rozne kobiety

15 typów kobiet – którym z nich jesteś? Sprawdź!

Ludzie są różni, bo mają odmienny wygląd, a także charakter. Istnieją jednak pewne typy kobiet, które można wyróżnić spośród całego społeczeństwa, bo są dość specyficzne. Jakie istnieją? Jesteś ciekawa, którym z nich jesteś? Sprawdź koniecznie nasz artykuł i dowiedz się jakie są typy dziewczyn!

Typy kobiet – jak określić swój?

Rodzaje kobiet – takie hasło pojawia się w wielu artykułach i w badaniach naukowych. Co to właściwie oznacza? Pewne Twoje cechy charakteru powodują, że możesz być konkretnym wariantem osobowości. To jaka jesteś ma ogromne znaczenie. Dzięki nam będziesz w stanie określić bez najmniejszego problemu, do której kategorii pasujesz. Zachowanie, podejście, relacje z innymi – na tym się skup! Typy kobiet mają niekiedy zabawne nazwy nawiązujące do postaci bajkowych, czy też do zwierząt. W wielu źródłach mogą one być odmienne, choć opisują w rzeczywistości ten sam wariant.

Niektóre typy kobiet mogą być toksyczne i właśnie takich panowie się absolutnie powinni wystrzegać. Warto wiedzieć wcześniej z kim ma się do czynienia nim facet postanowi się w pełni w znajomość zaangażować. W innym wypadku „wpadnie, jak śliwka w kompot”, a dziewczyna stanie się jego utrapieniem.

kobiety o roznym kolorze skory

15 typów kobiet – jakie są typy dziewczyn?

Charakter kobiety wpływa na to jaka ona jest, poza tym jak odbiera ją otoczenie. Nie bez znaczenia wobec tego jest osobowość, choć również i sam wygląd niekiedy determinuje to co o nas mówią inni. Panowie bardzo często grupują panie do poszczególnych kategorii z racji ich zachowania, czy specyficznego podejścia do życia. Rodzaje dziewczyn są różne, ale u nas znajdziesz 15 najbardziej znanych, które pojawiają się we wszelkich zestawieniach najczęściej.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze typy kobiet:

1. Chodząca ofiara

Rodzaje kobiet, których unikają faceci są różne, choć liderem jest oczywiście typowa ofiara. Co ją wyróżnia? Taka dziewczyna jest zawsze ofiarą. Niestety,  co by się nie działo to i tak wszyscy są winni, a nie ona. Ciągle opowiada, jak została skrzywdzona, na przykład przez swojego ex. Zgrywanie ofiary to jej jedyny cel w życiu, bo w zasadzie nic więcej ją nie interesuje. Pragnie uwagi, pocieszania i wysłuchania.

2. Nudziara

Niestety, ale typ kobiety nudziara nie ma w zasadzie żadnych zajęć i oczekuje, że to facet będzie jej jedyną rozrywką, dlatego chce być z nim 24 godziny na dobę. W jej obecności można się naprawdę zanudzić. Taka dziewczyna nie ma w zasadzie nic ciekawego do powiedzenia, bo przecież nigdzie nie bywa i nic nie robi. Każdy jej dzień wygląda tak samo.

  Życzenia miłej środy - miłe wierszyki, najlepsze obrazki i GIFy

3. Stalkerka

Stalkerka będzie non stop potrzebować Twojej uwagi i musisz o tym pamiętać. Notoryczne wysyłanie wiadomości, dzwonienie, śledzenie każdego ruchu na kanałach social media, wypytywanie, zdobywanie informacji – to jej klasyczny tok działania. Jej głównym zajęciem staje się obserwowanie swojego obiektu westchnień, jak i stopniowe osaczanie. Jak się kogoś uczepi to nie chce odpuścić.

4. Wojowniczka

Ten typ dziewczyny ma mocny charakter, bo ona zawsze musiała walczyć o swoje. Doskonale wie czego chce od życia, poza tym trudno przyznać jej się do popełnionego błędu. Dodatkowo ciężko jej cokolwiek wybaczyć, a jej codzienność to ciągła walka. U jej boku nie każdy będzie w stanie żyć, bo trudno „unieść” jej silną osobowość.

5. Księżniczka

Bez względu na wiek można uważać się za księżniczkę. Ten typ dotyczy sporej grupy pań.  Co go wyróżnia? Księżniczka potrzebuje adoracji, ciągłej pomocy, ponadto lubi dobrą zabawę i towarzystwo. Chce żeby jej życie było bajką i kręciło się wokół niej. Doskonale zna swoją wartość, choć bywa kapryśna oraz nieustępliwa. Rozstawia wszystkich po kontach, bo zawsze ma być jak ona chce.

6. Dziewczyneczka

Dziecinny charakter powoduje, że kobieta może być niedojrzała, choć bywa wesoła, zabawna i również mądra. Dziewczęcość różne ma oblicza, więc pewne cechy są odmienne. Niektórych facetów to przyciąga, natomiast innych wręcz przeciwnie, odstrasza.

7. Opiekuńcza Matka

Bywa, że kobieta wciela się w rolę matki nawet nie posiadając potomstwa i przelewa swój instynkt macierzyński na wszystko wokół. Wychowuje, upomina, marudzi oraz dogadza. Matkowanie jest jej celem, ponieważ nic innego w zasadzie jej nie interesuje. Chce przychylić innym nieba zapominając o swoich potrzebach. „Matka” jest troskliwa, uczuciowa oraz oddana.

8. Zakompleksiona

Kobieta z kompleksami jest ciągle niepewna swojego zachowania, wizerunku i otrzymywanych komplementów. Zawsze żyje w obawie, że ktoś będzie od niej lepszy. Trudno jest jej w towarzystwie, jak i gdy przebywa sama. Kompleksy dosłownie przysłaniają jej wszystko!

9. Szamanka

Fanka przyrody, aktywistka z misją społeczną – taka jest szamanka. Pragnie ona polepszać świat, poza tym potrafi doradzać, z łatwością interpretuje emocje innych oraz jest w stanie przewidywać różne rzeczy. Ma w sobie odrobinę magiczną aurę.

10. Rozpieszczona

Kobieta z wymaganiami, rozpieszczona do granic możliwości jest oczywiście trudna w kontakcie. Niekoniecznie musi być ona jedynaczką, bo wiele innych rzeczy może wpływać na jej podejście. Naprawdę będzie ciężko sprostać jej oczekiwaniom, bo mierzy wysoko i nawet wyżej. W jej otoczeniu ciągle będziesz słyszeć porównania do innych oraz pragnienia, które masz spełniać.

11. Artystka

Dziewczyna, która żyje sztuką pociąga facetów swoim nietuzinkowym sposobem bycia. To urodzona artystka kochająca bycie w centrum zainteresowania. Tworzy ona różne rzeczy, bo zazwyczaj sztuka jest nie tylko jej pasja, ale i sposobem na życie. Twórczy umysł oraz zdolności manualne to jej mocne strony. Budzi zachwyt wśród innych swoimi umiejętnościami.

  Jaki wybrać dobry prezent na 30. urodziny?

12. Wilczyca

Ten typ kobiet jest waleczny, uparty i jest w stanie dla swoich bliskich zrobić wszystko. Widać poświęcenie dla innych, a zapominanie o własnych potrzebach, a to spory błąd. To wina braku poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie. To pewnie dlatego „wilczyce” starają się stworzyć, jak najlepszą rodzinę, aby w niej nigdy niczego nie brakowało.

13. Hiena

Kobiety pasożyty są nazywane potocznie hienami. Co je charakteryzuje? Pasożytują na każdym, czyli chcą tylko czerpać korzyści z danej znajomości. To przysłowiowe „wrzody na dupie”, które interesują się wyłącznie sobą, aczkolwiek udają że tak nie jest. Ich towarzystwo bywa poważnym kłopotem, bo są nachalne, zaczepiają i są zwyczajnie materialistkami. Ciągnie je do pieniędzy oraz w stronę prestiżu. Szybko wywęszą dobry interes, który nie będzie kosztować ich wysiłku.

14. Fanka luksusu

Dziewczyny, które kochają świat celebrytów pragną być za wszelką cenę częścią tej „magicznej bajki”. To w większości przypadków nierealne marzenia, a jedynie nieudolna próba dostania się na piedestał. Interesuje je wszystko co luksusowe, modne i przynoszące im lepszy status społeczny. Mają naprawdę odmienne priorytety w życiu niż większość kobiet. Zależy im bowiem na prestiżu i posiadaniu dóbr, dzięki którym zaistnieją w społeczeństwie.

15. Człowiek chodzący problem

Dziewczyna z problemami ma życie usłane dosłownie kłopotami, które zazwyczaj sama sobie tworzy we własnej głowie. Dla niej nawet niewielka rzecz może urosnąć do ogromnej rangi. Jej codzienność poprzez to jest niezwykle trudna, bo nie jest ona w stanie utrzymać posady, związku i dobrych relacji z innymi ludźmi. Dodatkowo takie dziewczyny potrafią przytłaczać swoimi problemami pozostałych.

kilka kobiet

Nie zawsze jesteśmy tylko jednym typem kobiety!

Trzeba pamiętać, że nie zawsze opisany wyżej typ kobiety będzie w 100% pasować do nas. Dlaczego? Niekiedy jest trudno dopasować osobowość wyłącznie do jednego z nich, bo cechy człowieka niekiedy są powiązane aż z kilkoma jednocześnie, a żadna na przykład nie dominuje. „Matka” może być jednocześnie „wojowniczką”, a „rozpieszczona” mieć w sobie przewagę „księżniczki”. Ciekawostką jest to, że bardzo odmienne opisy mogą pasować do jednej osoby.

Kobiety są zmienne, dlatego też ich osobowość może przechodzić metamorfozę. Doświadczenia życiowe bywają przyczyną tego, że ktoś zmienia podejście do wielu tematów. Czasami to powoduje, że typ kobiety również ulega przekształceniu.