kobiety zrobiły sobie wąsy z włosów

Jak usunąć kobiecy wąsik?

Wiele pań ma kłopot z nadmiernym owłosieniem. Niekiedy ciemne włoski pojawiają się w okolicy górnej wargi i tworzą, tak zwany kobiecy wąsik. Jak go usunąć? Jakie są przyczyny jego powstawania? Sprawdź!

Kobiecy wąsik, dlaczego się pojawia?

Każda kobieta ma delikatny meszek tuż nad górną wargą. Jest to normalne zjawisko, choć czasami u niektórych pań ma zupełnie inną postać. Ciemne włoski rosną gęsto i tworzą, tak zwany kobiecy wąsik. To   powoduje kompleksy, przede wszystkim chęć pozbycia się owłosienia z tej części twarzy. 

Wąsik kobiecy pojawia się głównie u pań, które mają w organizmie za dużo hormonów męskich – androgenów. Ten problem dotyka również osoby chorujące na hirsutyzm, albo hiperandrogenizm. To są schorzenia związane z nadmiernym owłosieniem. 

Meszek nad ustami może być ciemniejszy z wielu przyczyn, na przykład jest to uwarunkowane genetycznie. Na szczęście ten symptom bardzo rzadko oznacza poważne problemy ze zdrowiem. Mimo wszystko, dla wielu pań wąsik jest prawdziwym dramatem odbierającym im pewność siebie i kobiecość.

Jak usunąć kobiecy wąsik?

Kobiecy wąsik można usunąć na wiele sposobów – jedne dają efekt długotrwały, inne natomiast utrzymują się jedynie kilka dni. Trzeba pamiętać, że skóra twarzy jest niezwykle delikatna. Bardzo łatwo uszkodzić naskórek, albo wywołać reakcję alergiczną.

kobiety z włosami zamiast wąsów

Najprostszym rozwiązaniem jest wyrywanie poszczególnych ciemnych włosków za pomocą pęsety. Warto przed zabiegiem przyłożyć lód, aby zmniejszyć ból, a także obrzęk. To czasochłonna metoda wymagająca nie tylko czasu, ale również i precyzji. 

Można także użyć wosku, pasty cukrowej lub specjalnych plastrów do depilacji twarzy. Zdarza się, że w zestawie mamy łagodzącą oliwkę, którą trzeba przetrzeć miejsce po zabiegu, aby zmniejszyć zaczerwienie i ukoić skórę, ponadto usunąć resztki substancji. Klucz sukcesu to odpowiednio usunąć lepik, aby oderwać cały wąsik wraz z cebulkami. Energiczny ruch należy wykonać w przeciwnym kierunku do wzrostu. Efekt zabiegu utrzymuje się kilka tygodni i to największy plus.

  Mysi blond - do kogo pasuje i jak uzyskać ten modny kolor włosów?

W drogeriach są dostępne kremy do depilacji okolic twarzy. Należy wcześniej wykonać próbę alergiczną. Ewentualnie można usunąć kobiecy wąsik klasycznie maszynką. Niestety, efekt będzie krótkotrwały, do tego łatwo o skaleczenie. Potem odrastające włoski są znacznie twardsze i ciemniejsze. Zamiennikiem dla tradycyjnej jednorazowej golarki będzie depilator. Działa szybko oraz skutecznie, ale bywa że powoduje ból, a nawet i podrażnienia skóry.

Rozjaśnianie wąsika

Bardzo popularne jest rozjaśnianie kobiecego wąsika. Jednak to metoda dobra tylko dla osób z niezbyt grubymi i ciemnymi włoskami. Woda utleniona przy dłuższym stosowaniu spowoduje podrażnienia skóry, a nawet zmianę jej barwy.

Naturalny środek z soku z cytryny i jogurtu naturalnego działa podobnie, ale bez powikłań. Oba składniki mieszamy i nakładamy gęstą papkę nad górną wargę na około 20 minut. Zmywamy później wodą. Pomidor, kefir, papaja, miód… Za każdym razem możesz użyć innych dodatków pochodzenia naturalnego. Minusem jest to, że zabieg należy powtarzać dość często, aby efekt był zadowalający.

Nitkowanie wąsika

Nitkowanie też daje dobry rezultat. Ta arabska technika polega na wyrywaniu włosków z cebulkami za pomocą skręconej bawełnianej nitki.  Potrzebna jest jednak wprawa, mimo to warto próbować, bo to mało inwazyjne rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza alergikom oraz osobom z wrażliwą skórą. Na szczęście wiele salonów kosmetycznych stosuję ten wciąż mało znany sposób.

Usuwanie wąsika u kosmetyczki

Najdłuższej gładką skórę będziemy mieć po zabiegach u kosmetyczki. Wąsik zniknie na kilka lat, a to za sprawą wykorzystania światła lasera. Polecamy dla wszystkich bez względu na typ owłosienia. Choć jest minus, bo ilość zabiegów zależy od grubości oraz koloru włosków, więc to sprawa indywidualna.

Poprzez to może okazać się to niezwykle kosztownym rozwiązaniem, ponieważ jedna wizyta to wydatek około 50-200 złotych. Co ważne skutki uboczne prawie się nie zdarzają. 

  Papiloty- jak wykonać atrakcyjne loki?

Kosmetyczka może także usunąć nadmierne owłosienie z twarzy za pomocą gorącego wosku. Szybkie zerwanie preparatu wyrywa wąsik wraz z cebulkami w kilku seriach. Efekt również długo się utrzymuje, dlatego można zapomnieć o wąsiku kobiecym nawet na kilka tygodni.