Depilacja w ciąży – jak to bezpiecznie zrobić?

W trakcie ciąży ciało kobiety się zmienia. Skóra staje się zdecydowanie wrażliwsza i delikatniejsza. Właśnie, dlatego łatwo o reakcje alergiczne oraz podrażnienia.

Czy depilacja w ciąży jest bezpieczna? Sprawdź!

Jak się golić w ciąży?

Kobieta w ciąży może pozbywać się nadmiernego owłosienia na wiele sposobów. Najbezpieczniejsza jest maszynka jednorazowa. Doskonale sprawdza się na każdym fragmencie ciała, od nóg, po okolice intymne. To urządzenie dobrze radzi sobie z goleniem, ale niestety zabieg wymaga częstego powtarzania.

Najlepiej smarować skórę oliwką dla dzieci, aby poślizg był lepszy. Za każdym razem wymieniaj sprzęt na nowy, w ten sposób nie pojawią się podrażnienia.

Jednak z czasem będzie nam trudniej się schylać, czy unosić wyżej nogę. Więc w końcowej fazie ciąży, gdy brzuch jest duży depilacja ciała maszynką może być dość kłopotliwa.

Czy depilacja pastą cukrową w ciąży jest bezpieczna?

Dobrym rozwiązaniem dla pań w ciąży jest depilacja pastą cukrową. Dlaczego? Nie powoduje alergii, ponieważ ma prosty skład. Do tego wyrywa włoski wraz z cebulkami, poprzez to skóra pozostaje gładka do kilku tygodni. Do tego systematyczne stosowanie tego środka osłabia kosmyki, a więc jest ich za każdym razem mniej.

Pasta cukrowa może być stosowana w domu lub w salonie kosmetycznym. Do wyboru mamy wersję na ciepło (pasta cukrowa jest delikatnie podgrzana – lepka maź) oraz na zimno (ma postać lepkiej plasteliny). Ta metoda depilacji może u niektórych powodować duży ból, więc dobrze to na początku sprawdzić na niewielkim fragmencie skóry. Wyrywanie przy użyciu pasty jest dość czasochłonne i wymaga wprawy, ale za to przynosi spektakularne efekty.

  Jak otworzyć pory na twarzy? 10 domowych sposobów

Czasami później pojawia się niewielkie zaczerwienienie na naskórku, na szczęście mija ono po kilku minutach. Ogromnym plusem jest to, że zapominamy o owłosieniu na długo i unikamy reakcji alergicznych.

A może depilacja woskiem w ciąży?

Kolejną metodą depilacji jest usuwanie ciemnych kosmyków z ciała przy pomocy wosku. Przed udaniem się na zabieg koniecznie skonsultuj to ze swoim lekarzem prowadzącym. Depilacja woskiem w ciąży nie jest wskazana a szczególnie należy uważać pierwszym trymestrze, wtedy całkowicie zrezygnuj z tej opcji! Podgrzana substancja u niektórych sprawia, że dochodzi do alergii, albo ból jest niezwykle mocny.

Co więcej ryzyko poronienia może być dość duże, więc na początku ciąży nie stawiaj na depilację woskiem. W późniejszym okresie obserwuj swoje ciało i sprawdzaj reakcje.

W czasie ciąży lepiej zdecydować się na profesjonalny zabieg depilacji woskiem, wtedy mamy pewność, że wszystkie środki bezpieczeństwa zostaną zachowane. Substancja będzie miała odpowiednią temperaturę, wprawna ręka skutecznie usunie włoski, a także sprawi, że ryzyko podrażnień będzie minimalne.

W domowych warunkach z dużym brzuszkiem będzie nam trudno dotrzeć do każdego miejsca, ponieważ pole manewru znacznie się ograniczy.

Czy depilacja laserowa w ciąży jest dozwolona?

W czasie ciąży należy unikać kontaktu z wieloma ryzykownymi czynnikami. O depilacji laserowej w ciąży nie ma w ogóle mowy. Chodzi nie tylko o reakcję organizmu na ból, ale także o to, że wiązka lasera przenika w głąb naskórka.

Nie ma jednak badań, które potwierdzałyby szkodliwość tego zabiegu. Mimo to lepiej zrezygnować i niepotrzebnie nie narażać się na dodatkowy stres.

Należy także zapomnieć o elektrolizie. Co to takiego? Depilacja przy użyciu prądu. Lekarze zdecydowanie odradzają poddawać się tym obu metodom i to w każdej fazie rozwoju płodu. Podobnie jak depilacji przy stosowaniu ultradźwięków, a nawet korzystania z elektrycznych depilatorów.

  Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji? Wszystkie najlepsze odcienie

Krem do depilacji – czy mogę go zastosować w ciąży?

Wiele Pań w ciąży kupuje specjalne kremy do depilacji. Te drogeryjne środki zawierają mnóstwo substancji chemicznych oraz niebezpiecznych związków. Rozpuszczają one włoski i gwarantują gładkość na długo.

Niestety w przypadku kobiet w stanie błogosławionym kremy do depilacji podczas ciąży nie są polecane, gdyż mogą powodować reakcje alergiczne. Wysypka, podrażnienia naskórka, ropne krostki, zaczerwienienia i inne zmiany skórne to częste powikłania.