mezczyzna simp

Czy ON jest simpem? Co to oznacza?

Istnieje wiele słów, których znaczenia nie wszyscy są świadomi, zwłaszcza gdy chodzi o relacje damsko-męskie i młodzieżowy sang. Simpować jest to coraz bardziej powszechne zjawisko nie tylko na Tik Toku. Na czym dokładnie polega? O co chodzi z byciem simpem? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania związane z tą tematyką. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Simp – co to znaczy?

Znaczenie słowa Simp zastanawia sporo osób, głównie te starsze, które na co dzień nie mają do czynienia z popularnym slangiem lub internetem. Co kryje się za tym wyrazem? Jest to skrót od popularnego wyrażenia w języku angielskim – Somebody Idolizes Mediocre Pussy. Co dokładnie oznacza? Można przetłumaczyć je jako „Ktoś idealizujący przeciętne laski”. Takie hasło bardzo często pojawia się w świecie online głównie na platformach social media. Króluje zdecydowanie na Tik Toku i tam jest niestety, ale prawdziwą obelgą. To nowe słowo wywodzące się ze slangu pojawia się często w rozmowach, czy komentarzach. Na dobre zagościło w sieci i zapewne szybko z niej nie zniknie!

Co to znaczy simpować?

Słowo simpować nie jest pozytywne, wręcz przeciwnie, bowiem opisuje faceta, który w niezdrowy sposób walczy o uwagę kobiet. Co ważne, wcale nie zależy mu na miłości i głębszych odczuciach, jeśli tak to niezwykle rzadko ma to głębszy sens. Nawet niewielki gest ze strony płci pięknej bywa przyczyną chęci uzyskania zainteresowania. Nie ma mowy o odwzajemnianiu! Simpowanie niekiedy motywowane jest romantyzmem lub chęcią seksu, ale to dotyka znaczącą mniejszość przedstawicieli tej grupy.

Simpują faceci okazujący nadmierne współczucie oraz zainteresowanie. Stawiają oni kobiety na piedestale, uwielbiają je i na każdy możliwy sposób im to pokazują. Prezenty, komplementy – to tylko kilka ich sztuczek. Simp to negatywne określenie, które wciąż ewoluuje.

mezczyzna simp obdarowuje kobiete

Jak powstało określenie „simp”?

Simp zyskało naprawdę dużą popularność w czasie pandemii, gdzie izolacja stała się normalną sprawdą. Era Tik Toka również miała tu nie małe znaczenie, do tego to słowo pojawiło się wielokrotnie w tekstach piosenek w klimacie rap, więc dotarło do szerokiej grupy odbiorców. Nie każdy wie, że pierwsze takie określenie znalazło się w słowniku slangowym już w 2005 roku, aczkolwiek definicja odbiegała znacząco od tej obecnej. Wtedy było to określenie znaczyło  „to facet, który spędza czas z kobietami i wyświadcza im przysługi, mając nadzieję na seks.” Jednak ten skrót ma obecnie zupełnie inny sens. Zjawisko simp odnosi się przede wszystkim do mężczyzn – zwykłych, pobłażliwych w stosunku do dziewczyn oraz „miękkich”.

  Jak poderwać chłopaka przez internet? 10 kobiecych rad

Czy simp i incel to jest to samo?

Simp jest to facet, który za wszelką cenę zabiega o zainteresowanie płci przeciwnej. Chce przebywać w otoczeniu kobiet, w większości przypadków nie liczy on na nic więcej. Zazwyczaj przedstawiciele tej grupy nie oczekują seksu ani głębszej relacji. To mili goście, którzy strasznie pobłażają dziewczynom.

W przypadku słowa incel mowa osobie, która żyje w celibacie z własnej woli. Tych facetów wyróżnia przede wszystkim to, że przedmiotowo traktują dziewczyny, ponadto niekiedy czują do nich wręcz wrogość. Normalne jest tutaj użalanie się nad sobą z racji wyglądu, czy też pewnych cech charakteru. Termin „involuntarily celibate, czyli „w mimowolnym celibacie” opisuje chłopaków, którzy byli odrzuceni lub mają za sobą jakieś historie izolacyjne, na przykład w rodzinie. Bycie incel pozwala im pogrążyć się w swoim wewnętrznym bólu, gdyż nie są w stanie spełnić oczekiwań społeczeństwa. Widać wobec tego wyraźne różnice pomiędzy tymi dwoma grupami mężczyzn. To wszystko jasno pokazuje, że simp oraz incel to zupełnie dwa odmienne terminy, które mają pewne zbieżności, ale jest ich niezbyt dużo.

Jak sprawdzić czy ON jest simpem?

Sporo kobiet zastanawia się, czy ma do czynienia z tak zwanym simpem. Na całe szczęście dokładne obserwowanie zachowania chłopaka pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości. Na co zwrócić uwagę? Osoby simp wyróżniają pewne charakterystyczne cechy, które wbrew pozorom łatwo zauważyć. Chłopak, który zajmuje się simpowaniem wyróżnia się tym, że:

  • miewa spore kłopoty w relacji z płcią przeciwną
  • nie ma własnego zdania
  • ma kłopoty z poczuciem własnej wartości
  • podlizuje się
  • stara się za wszelką cenę zwrócić uwagę kobiety
  • idealizuje płeć przeciwną, zarówno pod względem wizualnym, jak i osobowości
  • jest przyjazny kobietom.
  Czy przyznać się do zdrady? Wszystkie za i przeciw

Simpem można nazwać faceta, który nie dostrzega w sobie żadnych wad i problemów, nad którymi mógłby pracować, a poprzez to chociażby poprawić interakcje z płcią przeciwną. Nie uważa, że usługiwanie, czy podlizywanie jest złe, bo to dla niego środek do celu. Skrajne zachowanie to norma, tak samo jak fakt, że nie ma nic wspólnego z romantyzmem. Simpowanie dotyka przede wszystkim nastolatków, którzy mają spore problemy w budowaniu relacji damsko-męskich, choć nie ma tu mimo wszystko reguły co do wieku chłopaka. W zależności od grupy wiekowej tak zwane simpowanie może jednak zmieniać swój kontekst.  

mezczyzna simpuje

Kobiety simpy, czyli simpette

Slang młodzieżowy jest bardzo bogaty. Słowo simp opisuje facetów, choć niekiedy mówi się również w podobny sposób o kobietach, ale tu mamy inny odpowiednik – simpette. Nie jest już tak popularny, jak męska wersja, choć znaczy zupełnie to samo, więc ma negatywny wydźwiek. Dziewczyna poprzez wychwalanie, prezenty, czy inne formy zdobywania zainteresowania pragnie zdobyć swojego wybranka. Niekiedy wykorzystuje seks, aby osiągnąć upragniony cel.  Nieśmiałość, problemy z budowaniem relacji, kompleksy, lęki społeczne, brak odpowiednich wzorców – wiele czynników sprzyja temu, aby zacząć należeć do grupy simpy. Zdobycie atencji dla wielu staje się jedynym pragnieniem.

Słowa simp i simpette często są błędnie stosowane. Nie zawsze przyjacielskie relacje damsko-męskie, czy usilne zabieganie o kogoś świadczy, że chodzi o simpowanie. Trzeba dokładnie przyjrzeć się detalom, aby móc tej tezie zaprzeczyć, tudzież ją potwierdzić.