oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy – jak robić to prawidłowo? Krok po kroku

Podstawowym krokiem w pielęgnacji buzi jest oczyszczanie. Ten etap jest konieczny bez względu na to, czy stawiamy na makijaż, czy też nie. Jeśli zapominasz o tym, albo zaniedbujesz ten jakże ważny aspekt to pojawiają się rozmaite niedoskonałości. Jak prawidłowo oczyszczać twarz? Sprawdź nasze patenty!

Oczyszczanie twarzy – po co to robić?

Oczyszczanie twarzy jest kluczowe dla kondycji naszej skóry. Makijaż, zanieczyszczenia, resztki kosmetyków, sebum, toksyny – te czynniki mocno wpływają na stan cery. Poprzez to staje się ona szara, pojawiają się niedoskonałości, a proces starzenia przebiega szybciej. Jeśli chcesz cieszyć się świetlistą skórą i młodzieńczym wyglądem musisz skupić się na oczyszczaniu twarzy. Systematyczność to klucz podobnie, jak odpowiednie metody.

Pielęgnacja musi być dopasowana do naszego typu cery, ponadto składać się z kilku kroków. Tylko tak uda się uzyskać dobre wyniki! Należy przeprowadzać zabiegi rano oraz wieczorem. Dlaczego? Nocą również skóra ma kontakt z wieloma czynnikami, od brudnej pościeli, po naturalne, na przykład produkcję sebum przez gruczoły łojotokowe.

Oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Czyszczenie twarzy powinno robić się rano, a także wieczorem. To pozwoli nam zachować skórę w dobrej kondycji. Istnieją pewne wskazówki co do takich rytuałów pielęgnacyjnych. Jak myć twarz? Nie wiesz? Poniżej znajdziesz oczyszczanie twarzy krok po kroku:

  • Demakijaż ma za zadanie usunąć makijaż, jak również zanieczyszczenia. Możesz sięgnąć po piankę, olejek, albo płyn, czy też mleczko. Ważne jest aby przyłożyć się do tego procesu i dokładnie usunąć wszystko, na przykład za pomocą wacika. Jeśli będziemy nieprecyzyjne może dojść do zapchania porów, które skutkuje rozmaitymi niedoskonałościami.
  • Mycie twarzy żelem to kolejny krok. Dobierz kosmetyk do typu swojej skóry i pamiętaj o dokładnym spłukaniu resztek środka. Staraj się unikać okolic oczu, bo są delikatne i łatwo je podrażnić!
  • Tonizacja – w ostatniej fazie sięgasz po tonik w zależności od formy może być nakładany za pomocą wacika, albo bezpośrednio z butelki z atomizerem na twarz. Ten kosmetyk przywraca równowagę kwasowo-zasadową, gdy nie zrobimy tego to dużo łatwiej o podrażnienia, czy nadmierne przetłuszczanie.

Te 3 kroki to absolutne minimum! Koreanki stawiają na wieloetapową pielęgnacje, gdzie pojawiają się kremy, serum, a także maski, czy inne kosmetyki. To jednak dodatkowe elementy, które wykonuje się po oczyszczaniu.

Czym można oczyścić skórę twarzy? Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Jak dobrze oczyścić twarz? Mleczka, toniki, choć w wielu wypadkach konieczne jest stosowanie dodatkowych preparatów, które mają liczne dobroczynne właściwości. Przyda się, między innymi:

  • peeling, czyli kosmetyk o właściwościach złuszczających. Doskonale oczyszcza skórę. Wykonuj go 1-2 razy w tygodniu.
  • Maseczki – znajdziesz je w różnej formie, od płacht, po warianty zmywalne lub typu peel of. Postaw na naturalne glinki, które skutecznie zmniejszają produkcję sebum, a jednocześnie odblokowują pory.
  • Żele 2w1 to połączenie żelu i peelingu. Za jednym razem zyskujemy dokładne oczyszczenie, nawet w przypadku głęboko osadzonych zanieczyszczeń.
  Trwała ondulacja włosów. Zanim zrobisz loki, koniecznie przeczytaj!

W ostatnim czasie kwasy AHA/BHA stały się hitem ze względu na wysoką skuteczność. Dzięki nim regulujemy produkcję sebum, usuwamy obumarły naskórek, a jednocześnie oczyszczamy. Działają one na wielu płaszczyznach, poza tym powodują, że kremy lepiej się wchłaniają. Do wyboru jest kilka toników, albo innych środków na bazie kwasu, na przykład migdałowego, czy salicynowego.

Jak myć twarz? Patentów jest kilkanaście. Najlepiej próbować wielu metod aż wybierzemy tę skrojoną do naszych potrzeb. Raz w tygodniu zaleca się mocniejsze oczyszczanie twarzy, ale tylko wtedy gdy nie mamy cery delikatnej.

Zabiegi oczyszczające na twarz

W zależności od typu cery potrzebuje ona nieco innego traktowania, a także ma zupełnie odmienne problemy. Na szczęście producenci kosmetyków oraz salony kosmetyczne mają naprawdę bogatą ofertę jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy. Nie można jednak przesadzać z ilością i częstotliwością, bo naskórek wymaga regeneracji.

Istnieje kilka metod oczyszczania twarzy w salonie. To będzie, między innymi:

  • Metoda mieszana – łączy się tu różne odmiany zabiegów dla uzyskania, jak najlepszych rezultatów. To może być oczyszczanie manualne plus kwasy, aczkolwiek wszystko zależy od potrzeb.
  • Peeling chemiczny – mamy tu różne kwasy o licznych właściwościach. Jedno jednak pozostaje niezmienne, bo udaje się dobrze oczyścić naskórek, przywrócić równowagę w produkcji sebum, a także usunąć przebarwienia lub inne problemy skórne.
  • Szczoteczki soniczne lub mechaniczne można by powiedzieć, że „wymiatają” zanieczyszczenia ze skóry. Dodatkowo masują skórę i wpływają na redukcję sebum. Co ważne w przypadku zmian trądzikowych trzeba uważać, bo mogą nasilić objawy zamiast je zlikwidować!
  • Laserowe oczyszczanie – po to rozwiązanie sięgają głównie osoby z trądzikiem, które chcą zmniejszyć widoczność zmian. Proces gojenia jest szybszy, mało tego pojawia się zdecydowanie mniej niedoskonałości.
  • Mikrodermobrazja – to mechaniczne ścieranie naskórka w wielu warstwach. Mikrokryształki są bezpieczne, a co najważniejsze bardzo skuteczne. To idealna opcja dla osób z niedoskonałościami, czy z problemami utraty elastyczności.
  • Peeling kawitacyjny – usuwa zmęczenie, likwiduje przebarwienia, uelastycznia skórę, a to dzięki zjawisku kawitacji, które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia i szybkiej przemiany z fazy ciekłej na gazową.
  • Oczyszczanie manualne to klasyka wśród zabiegów w salonie kosmetycznym. Działa się tu wieloetapowo i poprzez to kompleksowo.

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Nie można zapomnieć, że każda metoda ma liczne przeciwwskazania, a także dodatkowe zalecenia. Warto skonsultować się z kosmetyczką i wybrać najlepszą opcję. Klasyfikacja jest niezbędna by uniknąć skutków ubocznych, poza tym by dobrze oczyścić skórę, bo nie u każdego dany zabieg da oczekiwane rezultaty.

Manualne oczyszczanie twarzy – kiedy stosujemy ten zabieg?

Manualne oczyszczanie twarzy, a więc ręczne zaczyna się klasycznie od demakijażu, potem przychodzi czas na peeling bądź parówkę, ostatni etap to aplikacja specjalnych maści mających na celu dotarcie do ukrytych zanieczyszczeń. Pojawia się jeszcze maska łagodząca i regenerująca, a także krem dopasowany do typu cery. Manualne oczyszczanie twarzy zaleca się przy zaskórnikach, albo mocno zanieczyszczonym naskórku. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na profesjonalny zabieg wykonywany w salonie. Dlaczego? Mamy wtedy pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie bez komplikacji.

  Laminowanie rzęs - na czym polega, jak przebiega i ile kosztuje?

Raz na 2-3 miesiące warto wykonać manualne oczyszczanie twarzy, choć przy bardzo zanieczyszczonej cerze dopuszcza się nawet częstsze zabiegi, na przykład raz na miesiąc. To jest jednak bardzo indywidualna kwestia i wymaga konsultacji z kosmetyczką.

W  sytuacji, gdy decydujesz się samodzielnie w domowych warunkach przeprowadzić manualne oczyszczanie twarzy to należy przyłożyć dużą uwagę do zasad higieny i raczej wykonywać taki zabieg sporadycznie z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa.

Efekty oczyszczania twarzy – czego się spodziewać?

Oczyszczanie skóry twarzy daje natychmiastowe wyniki. Po zabiegu czujemy, że buzia jest czysta. W zależności od wariantu odczuwamy nieco inne bonusy. Jednak od razu widać mniej niedoskonałości, promienność i zdrowy wygląd. Bywa jednak tak, że po ustąpieniu zaczerwienień oraz podrażnień dopiero po kilku dniach uda się dostrzec wszystkie pozytywne zmiany.

Kosmetyka twarzy przeprowadzona w salonie daje lepsze rezultaty niż ta w domu. Tam mamy profesjonalny sprzęt, a także kosmetyki o silniejszym działaniu co mocno wpływa na stan cery. Sami nie jesteśmy w stanie dotrzeć do głębszych warstw naskórka, a jedynie wyczyścić go z wierzchu.

Ile kosztuje profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Czasami w domowych warunkach nie jest możliwe uporanie się z zaskórnikami oraz z innymi niedoskonałościami. Skóra potrzebuje wtedy profesjonalnej pielęgnacji, a więc należy udać się do kosmetyczki. Profesjonalne zabiegi dają dobre wyniki, ale z reguły wymagają kilku wizyt, czyli całej serii.

Głębokie oczyszczanie twarzy u kosmetyczki wnika mocno w naskórek, dlatego efekty są widoczne gołym okiem. W zależności od zabiegu cenny są odmienne:

  • Mikrodermobrazja korundowa jest idealna dla osób z tłustą i mieszaną cerą. Bardzo silnie oczyszcza skórę, więc osoby z naczynkami, alergiami oraz trądzikiem różowatym muszą skonsultować zabieg z dermatologiem. Cena tego oczyszczania kosztuje 120-150 złotych w zależności od salonu.
  • Oczyszczanie wodorowe – ten zabieg składa się z aż kilku etapów, dzięki temu skóra jest nie tylko czysta, ale i rozświetlona oraz promienna. W zależności od liczby faz oraz obszaru zapłacimy około 250-400 złotych.
  • Peeling kawitacyjny – w tym wypadku jest to osobna procedura, albo proces przygotowawczy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Udaje się usunąć martwy naskórek i dokładnie wyczyścić buzię. Za taką usługę zapłacimy w zależności od obszaru około 60-200 złotych.
  • Manualne oczyszczanie to koszt w granicach 150-200 złotych.

kosmetyczka oczyszcza twarz pacjentki

Cena zabiegów w dużym stopniu zależy od tego, czy dotyczy tylko twarzy, czy również szyi i dekoltu. Pomiędzy salonami mogą być pewne różnice, więc warto porównywać cenniki.

Oczyszczenie twarzy u kosmetyczki od razu przynosi zauważalne efekty. Nie tylko oczyszczamy cerę, ale i pozbywamy się obumarłego naskórka, jak i toksyn. Poprzez profesjonalne zabiegi odbudowujemy naskórek, wygładzamy go, a także usuwamy ewentualne przebarwienia, a także niedoskonałości. Warto łączyć różne zabiegi, wtedy wyniki są jeszcze lepsze, bo się wzajemnie uzupełniają. Najlepiej odwiedzać salon jesienią lub wiosną, gdy nie ma nadmiernego promieniowania słonecznego, w ten sposób skóra ma czas na odbudowanie się.

Niestety, ale istnieją pewne przeciwwskazania, które powodują, że nie możemy przeprowadzić niekiedy zabiegu u kosmetyczki. Mowa tu o:

  • świeżych ranach lub bliznach
  • wirusowym zapaleniu skóry
  • stanie zapalnych skóry, który jest spowodowany przez bakterie.