Sennik egipski – jakie są znaczenia snów według Egipcjan?

Niektórzy ludzie miewają sny, inni wcale ich nie mają. Po dziś dzień masa osób wierzy, że skrywają pewne znaki. Dlatego tuż po przebudzeniu szuka się niekiedy odpowiedzi, czyli interpretacji w popularnym senniku egipskim. Co oznaczają sny według starożytnych Egipcjan? Koniecznie zobacz! 

Historia sennika egipskiego

Sennik egipski uważany jest za jeden z najlepiej obrazujących ukrytą symbolikę snów. W starożytności korzystali z niego jedynie mieszkańcy tego kraju, dziś tak naprawdę każdy może odnieść się do tej księgi. Egipcjanie w manuskryptach szukali wskazówek, które pomogą im rozwikłać skryte znaczenie danej mrzonki mocnej.

Co znajdziemy w senniku egipskim? Aż 108 interpretacji. W księdze mamy omówione kwestie czynności, a także emocji. Chodzi o życie codzienne, naturę oraz postacie. Co ważne kryją one pomyśle i niepomyślne znaczenia. Te drugie są zaznaczone bardzo wyraźnie czerwoną barwą. Sennik egipski to klucz do odkrycia symboliki fantazji nocnych! 

Tajemnicza symbolika w senniku egipskim

Tak naprawdę wiele zawartych w senniku egipskim symboli można znaleźć we współczesnych mrzonkach nocnych. Bazując na tych informacjach uda się nam rozwikłać ukryty sens i przewidzieć co nastąpi w niedługim czasie w naszym życiu. To może być znak, albo przestroga bądź zapowiedź zmian.

Warto tuż po przebudzeniu zajrzeć do księgi snów starożytnych Egipcjan. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze symbole ukryte w snach. Większość z nich dotyczy natury i otaczającego nas świata.

Znaczenia snów według starożytnych Egipcjan

Pies – w zależności od zachowania oznacza coś innego. Bawiący się i radosny zapowiada zgodę, a agresywny niestety, ale nadchodzące niebezpieczeństwo.

Wąż to znak przeciwności losu. Tu tylko zwierze, które zabijamy mówi o zwyciężeniu wrogów. Natomiast wąż wijący się sugeruje, że stracimy sporo pieniędzy.

  Najlepsze teksty na zgaszenie - TOP 175 na wszystkie okazje

Pająk – gwarantuje, że wkrótce będziesz szczęśliwy. Gdy w mrzonce zabijasz go to sygnał, że zwyciężysz nieprzyjaciół.

Krowa – to gospodarskie zwierze według sennika egipskiego wiąże się z dostatkiem w domu.

Trzoda chlewna – to zły omen w sferze finansowej wróżący poważne problemy z pieniędzmi.

Zając bądź królik – widziany we śnie to symbol szczęścia w grach losowych, tudzież w konkursach. To wiąże się z przypływem dóbr i polepszeniem bytu.

Kobietę w ciąży – to dobry omen, zapowiedź pozytywnej nowiny i to bez względu na to, czy to Ty jesteś przy nadziei, czy widzisz ciężarną.

Śmierć – ta wizja budzi strach, choć niepotrzebnie, ponieważ oznacza coś zupełnie innego. To zapowiedź tego, że osoba umierająca będzie długo żyła.

Dziecko – to zdecydowanie dobra wizja, ale tylko wtedy, gdy widzimy bawiące się lub umierające. Niedożywiony maluch bądź upadający to nawiązanie do kłopotów w pracy. Dodatkowo wkrótce może pojawić się zła nowina, która utrudni Ci życie.

Krew – w zależności od koloru ma inną interpretację. Czerwona to radość, czarna choroba, tak jak ta skrzepnięta. Płynąca z nosa nawiązuje do trudnych relacji, a kąpanie się w krwi to symbol utraty majątku.

Woda – oznacza co się dzieje w naszej duszy. Tu także jej barwa oraz stan ma wpływ na sens. Czysta to harmonia, a mętna chaos lub brak pewności siebie. Zamarznięta pokazuje oschłość i izolację w stosunkach międzyludzkich. 

Utrata zęba – to zwiastuje śmierć kogoś bliskiego bądź chorobę. Zwróć uwagę na kolor, bo to odmienia sens, ponieważ białe to synonim sukcesu życiowego.

Sennik egipski skrywa sporo interpretacji. Mamy zarówno dobre, jak i złe omeny. Warto zapamiętać, jak najwięcej szczegółów, od kolorów, po bieg zdarzeń. Dzięki temu lepiej zrozumiemy ukryty znak w konkretnej iluzji sennej. To pomoże nam przewidzieć co nas spotka w niedalekiej przyszłości!