kobieta w samochodzie

Samochodem po Europie – trasy, przewodnik i miejsca warte odwiedzenia

Z roku na rok podróże zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością. Wczasy all inclusive odchodzą powoli w zapomnienie. Dlaczego? Ponieważ można zwiedzać Europe samochodem. Ten sposób pozwala poznać kulturę wielu miejsc, a także podziwiać przepiękne widoki wprost z okna pojazdu.

Zalet jest zdecydowanie więcej! Nie musisz wcale wydawać fortuny na paliwo. Jest tańsza alternatywa – autostop. Sprawdź nasz poradnik, znajdziesz tutaj trasy, przewodnik i miejsca warte odwiedzenia.

Samochodem po Europie

Tak naprawdę wystarczy auto i trochę wolnego czasu, aby wyruszyć w podróż. Możesz również polecieć samolotem, a dopiero później na miejscu wynająć samochód i zwiedzać dany kraj wzdłuż, i wrzesz. Nie masz aż tylu środków na wycieczkę? Rusz autostopem po Europie! „Złap okazję’ i przemieszczaj się po świecie całkowicie za darmo.

Dobry humor oraz łut szczęścia zaprowadzi Cię do upragnionego celu prędzej, czy później. Nie masz byt wiele czasu na odbycie podróży? Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie naszych rodzimych miejsc.

Udaj się na weekend autostopem po Polsce. Z pewnością jest wiele rejonów wartych uwagi, nawet niedaleko Twojego miejsca zamieszkania.

Przewodnik po Europie – piękne miejsca w Polsce

W zasadzie wszystko zależy od tego ile masz czasu na podróżowanie. Polecamy wyprawę nad polskie morze. Odwiedź Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Sopot. Możesz oddać się błogiemu lenistwu na plaży, albo zwiedzać zabytki, takie jak Długi Targ, Molo bądź liczne muzea. Warte uwagi są przede wszystkim porty nadmorskie.

Rusz na zachód, czyli do Słupska i odwiedź Papugarnie, swoją podróż zakończ w Kołobrzegu. Warto zajrzeć tam, między innymi ze względu na przepiękne Oceanarium.

  Gdzie szukać opiekunki osoby starszej?

W krótkim czasie dotrzesz także do największych polskich miast, na przykład do Warszawy, Krakowa, Poznania tudzież Wrocławia. Tam oprócz zabytków historycznych jest wiele obiektów kulturowych, od muzeów, po teatry. Stare ulice miast zdobią piękne budynki, no i oczywiście pomniki.

Jest co oglądać! Bez problemu wszędzie dojedziesz własnym samochodem lub korzystając z tańszej opcji, czyli z autostopu.

Na dłuższy pobyt lepsze będą góry. Fani pieszych wędrówek pokochają to miejsce!  Świeże powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy i otoczenie natury – czego chcieć więcej. Po drodze możesz odwiedzić Kraków, Katowice, czy Zakopane i Bielsko-Białą.

Które miejsca są godne uwagi w górach? Z pewnością Morskie Oko, Świnica, Bieszczady, Karkonosze oraz Kasprowy Wierch. Stamtąd już tylko „rzut beretem” do Czech, między innymi przez szlak czerwony, czy do Słowackich Tatr.

Ciekawe trasy po Europie – gdzie w podróż?

Na tygodniowy lub dłuższy wyjazd można udać się poza granice Polski. Samochodem po Europie dotrzesz w zasadzie wszędzie. Trzeba mieć na uwadze, że przejazdy przez autostradę, tunele, czy mosty są płatne. Wszystko sprawdzisz w sieci, jak również obowiązujące w danym państwie przepisy ruchu drogowego, wymagania techniczne pojazdów, a nawet ceny paliw.

Dla romantyków polecamy podróż do Francji. Samochodem po drodze można odwiedzić kraje, przez które będzie się przejeżdżać, między innymi Niemcy, Holandię, Belgię oraz Brukselę. To zdecydowanie wycieczka na dłuższy czas, bo do zobaczenia jest wiele miejsc i zabytków.

Niedaleko już przecież znajduje się Szwajcaria oraz malownicze Włochy. Bez względu na porę roku atrakcji będzie sporo!

Niedaleko Polski są Niemcy, czy Czechy. Blisko, a do tego łatwo dojechać autem. Można udać się tylko do przygranicznych miejscowości lub ruszyć dalej w głąb kraju, na przykład do stolic pełnych zabytków. Opcji jest wiele, do tego niektóre z nich wcale nie wymagają długiego urlopu.

  Za co kochamy wino musujące i Ty też powinieneś

W dalszą trasę polecamy pojechać do Węgier – szczególnie fani jedzenia będą zachwyceni. Następnie kieruj się do słonecznej Chorwacji. Nie tylko w okresie wakacyjnym docenisz uroki tego pięknego kraju. Wracając koniecznie zajrzyj do Austrii oraz do Czech – moc atrakcji gwarantowana. Na końcu nie zapomnij o rodzimym Śląsku, jak i górach.