kremy do rak

Jaki krem do suchych i popękanych rąk?

Dłonie są naszą wizytówką. Aby więc zadbać o ich stan, kremy do rąk należy stosować po każdym myciu dłoni. Jak wybrać najlepszy krem do suchych i popękanych rąk?

Choć zwykle dużą uwagę przykładamy do pielęgnacji skóry twarzy, dłonie traktujemy trochę gorzej. Nie zawsze pamiętamy o regularnym nakładaniu kremu do rąk, co sprawia, że z czasem skóra staje się przesuszona. Najgorzej jest zimą, gdy ogrzewane pomieszczenia oraz suche mroźne powietrze sprawiają, że dłonie błyskawicznie się przesuszają i pękają. Również częste mycie i kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi, czy płynami do mycia naczyń pogarszają stan skóry rąk. Kremy są więc niezbędne, aby zapewnić sobie gładkie dłonie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kremu do rąk?

Dlaczego warto stosować kremy do rąk?

Skóra dłoni jest wrażliwa, jednak nie jest łatwo zadbać o jej dobrą kondycję, ponieważ ciągle wystawiamy ją na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. W ciągu dnia myjemy ręce wielokrotnie i choć w każdej łazience znajduje się krem nawilżający, nie zawsze pamiętamy, aby stosować go po każdym myciu rąk. Sprawia to, że dłonie stają się jednym z najbardziej zaniedbanych obszarów ciała. Zimą dochodzi do tego suche powietrze, które sprawia, że stan skóry błyskawicznie się pogarsza. Kremy do rąk pozwalają zadbać o zniszczoną skórę dłoni, a ich regularne stosowanie przynosi najlepsze efekty.  Kupując krem, trzeba pamiętać, aby dopasować go skóry dłoni. Zamiast więc brać pierwszy krem z półki, należy zapoznać się ze składem i wybrać produkt, który odpowiada na konkretne potrzeby skóry.

Jaki krem do suchych i popękanych rąk wybrać?

Nasze dłonie każdego dnia są narażone na różne czynniki zewnętrzne, które sprawiają, że stan skóry rąk błyskawicznie się pogarsza. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy wyborze kremu do rąk kierować się potrzebami swojej skóry, dzięki czemu miękka skóra rąk stanie się rzeczywistością, a nie tylko niedościgłym marzeniem. Jednak nie zawsze przykładamy do tego wagę. Wybierając kremy do twarzy, dokładnie studiujemy ich skład, natomiast zapominamy o tym, że przy wyborze kremu do rąk jest to równie ważne. Dobrej jakości krem do rąk zapobiega przesuszaniu, podrażnieniom i pękającej skórze. Doskonale sprawdzają się tu kosmetyki naturalne, które mają dobry skład. W składzie często znajduje się gliceryna, wosk pszczeli, olej z pestek winogron, keratyna czy koenzym Q10, które dobrze wpływają na stan skóry dłoni.

  Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji? Wszystkie najlepsze odcienie

W przypadku przesuszonej skóry kluczowe jest regularne nawilżanie. Warto więc zwrócić uwagę na nawilżające kremy o lekkiej konsystencji, które nadają się do codziennego stosowania. Wiele z nich zawiera masło shea i olejek migdałowy, które sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna. Warto pamiętać, że działanie nawilżające kremów polega na współdziałaniu składników humektantowych i emolientowych. Trzeba więc wybrać krem zawierający składniki nawilżające oraz takie, które budują na skórze film zapobiegający utracie wilgoci. Humektantem jest między innymi gliceryna, która jest bardzo popularnym składnikiem kremów do rąk. Wartym uwagi składnikiem jest też mocznik, który wiąże wodę, a dodatkowo złuszcza martwy naskórek. Choć humektanty są bardzo ważne, należy zwrócić uwagę czy odżywcze kremy, które mają poprawić stan skóry dłoni, zawierają emolienty. Są to różnego rodzaju oleje, ale też parafina czy wazelina. Regenerujący krem powinien też zawierać składniki aktywne, na przykład ceramidy czy substancje przeciwzapalne, które dobrze pielęgnują skórę dłoni i opóźniają proces jej starzenia.