kobieta wciera olejek we wlosy

Olejek rycynowy na brwi – właściwości i efekty stosowania

Olejek rycynowy na porost brwi to domowa metoda, która jest tania i według wielu skuteczna. Jakie właściwości skrywa ten produkt? Co warto o nim wiedzieć? Jak przeprowadzić kuracje za pomocą tego środka w domowych warunkach? Jakie efekty stosowania olejku rycynowego na brwi można dostrzec? W naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje, więc koniecznie sprawdź!

Olejek rycynowy – co to jest?

W drogeriach, sklepach zielarskich, jak i w tych online bez trudu za kilka złotych można nabyć olejek rycynowy. Co to takiego? To produkt naturalny pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego. Zazwyczaj pojawia się w szklanych buteleczkach. Wyróżnia się tym, że jest to dość gęsta ciecz w kolorze jasno lub ciemnożółtym bądź dużo bladszym prawie białym. Mamy tu specyficzny zapach, który wielu przeszkadza.

Olejek rycynowy skrywa w sobie glicerydy kwasów – linolowego, oleinowego, palmitynowego oraz hydroksystearynowego. Nie brak tutaj również witaminy E, poza tym niewielkiej dawki białka, a także kwasów Omega-6 oraz 9. Skład jest naprawdę bogaty, dlatego olejek rycynowy do brwi sprawdza się wyśmienicie.

Rodzaje oleju rycynowego – jakie są?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na rynku znajdziemy różne rodzaje oleju rycynowego. Dobrze zatem czytać dokładnie wszystkie informacje znajdujące się na produkcie. Wyróżniamy aż dwa typy. Nierafinowany olejek rycynowy powstaje poprzez rozprasowanie surowca roślinnego. Mamy tu do czynienia z tłoczeniem na zimno, więc pozostaje charakterystyczny zapach oraz wiele cennych właściwości. Natomiast typ rafinowany jest poddawany zabiegom chemicznym, dlatego też nie czuć już takiej mocnej woni, ponadto wewnątrz pojawia się mniej dobroczynnych składników. Plusem jest to, że może być używany zdecydowanie dłużej niż nierafinowany olej rycynowy.

  Szampański blond - jak go uzyskać i komu będzie pasował? Farby i fryzury

Właściwości olejku rycynowego

Kiedyś olejek rycynowy stosowano głównie w medycynie, obecnie zdecydowanie częściej jest wykorzystywany w kosmetologii. Może być aplikowany zarówno na skórę, jak i na włosy. Olejek rycynowy, dzięki zawartości wielu cennych składników ma masę zastosowań. Jeśli chodzi o jego właściwości to należy wiedzieć iż wykazuje działanie:

 • antyseptyczne, czyli hamuje rozwój bakterii
 • ponadto:
 • doskonale natłuszcza
 • regeneruje
 • zmiękcza
 • łagodzi podrażnienia
 • przyspiesza gojenie ran, owrzodzeń oraz oparzeń.

Jeśli chodzi o olejek rycynowy do brwi to on głównie wzmacnia oraz regeneruje włoski. Jak działa? Pobudza cebulki, dlatego też stymuluje porost kosmyków. Po chemioterapii może być prawdziwym wybawieniem!

kobieta stosuje olejek rycynowy na wlosy

Olej rycynowy na brwi – na co działa?

Używanie olejku rycynowego na włoski może poprawić ich stan. Nie można jednak spodziewać się spektakularnych wyników, bo na ich kondycję wpływa wiele czynników. Olejek rycynowy na brwi przede wszystkim:

 • pobudza mikrokrążenie, dlatego cebulki włosów są odżywione, a one szybciej rosną
 • regeneruje oraz wzmacnia
 • nadaje blasku
 • zapobiega wypadaniu włosków
 • przyciemnia barwę.

Jak stosować olejek rycynowy na brwi?

Olejek rycynowy do brwi aplikujesz na czyste i suche włoski. Wykonaj wobec tego dokładny demakijaż, dzięki temu składniki odżywcze lepiej się wchłoną. Olejek rycynowy do brwi nie zawsze ma w zestawie spiralkę, więc wykorzystaj starą od tuszu do rzęs, bo tylko tak aplikacja będzie precyzyjna. Szczoteczką przeczesujemy włoski wyłącznie na ich długości. Nie nakładaj środka bezpośrednio na skórę, bowiem może zapychać pory, a także mieszki włosowe. Od razu zmyj ewentualne resztki wokół za pomocą nasączonego wacika. 

Ile trzymać olejek rycynowy na brwiach?

Olejek rycynowy do brwi staraj się aplikować codziennie miej więcej o tej samej godzinie. Dobrze robić to na kilka minut przed pójściem spać, dzięki temu damy mu sporo czasu na wchłonięcie. Dopiero rano zmyj pozostałości, chyba że odczujesz jakieś niepożądane reakcje to zrób to od razu.

Olejek rycynowy na brwi – efekty

Olejek rycynowy do brwi używamy regularnie. W ten sposób włoski będą rosły w szybszym tempie, do tego zapobiegniemy ich wypadaniu. Jeśli używamy ten środek z serum mamy jeszcze lepsze rezultaty. Brwi po olejku rycynowym są w lepszej kondycji, a zmiany widać gołym okiem!

  Jak naturalnie powiększyć usta? 5 sprawdzonych sposobów

Efekty stosowania olejku rycynowego na brwi powoduje, że włoski są:

 • gęstsze
 • dłuższe
 • wzmocnione
 • mają wyrazistszą barwę

ponadto:

 • włoski mniej wypadają
 • włoski rosną szybciej.

kobieta z naolejowanymi wlosami

Po jakim czasie działa olejek rycynowy? Pierwsze efekty

Olejek rycynowy na brwi używany systematycznie, ponieważ tylko tak daje dobre rezultaty, w innym wypadku nie da się zauważyć zbyt dużej poprawy. Miej więcej tydzień to czas, który pozwala już dostrzec, że włoski nabrały blasku i jest ich nieco więcej. Dopiero około miesiąc kuracji, czyli 3-4 tygodnie zagęszczą widocznie brwi oraz przyciemnią ich kolor. 3 miesiące to optymalny czas, aby być w pełni zadowolonym.  

Olejek rycynowy na brwi – możliwe skutki uboczne

Nie każdy wie, że olej rycynowy do brwi nie jest polecamy każdemu. Panie z jasnymi włoskami muszą liczyć się z tym, że ten naturalny preparat je przyciemni.  Zdecydowanie na ten środek muszą uważać kobiety w ciąży, a także te karmiące piersią, jak również w panie w czasie miesiączki. U niektórych występują reakcje alergiczne, bo olejek rycynowy do brwi powoduje u nich zaczerwienie, swędzenie i pieczenie. Jeśli doszło do tego koniecznie od razu przerwij kurację! Staraj się zapobiec dostaniu preparatu do oczu, bo to także sprzyja poważnym podrażnieniom. Wypadanie brwi po olejku rycynowym również oznacza, że trzeba zaprzestać używania.

Dlaczego olejek rycynowy może nie działać?

Olejek rycynowy na brwi niestety, ale nie zawsze działa. Dlaczego? Powodów tego jest aż kilka. To, między innymi:

 • wina nieregularnego używania preparatu
 • niewłaściwe przechowywanie preparatu
 • stosowanie kiepskiej jakości produkt
 • stosowanie produktu przeterminowanego
 • zanieczyszczenie olejku, na przykład jakimiś kosmetykami do brwi.

Aplikuj olejek rycynowy na brwi osobną spiralką i staraj się działać systematycznie, ponadto wybierz dobrej jakości środek, a rezultaty przyjdą, choć na to oczywiście, i tak potrzeba czasu.