refleksy na ciemnych wlosach

Refleksy na ciemnych włosach – jak dobrać do swoich włosów? Zrób je w domu!

Refleksy na ciemnych włosach to popularna metoda koloryzacji. Wybierana jest przez panie w każdym wieku. Kobiety z chęcią powróciły do tego rozwiązania, bo efekt jest spektakularny, a mimo to wygląda dość naturalnie. Jak dobrać kolor pasemek do kosmyków? Jakie barwy ze sobą łączyć? Sprawdź, jak zrobić w domu refleksy na ciemnych włosach!

Komu pasują ciemne lub brązowe włosy z refleksami?

Refleksy na włosach to cienkie pasemka o kontrastowej barwie, dzięki nim naturalnie zagęszczamy kosmyki, dodajemy fryzurze objętości, ponadto rozświetlamy cerę oraz nadajemy rysom twarzy charakteru. Można bawić się kolorami i tworzyć różne zaskakujące połączenia. Pasemka są o 2-3 tony jaśniejsze, a mimo to nie ma mocnego rozgraniczenia pomiędzy odcieniami.

Komu pasują ciemne lub brązowe włosy z refleksami? To będzie dobre rozwiązanie dla wielu pań. Kiedy pasemka są jaśniejsze niż naturalny odcień kosmyków buzia będzie wyglądać świeżo, do tego to doskonały patent na szybkie odmłodzenie. Chłodny typ urody powinien postawić na ciemniejsze refleksy. Dziewczyny z brązowymi oczami zachwycą w tej wersji. Za to kobiety niebieskookie lub zielonookie z jasną cerą korzystniej wyglądają, gdy refleksy są jaśniejsze, na przykład będą one miedziane.

Refleksy na ciemnych włosach do ramion prezentują się cudownie, choć z zasadzie długość nie ma większego znaczenia, bo i na dużo dłuższych kosmykach ta koloryzacja się sprawdza. Jedynie bardzo krótkie kosmyki nie nadają się do tej metody. Pamiętaj, że falowane lub kręcone jeszcze mocniej podkreślają pasemka!

Jaka farba najlepiej sprawdzi się do refleksów na włosach?

Zrobienie refleksów jest dość trudne, bo wymaga precyzji oraz sporo czasu. Sam podział pasemek i przygotowanie zajmuje kilkanaście minut. Najlepiej kupić farbę, która jest o kilka tonów jaśniejsza od naszych włosów. 2-3 to absolutny maks! Za duży kontrast nie będzie jednak dobrym pomysłem, bo wygląda mało naturalnie, wręcz kiczowato.

Wobec tego dokładnie przemyśl wybór i dobrze dobierz preparat. Na rynku znajdziesz specjalne kosmetyki do tworzenia refleksów, na przykład w postaci łatwej do aplikacji pianki. Kiedyś używano tylko i wyłącznie rozjaśniacza oraz utleniaczy, dziś mamy więcej możliwości.

Kolor refleksów dobieramy zawsze indywidualnie, dlatego pod uwagę bierz nie tylko barwę włosów, ale i również cery oraz oczu. Nie uda Ci się osiągnąć identycznych wyników, jak  u kogoś innego z wielu względów. Rozjaśnienie powinno być widoczne, wtedy można zyskać efekt 3D. Jeśli chcesz zaszaleć możesz dodać odważny i nietypowy kolor, na przykład na czerwień, fiolet bądź zieleń. Oprócz farby musisz mieć pędzelek, folie aluminiową, rękawiczki oraz grzebień.

  Zimny blond - jak wygląda i komu pasuje?

Mocne a delikatne refleksy na ciemnych włosach – co zrobić aby trafić idealnie?

Bez względu na to, jaki środek kupisz musisz dokładnie przeczytać zalecenia producenta. Trzymasz się wszystkich wytycznych, aczkolwiek podczas koloryzacji trzeba regularnie sprawdzać odcień, a więc co jakiś czas odwijać folię aluminiową. Dlaczego? Każde włosy zupełnie inaczej reagują i odpowiedni stopień można osiągnąć w różnym odstępie. Sugeruj się  jednak informacjami od producenta środka.

Wiadomo, że im dłużej trzymasz farbę tym mocniej ona działa, ale nigdy nie przeciągaj czasu. Pamiętaj, że cieńsze pasemka prezentują się ładniej niż grube, poza tym szybciej „łapią” tony!

Delikatne refleksy uda się osiągnąć dość szybko. One dają wrażenie jedynie muśniętych słońcem, dlatego też są bardzo subtelne. To dobry pomysł, gdy nie chcesz robić radykalnej metamorfozy.

Mocniejsze są wyraźniejsze, dlatego też rzucają się w oczy, do tego tworzą wyraźniejszy kontrast, który nie każdemu pasuje. Aby trafić idealnie to należy zawsze obserwować reakcje włosa na zmiany, bo innego sposobu nie ma na osiągnięcie pięknych refleksów.

Jak zrobić refleksy na ciemnych włosach w domu?

Pasemka na ciemnych włosach możesz zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc, na przykład mamę bądź koleżankę. Przygotuj sobie na początku paski z folii aluminiowej, w które będziesz je zawijać. Wydzielenie odpowiednio grubych pasm z zachowaniem dobrej różnicy odległości to klucz do sukcesu. Wiele farb od razu ma w zestawie grzebyk, dzięki temu aplikacja koloru jest dziecinnie prosta.

Po nałożeniu środka zawijasz każde wydzielone pasmo w osobną folię aluminiową. To najbardziej czasochłonna część ze wszystkich. To w dużym stopniu decyduje o rezultacie koloryzacji. Po kilkunastu minutach trzeba dokładnie zmyć preparat i to w zasadzie wszystko.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci wykonanie pięknych refleksów na włosach. Dobrym trikiem jest:

  • zrobienie refleksów o odmiennej długości, bo to wygląda naturalniej niż równa aplikacja
  • przy zniszczonych kosmykach nałożyć odrobinę preparatu i delikatnie go tylko rozmasować
  • postawienie na delikatne przejście refleksów i naturalnego odcienia to wygląda subtelnie
  • aplikowanie niewielkiej ilości preparatu na wydzielone pasemka za pomocą pędzelka
  • wyprostowanie i rozczesanie włosów, w ten sposób łatwiej pokryć je równomiernie refleksami
  • wybór ilości pasemek – nie może być zbyt dużo, bo nie osiągniesz zamierzonego efektu.

Zapomnij o starej metodzie na czepek kąpielowy i wyciąganie pasemek, czy na równe, jakby „od linijki” refleksy. Rezultat jest sztuczny, a przecież tu chodzi nam o coś odwrotnego, bo o naturalność.

Po wykonaniu refleksów kluczem do zachowania pięknej fryzury jest odpowiednia pielęgnacja. W ten sposób kosmyki nabiorą blasku, staną się nawilżone, a co ważne zapobiegniemy nieprzyjemnemu efektowi, tak zwanego „siana”. To również pomoże wydobyć dodatkowo refleksy, zwłaszcza jeśli są delikatne.

Karmelowe refleksy na ciemnych włosach

Karmelowe refleksy na ciemnych włosach to hit. Ciepłe brunetki, dzięki nim wydobędą głębie piwnej, tudzież miodowej tęczówki. Równe przejścia doskonale komponują się z brązowymi kosmykami. Co ważne takie połączenie jest dość prosto osiągnąć nawet w warunkach domowych.

  Satynowy blond - jak wygląda, komu pasuje i jak uzyskać ten modny kolor?

Jednak w przypadku włosów rozjaśnianych, albo mało podatnych na koloryzacje potrzebne będzie w pierwszej kolejności rozjaśnianie, między innymi tak zwana „kąpiel rozjaśniająca”. To pozwoli uzyskać karmel, a nie jasny wręcz żółty blond.

Jasne refleksy na ciemnych włosach

Jasne refleksy na ciemnych włosach to nie nowość, bo takie zestawienie królowało już w latach 90-tych. Taki miks zachwyca w zasadzie na każdej długości i to jego duży plus. Co ważne takie pasemka nie niszczą kosmyków, tak mocno jak rozjaśnianie w całości, ponadto fryzura jest bardziej naturalna. Pianki rozjaśniające lub preparaty w formie sprayów działają szybko i skutecznie.

Blond refleksy na ciemnych włosach

Blond refleksy na ciemnych włosach to prawdziwa klasyka. Zestawienie tych barw podkreśli urodę wielu pań. Naturalne odcienie blond są wprost stworzone dla dziewczyn, u których nie dominuje konkretny półton, a więc nie ma przewagi chłodnego ani ciepłego.

Co w przypadku pozostałych? U chłodnych polecane są jaśniejsze pasemka, a u tych z ciemniejszą karnację te w cieplejszej barwie. W tym wypadku w pierwszej kolejności stosuje się klasycznie rozjaśniacz, potem przychodzi kolej na farbę w odcieniu chłodnego blondu, tudzież na fioletową płukankę. To spowoduje, że pasemka będą złote.

Słoneczne refleksy na ciemnych włosach

Słoneczne refleksy na ciemnych włosach to bestseller każdego okresu letniego, choć bez względu na porę roku ma wiele fanek. Złoty blond nadaje fryzurze trójwymiarowości, wobec tego to cudowne rozwiązanie jeśli włosom brakuje objętości i są zwyczajnie cienkie. To nie jest niestety dobry pomysł dla każdego. To nie będzie korzystna opcja przede wszystkim dla pań o chłodnym typie urody.

Co ważne słoneczne pasemka wyjdą po zastosowaniu rozjaśniacza, bo poprzez to wydobędziemy żółty pigment. W większości osób nie jest konieczna dodatkowa koloryzacja.

Rude refleksy na ciemnych włosach

Rude refleksy na ciemnych włosach powodują, że wyglądamy seksownie i zadziornie. Do ciepłych odcieni skóry pasują przede wszystkim klasyki, takie jak żywa miedź, a do zimnych – odcień sarni, jak i przygaszone rudości. Mocne ożywienie da natomiast wybór czerwieni z blaskiem.

Przy tego typu koloryzacji w pierwszej kolejności rozjaśniamy kosmyki oczywiście rozjaśniaczem. Kiedy ktoś ma włosy bardzo podatne na zmiany to można spokojnie wybrać farbę z rudościami, jednak tylko o 1-2 tony ciemniejszą. Poprzez to efekt będzie  żywy i widoczny!

Czerwone refleksy na ciemnych włosach

Pasemka w kolorze czerwonym są odważnym rozwiązaniem, bo w połączeniu z ciemnymi kosmykami dają mocny kontrast. To pokazuje, że wystarczy niewiele, żeby odmienić wygląd.

Z reguły w pierwszej kolejności pojawia się na kosmykach rozjaśniacz, a dopiero na następnym etapie farba w odważnym odcieniu. Refleksy na czarnych włosach wymagają dobrego przygotowania, bo różnica między tonami jest zbyt duża by uzyskać zadowalający efekt od razu, czyli bez wcześniejszych zabiegów dekoloryzacji.