kobieta w trakcie joggingu

Silikonowe sznurówki Hickies – rewolucja wśród sznurowadeł

Mała zmiana, wielka różnica – takim hasłem amerykańska firma Hickies promuje swój innowacyjny produkt – silikonowe sznurowadła. Już po 4 latach od wejścia na rynek wynalazek ułatwił życie 5 milionom osób. Szybko stał się światowym fenomenem, który zrewolucjonizował nasze myślenie o sposobie wiązania butów. 

Wizjonerska atmosfera nowojorskiego Brooklynu, gdzie amerykańska firma Hickies ma swoją siedzibę, musiała udzielić się twórcom silikonowych sznurowadeł. Stworzyli bowiem koncept rewolucyjny, który pozwala raz na zawsze zapomnieć o problemie rozwiązujących się sznurówek.

Opracowana przez nich nowatorska technika wiązania butów została entuzjastycznie przyjęta w różnych zakątkach globu, m.in. w Szwajcarii, Hong-Kongu, Australii czy na Bliskim Wschodzie. Tak sznurowadła przestały być jedynie towarem, a stały się rozpoznawalną na całym świecie marką. 

Silikonowe sznurówki. Na czym polega ich fenomen? 

Sznurówki bez wiązania odrzucają ideę sznurowadeł, które, w niemal niezmienionej formie, stosujemy od ponad 200 lat. Zamiast dwóch sznurków tworzy je zestaw elastycznych pasków na każdą parę oczek z wygodnym zaciskiem. Ich silikonowy, wytrzymały materiał i budowa sprawiają, że obuwie doskonale dopasowuje się do ruchów stopy oraz reaguje na puchnięcie lub kurczenie się.

Co więcej, sznurowadła nie tracą na sile i nie rozwiązują się pod wpływem długiego chodzenia czy intensywnej aktywności fizycznej. Raz zapięte nie muszą być ponownie otwierane, aby wygodnie zdjąć lub założyć but. Dzięki nim nie trzeba martwić się również o to, że sznurówki poluźnią się w najmniej oczekiwanym momencie, podczas biegu na autobus, treningu czy startu w zawodach. 

Kiedy stosować silikonowe sznurowadła? 

Twórcy sznurowadeł bez wiązania Hickies doskonale rozumieli problemy tej części społeczeństwa, która żyje w ciągłym biegu oraz regularnie stara się dbać o kondycję fizyczną. Ich koncepcja powstała i została opatentowana przede wszystkim z myślą o osobach aktywnych, zwłaszcza sportowcach. Silikonowe sznurówki sprawiają, że bieganie, gra w koszykówkę, tenisa lub każda inna aktywność fizyczna stają się wygodniejsze i bezpieczniejsze. 

  Czym są ekspandery i jak można wykorzystać je podczas domowych treningów?

Po sukcesie pierwszej kolekcji Hickies 2.0. z modelami w różnych kolorach, zaczęły powstawać kolejne wzory sznurowadeł łączące funkcjonalność z estetyką. Seria stonowanych kolorystycznie Hickies Metallics z połyskującymi zatrzaskami w odcieniu srebra i złota znajduje swoje zastosowanie jako dodatek do codziennych stylizacji casual.

Kolekcja z kryształkami Swarovskiego doskonale nadaje się natomiast do eleganckich kreacji. Dla modowych eksperymentów z elastycznymi sznurówkami nie ma zatem granic, zwłaszcza że w ofercie Hickies co jakiś czas pojawiają się kolejne modele. Ich ciekawe zestawienie i niebanalna technika wiązania przynoszą zaskakujące efekty. Dzięki nim nie sposób przejść niezauważonym w tłumie osób na ulicy, w biurze czy na imprezie. 

Sznurówki bez wiązania. Kto może je stosować? 

Po silikonowe sznurowadła najchętniej sięgają zatem sportowcy oraz osoby, które lubią łączyć wygodę z estetyką i urozmaicać swój styl ubierania się nietuzinkowymi dodatkami. W rzeczywistości nie ma jednak ograniczeń co do korzystania z produktu. Elastyczne sznurówki dla dzieci mogą nosić nawet czterolatki.

W odpowiedzi na potrzeby małych stóp powstała specjalna seria krótszych, bardziej elastycznych i łatwiejszych do zapięcia sznurowadeł. Z nimi każda aktywność na placu zabaw, podczas lekcji wychowania fizycznego czy spaceru staje się bezpieczniejsza. Brak konieczności wiązania elastycznych sznurowadeł znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie także osobom starszym, otyłym i niepełnosprawnym, którym schylanie się sprawia trudność. 

Sznurowadła Hickies – nowy wymiar komfortu

Sznurowadła to element codziennej garderoby, do którego zdążyliśmy przywyknąć i go zaakceptować ze wszystkimi jego wadami. Amerykański producent akcesoriów obuwniczych Hickies udowadnia jednak, że dłużej tak być nie musi. Silikonowe sznurowadła są rozwiązaniem nieporównywalnym z tradycyjnymi sznurówkami oraz ich popularnymi alternatywami jak rzepy czy klasyczne zatrzaski. Oferują zupełnie nowy wymiar komfortu noszenia butów dostępny dla każdego.