najmniej kilku centymetrów w obwodzie już po miesiącu stosowania.