depilacja brazylijska pasta cukrowa

Depilacja brazylijska – na czym polega i jak wygląda zabieg?

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację brazylijską. Na czym polega ten zabieg? Jak dokładnie wygląda? Jakie są efekty? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Depilacja brazylijska – co to takiego?

Pod tajemniczą nazwą depilacja brazylijska kryje się usuwanie włosków w okolicy intymnej – na wargach sromowych, w miejscu odbytu oraz łona.

Do wyboru mamy kilka wariantów:

1. Full brazilian nazywana też niekiedy depilacją hollywoodzką, czyli jest to pozbycie się wszystkich włosków. Okolica intymna jest zupełnie gładka i to w każdym miejscu.

2. Brazilian strip oraz brazilian stamp – tutaj zostawiamy wąski, owłosiony pasek na środku łona. W zależności od typu jest dłuższy bądź krótszy

Istnieją jeszcze inne odmiany, w których zamiast paska są fantazyjne kształty, takie jak gwiazdki (brazilian star), czy też trójkąt (brazilian triangle).

Zalecenia przed wykonaniem depilacji brazylijskiej

Nie można tak z marszu od razu przystąpić do depilacji brazylijskiej. Istnieje kilka zaleceń, dzięki którym później włoski będą wolniej odrastać, a co za tym idzie dłużej będziemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą.

Po pierwsze, włoski muszą mieć minimum 0,5 cm! Dlaczego? Tylko tak uzyskamy zadowalające efekty.  Zatem ten zabieg można przeprowadzić dopiero po 2 tygodniach od zastosowania innej depilacji. Trzeba więc zapomnieć na 14 dni o goleniu i podobnych czynnościach, które mają na celu usunięcie włosków z okolic intymnych.

Po drugie, należy również mocno ograniczyć stosowanie środków natłuszczających oraz nawilżających, ponieważ na delikatnie przesuszonej skórze depilacja brazylijska działa o wiele lepiej.

  Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 5 sposobów na porost włosów

Możesz samodzielnie wykonać depilację brazylijską w domu, albo udać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnej obsługi. Wprawna ręka szybko pozbędzie się włosków, a do tego sprawi, że ból będzie mniejszy.

Jak wygląda depilacja brazylijska?

W zależności od wykorzystywanego kosmetyku zabieg depilacji brazylijskiej, czyli okolic intymnych wygląda nieco inaczej. W przypadku:

Depilacja brazylijska woskiem

Podgrzany preparat jest równo rozsmarowywany na bawełnianym pasku lub bezpośrednio na ciele za pomocą szpatułki. Bez względu na odmianę po kilku sekundach odrywa się energicznym ruchem pod włos, czyli w przeciwnym kierunku do jego wzrostu.

Brak wprawy, albo odpowiedniej techniki może powodować ból, a nawet podrażnienia. Efekt utrzymuje się do 8 tygodni. Z każdym kolejnym zabiegiem widać znaczące osłabienie włosków.

Depilacja brazylijska z użyciem pasty cukrowej

Rozpoczyna się od aplikacji środka na ciało. Tutaj jednak czekamy aż masa zastygnie, dopiero później odrywamy ją wraz z włoskami i cebulkami. Co ważne robimy to zgodnie ze wzrostem kosmyków!

Ten rodzaj jest mniej bolesny od opcji z woskiem, mimo to mamy spokój z depilacją aż na kilka tygodni. Polecamy zwłaszcza dla alergików i osób z wrażliwym naskórkiem.

Na koniec depilacji brazylijskiej należy usunąć nadmiar kosmetyku za pomocą ciepłej wody. Pozbędziemy się w ten sposób resztek wosku lub pasty cukrowej. Konieczne jest również nałożenie w te miejsce odżywczej oliwki.

Po zabiegu mogą się pojawić zaczerwienienia, ale one samoistnie minął. Warto przemyć okolice intymne chusteczką nawilżoną w celu odświeżenia i zapobiegnięcia ewentualnym infekcjom.

Zalety depilacji brazylijskiej

Depilacja brazylijska jest tak popularna, ponieważ pozwala nam zapomnieć na kilkanaście tygodni o usuwaniu owłosienia. Systematycznie przeprowadzany zabieg powoduje, że włoski są słabsze, a nawet jest ich za każdym razem zdecydowanie mniej. Spokojnie możemy nosić skąpe stroje kąpielowe lub bieliznę bez dokonywania poprawek.

  Codzienny manicure

Ten rodzaj depilacji zapewnia idealną gładkość okolicy intymnej, co ważne i to na długo. Dodatkowo można uzyskać dowolny kształt, gdy decydujemy się zostawić fragment włosów w centralnym miejscu łona.