Spis treści
Dłonie są naszą wizytówką, mogą być też ozdobą, a nawet kropką nad „i” w stylizacji. Propozycji na manicure jest naprawdę dużo. Wiele kobiet decyduje się zrobić sobie paznokcie akrylowe. Jak je wykonać? Koniecznie sprawdź nasz poradnik!
Dlaczego warto zrobić sobie paznokcie akrylowe?
Technik zdobienia paznokci jest kilka i co chwilę pojawiają się nowe, tak samo jak możliwości przedłużania. Technologia idzie do przodu, dzięki temu te zabiegi kosmetyczne zdecydowanie mniej uszkadzają płytkę, a efekt utrzymuje się dłużej, nawet do kilku tygodni. Paleta kolorów jest imponująca!
Paznokcie akrylowe to jeden z wariantów manicure hybrydowego. Ta odsłona pojawiła się w latach 80-tych, co ważne od tego czasu zmieniła się znacząco. Kiedyś paznokcie były bardzo grube i sztywne, często powodowały zmianę koloru naturalnej płytki na żółtą. Na szczęście ten okres mamy za sobą, ponieważ współczesne są cienkie, do tego niezwykle elastyczne. To sprawia, że prezentują się one bardzo naturalnie.
Wciąż zastanawiasz się, czy zrobić sobie paznokcie akrylowe? Poniżej znajdziesz główne zalety tego popularnego zabiegu manicure:
- Idealny stan utrzymuje się nawet do 3 tygodni, czyli na prawie miesiąc zapominasz o malowaniu paznokci.
- Możesz spokojnie wykonywać wszystkie domowe obowiązki, a także prace fizyczną, a mimo to kolor nie straci ani barwy ani połysku. Poza tym akryl jest odporny na kontakt z wodą.
- Ten rodzaj manicure pozwala nam „wyczarować” każdy wzór, więc możesz sobie pozwolić na prawdziwe szaleństwo.
- Ryzyko złamania, czy odpadnięcia paznokcia jest minimalne.
- Podczas „noszenia” manicure akrylowego nie odczuwasz żadnego dyskomfortu. Absolutnie nic nie ciągnie naturalnej płytki.
Zrób piękne paznokcie akrylowe w 7 krokach
Paznokcie akrylowe to jedna z najpopularniejszych metod. To doskonała opcja dla osób, które chcą mieć naturalną płytkę, mimo przedłużania. Jak wygląda zabieg?
1. Na samym początku należy opiłować naturalną płytkę, by uzyskać odpowiedni kształt. Posiadaczki długich paznokci zdecydowanie muszą je skrócić, a dopiero potem nadawać im formę.
2. Później przystępuje się do usuwania skórek. Wykorzystuje się do tego drewniane patyczki lub specjalne preparaty, dzięki temu nie pojawią się nieestetyczne zadziory, czy ranki.
3. Przechodzimy następnie do przygotowywania samej płytki. Pilniczkiem, najlepiej papierowym matujemy paznokcie. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, ponieważ ten krok ma ogromne znaczenie w całym zabiegu. Dlaczego? Tylko odpowiednie zmatowienie zapewni dobrą przyczepność dla akrylu!
4. Po zmatowieniu zaczynamy od otłuszczania płytki. Zrób to za pomocą spirytusu kosmetycznego lub innego środka. Nie zapomnij o nałożeniu preparatu zapobiegającego namnażaniu się bakterii. Primer jest niezbędny!
5. Nasze paznokcie są gotowe, czas na sztuczne. Nadaj tipsom odpowiedni kształt, a także je skróć. Szerokość musi pasować do naszej! Przyklej klejem miej więcej w połowie płytki.
6. Proszek akrylowy połącz z płynem. Zachowaj odpowiednie proporcje, bo w innej sytuacji nie uzyskasz dobrej konsystencji. To sprawi, że aplikacja może okazać się kłopotliwa.
7. Ostatni etap to nakładanie arylu. Kulki z tego tworzywa umieść na płytce paznokcia, równo rozsmaruj pędzelkiem. Powtórz czynność kilkukrotnie, w miarę szybko, tak aby masa nie zastygła. Stale kontroluj grubość!
Po całkowitym zastygnięciu akrylu odczep tips i opiłuj paznokieć do uzyskania pożądanego kształtu. Przystąp do malowania oraz zdobienia. Kropką nad „i” tego zabiegu będzie pielęgnacja skórek.
O czym trzeba pamiętać mając paznokcie akrylowe?
Codziennie nawilżaj dłonie oraz skórki, dzięki temu zapobiegniesz ich wysuszeniu. Lakier z paznokci arylowych zmywaj tylko i wyłącznie zmywaczem, który nie ma w składzie acetonu! Dlaczego? Moczenie w tym składniku powoduje, że płytka stworzona z akrylu ulegnie zniszczeniu.
Ewentualne braki lub uszkodzenia uzupełniaj w profesjonalnym salonie, w ten sposób unikniesz dostaniu się do wnętrza płytki bakterii, czy niebezpiecznych grzybów.
Istnieją trzy rodzaje farb akrylowych:
- wolnoschnący
- szybkoschnący
- bezwonny.
Każdy z nich ma swoje zalety, ale ostatecznie wybór odpowiednie farby akrylowej do paznokci zależy od Was.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.