doniczka

Jabłoń Szampion w donicy – charakterystyka i uprawa

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu jabłoń Szampion w donicy – jest to wyjątkowe połączenie cenionej Koksy Pomarańczowej oraz bardzo lubianej Jabłoni Golden Deliciousa. Powstała w efekcie jabłoń Szampion w donicy jest niezwykle popularna przede wszystkim ze względu na smaczne, soczyste owoce oraz łatwość uprawy.

Poleca się ją początkującym sadownikom. Jesteśmy przekonani, że ta odmiana spodoba się także bardziej doświadczonym ogrodnikom, którzy poszukują wysokiej klasy drzew owocowych o pysznych owocach.

Charakterystyka jabłoni Szampion w donicy

Po okresie intensywnego wzrostu przychodzi czas na wydawanie owoców. Korona drzewka ma stożkowaty kształt i cechuje się umiarkowaną gęstością gałęzi. To sprawia, że zbiory są dość łatwe. W sprzedaży można spotkać się z odmianami w doniczkach, ale także z odkrytymi korzeniami, gotowe do wsadzenia do ziemi. Odmiana jest odporna na choroby, jednak dość wrażliwa na chłód.

Z tego powodu w okresie mrozów warto zabezpieczać szczególnie młode drzewka specjalnym okryciem, żeby bezpiecznie przerwały do wiosny. Jabłoń Szampion w donicy, taka jak np. https://drzewka-faworytka.pl/JABLON-SZAMPION-W-DONICY-p154 po przesadzeniu preferuje słoneczne lokalizacje oraz żyzną glebę. Popularnymi zapylaczami są odmiany Ligol, Golden Delicious, Idared, Cortland, Melba, Antonówka, Jonatan i Spartan.

Owoce

Owoce jabłoni Szampion w donicy są od średniej do dużej wielkości. Mają kulisty, choć lekko stożkowaty kształt z widocznymi delikatnymi żebrowaniami. Skórka jabłek jest zazwyczaj zielonożółta z zabarwieniem pomarańczy lub czerwieni z jednej strony. Miąższ jest stosunkowo słodki z przełamaniem kwaskowatą nutą. Jabłka są soczyste i bardzo aromatyczne.

Dzięki temu owoce chętnie spożywa się na surowo, wyciska się z nich soki, ale także wykorzystuje do robienia kompotów,  dżemów i innych domowych przetworów. Jabłka są gotowe do zbiorów pod koniec września, zazwyczaj przez kolejne kilka tygodni. Drzewko owocuje każdego roku z podobną intensywnością.

  Potrzebujesz nowej sofy? Możesz zaoszczędzić pieniądze

Jabłoń Szampion – uprawa

Odmiana jabłoni Szampion w donicy intensywnie rośnie do chwili wydania pierwszych owoców. Pierwszych plonów można spodziewać się już w drugim roku po posadzeniu drzewka, co sprawia, że stosunkowo szybko możemy cieszyć się z efektów uprawy. Warto pamiętać o regularnym cięciu, które poprawia jakość oraz ilość zbiorów. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się także z innymi odmianami jabłoni.

Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy selekcję doskonałej jakości krzew i drzewek owocowych, które doskonale odnajdą się zarówno w przydomowych uprawach, jak i przy hodowli przemysłowej. Wśród oferowanych drzew owocowych w doniczkach każdy klient z pewnością znajdzie odmianę, która idealnie odpowie na jego oczekiwania. Dzięki temu uprawa powinna być przyjemnością.