Blond sombre – jak wygląda i ile kosztuje?

Jak zrobić blond sombre? Co wybrać ombre czy sombe? Wiele z nas marzy o pięknych, przetkanych blondem włosach. „Sombre hair” to wariacja stylu ombre. Obie metody nadają włosom naturalny, musnięty słońcem wygląd, dzięki rozjaśnionym końcówkom i pasemkom.

Czym różnią się te metody? Jaka jest cena koloryzacji sombre i ombre? Jaka jest technika farbowania? Chcesz wiedzieć? Koniecznie przeczytaj artykuł.

Sombre i ombre, to metody stopniowego rozjaśniania włosów. Obie polegają na nakładaniu na pojedyncze pasma włosów i końcówki utleniacza, który stopniowo je rozjaśnia, aż do uzyskania odcienia blondu. W przypadku sombre włosy są rozjaśniane, aż do uzyskania naturalnego odcienia blondu, który nadaje włosom złotawych refleksów. Przy czym nikt nie powie, że są tlenione.

Wykonanie sombre wymaga dużego wyczucia, techniki i znajomości odpowiednich produktów. Jednak sam proces jest raczej prosty. Nieumiejętnie wykonane sombre to tragedia, zarówno dla włosów jak i właścicielki. Zbyt rozjaśnione włosy wyglądają tandetnie i trzeba z nimi powalczyć, żeby  w ogóle móc pokazać się ludziom.

Blond sombre czy ombre? Czym się różnia?

Można powiedzieć, że sombre jest córką ombre, ponieważ wywodzi się z tej drugiej techniki. Główną różnicą między nimi jest naturalny, subtelny efekt osiągnięty, dzięki koloryzacji sombre.  Zabieg ten daje złudzenie naturalnie jaśniejszych włosów, które nie zostały poddane żadnemu zabiegowi. Efekt końcowy przypomina delikatnie rozjaśnione od słońca włosy.

Sombre to po prostu delikatna, stonowana wersja ombre. W tej wersji mogą pojawiać się krótkie lub długie pasemka, pojedynczo rozjaśnione dla uzyskania subtelnego koloru, który będzie pasował do Twoich naturalnych włosów.

Skoro już powiedzieliśmy o sombre, to czas na ombre:

  Jak dbać o dłonie? 9 najważniejszych zabiegów na dłonie

Wyobraźcie sobie surferkę, która przez całe wakacje szusowała po morskich falach. Po takim wypoczynku, nasze włosy będą naprawdę mocno rozjaśnione. Mówiąc krótko, ombre to nie pojedyczne rozjaśnione pasemka, ale stopniowa gradacja kolorów. W tym przypadku włosy są rozjaśniane od konkretnego momentu, czyli od połowy długości, linii szczęki lub uszu.

Kolejną metodą farbowania jest flamboyage, o którym przeczytacie w artykule poniżej.

Na jakich włosach najlepiej sprawdzi się sombre?

Najpopularniejszym rodzajem tej koloryzacji jest blond sombre. Sprawdzi się na każdych włosach, ale w przypadku ciemniejszych ich odcieni, blond pasemka i końcówki nie mogą zbyt wyróżniać się na tle naturalnych włosów. Sombre najlepiej wygląda na włosach brązowych i ciemnych blond.

W przypadku rudych włosów sprawy mają się trochę inaczej. Dodatkowo, oprócz samego utleniania, nakłada się na pasemka różne odcienie brązów. Pozwala to stonować rudy kolor i zapewnić 100% naturalny wygląd włosów.

Czarny włosy i sombre? Oczywiście, że tak, ale trzeba przygotować się na więcej niż jedną sesję. Rozjaśnianie pasm czarnych włosów jest czasochłonne, gdyż musi to być robione stopniowo, coraz to jaśniejszymi farbami.

Cena sombre. Ile tak naprawdę zapłacisz?

Finalny koszt jest uzależniony od wielu czynników:

  • Przede wszystkim umiejętności fryzjera. Do fachowca zazwyczaj czeka się co najmniej kilka tygodni i trzeba przygotować się na spory wydatek;
  • Długość włosów – im dłuższe tym drożej;
  • Naturalny, wyjściowy kolor Twoich włosów – im ciemniejsze tym drożej. Rozjaśnienie czarnych włosów jest bardzo drogie i istnieje ryzyko, że w ogóle się nie uda;
  • Efekt rozjaśnienia. Jeżeli chcesz cudownego efektu sombre, musisz liczyć się z rozjaśnieniem włosów o kilka tonów.

W zależności od miejsca, gdzie wykonujesz taki zabieg. Powinnaś zmieścić się w granicach 150-400 zł. Sombre to wymagająca technika, ale jak trafisz w ręce dobrego fryzjera, to na pewno wyjdziesz zachwycona nowym wyglądem.