kobieta cwiczy joge

Sharp KC-G40EUW – oczyszczacz do 30 m²

Zanieczyszczone powietrze jest już problemem na skalę światową. W Polsce często przekraczane są dopuszczalne normy stężeń szkodliwych substancji. Szczególnie duże zanieczyszczenie występuje w okresie grzewczym.

Palenie w piecach złej jakości paliwem przyczynia się do powstania smogu, który w swoim składzie zawiera, szkodliwe dla zdrowia pyły zawieszone PM10 i PM2.5. W naszych “czterech kątach” niestety także jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Optymalną ochroną jest w tym przypadku oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze Goodair – specjalistyczny sklep z oczyszczaczami powietrza

Decydując się na zakup oczyszczacza, pamiętaj, że zakup u oficjalnego dystrybutora daje gwarancję oryginalności i ewentualnego, późniejszego serwisu. A więc jakie urządzenie wybrać? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia w jakim będzie pracował oczyszczacz. W niniejszym artykule skupimy się na urządzeniu przeznaczonym do 30 m².

Więcej modeli o podobnych parametrach znajdziesz na: https://goodair.pl/blog/oczyszczacze-powietrza-do-30-m2

Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m². Wszystko za sprawą wysokiej wydajności, która kształtuje się na poziomie 240 m³/h. Oczyszczacz oprócz swojej podstawowej funkcji, pełni rolę jonizatora i nawilżacza. Proces filtracji powietrza odbywa się na aż 5 poziomach.

  • Filtr wstępny – za jego pomocą zatrzymywane są większe zanieczyszczenia, takie jak: kurz, włosy czy sierść zwierząt.
  • Filtr węgla aktywnego – dzięki niemu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów i lotnych związków gazowych. Filtr został dodatkowo wzbogacony o powłokę krzemionkową, która neutralizuje tlenki siarki i azotu.
  • Filtr HEPA H13 – jest “sercem” oczyszczacza. Jego najważniejszym zadaniem jest oczyszczanie powietrza z wszelkich najdrobniejszych zanieczyszczeń, takich jak główne składniki smogu – pyły zawieszone PM10 i PM2.5.
  • Filtr nawilżacza – zatrzymuje osady znajdujące się w wodzie, dzięki czemu nie dostają się one do powietrza.
  • Jonizator Plasmacluster – wytwarza ujemnie i dodatnio naładowane jony, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami czy zarodnikami pleśni i grzybów.
  Saturator SodaStream – prezent dla bliskich i dla planety

Jonizacja i nawilżenie

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW pełni jednocześnie aż trzy funkcje: oczyszcza, nawilża i jonizuje. Odpowiedni poziom nawilżenia wpływa na prawidłowy mikroklimat w pomieszczeniu. Jest to przydatna funkcja szczególnie dla osób mających poranne dolegliwości w postaci np. suchego kaszlu. Urządzenie dostosowuje optymalny poziom wilgotności uwzględniając temperaturę w pomieszczeniu.

Oczyszczacz został wyposażony także w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Produkowane ujemnie i dodatnio naładowane jony niszczą wszelkie napotkane na swojej drodze patogeny. Ponadto jony zapobiegają rozwojowi zarodników pleśni czy grzybów. Funkcja jonizacji wpływa także na stworzenie równowagi kationowo-anionowej, która przyczynia się do poprawy koncentracji oraz samopoczucia.

Dodatkowe funkcje

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUW został wyposażony w wiele funkcji, które wpływają na komfort użytkowania. O aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu informuje nas 7-kolorowa skala. W trybie manualnym mamy do wyboru 3 szybkości pracy wentylatora – niski, średni i wysoki.

Możemy także skorzystać z inteligentnego trybu automatycznego, w którym oczyszczacz na podstawie 4 czujników sam dobierze optymalne ustawienia. Dzięki trybowi sleep, urządzenie zredukuje jasność i głośność pracy do minimum. Model G40 został wyposażony także w funkcję Plasmacluster Spot, która umożliwia miejscowe usuwanie zapachów oraz bakterii z tkanin.

Ponadto kolorowe podświetlenia na wyświetlaczu wyłączą się, gdy w pomieszczeniu zrobi się ciemno. Na komfort użytkowania wpływają również takie funkcje jak: timer, tryb Ion Shower, tryb pyłki, automatyczne zamykanie wywiewu, blokada rodzicielska, auto restart czy wskaźnik konserwacji filtrów.

Podsumowanie – oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacze powietrza z linii G charakteryzują się dużą skutecznością w oczyszczaniu powietrza oraz bogatym wyposażeniem. Model G40 przeznaczony został do powierzchni do 28 m². Dzięki aż 5 stopniowej filtracji, urządzenie oczyści powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl