mierzenie obwodu biustu

Powiększenie biustu tkanką tłuszczową czy implantami?

Wiele kobiet marzy o tym, aby powiększyć piersi, jednak mimo rosnącej popularności tego typu zabiegów, sporo osób wciąż ma obawy. Wątpliwości dotyczą m.in. sposobu przeprowadzenia operacji.

Pacjentka może wybrać, jaka metoda zostanie wykorzystana do powiększenia piersi – implanty czy lipofiling? Każdy z tych zabiegów ma swoje zalety, ale także wady. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby mieć odpowiednią wiedzę i móc podjąć dobrą decyzję.

Metody powiększania piersi

Jak zostało wspomniane na początku, obecnie zabieg powiększania piersi może być przeprowadzony na dwa sposoby. Pierwszy z nich, chyba najbardziej znany wśród kobiet, polega na wykorzystaniu implantów, najczęściej wykonanych z silikonu o odpowiednich właściwościach.

Inną metodą jest lipofiling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Jak wskazują znani chirurdzy plastyczni, m.in. dr Szczyt, oba zabiegi są bezpieczne dla zdrowia. Każdy z nich został odpowiednio przebadany, aby wykluczyć zagrożenie.

W jaki sposób powiększyć piersi?

Decydując się na powiększenie piersi, warto dowiedzieć się więcej na temat dostępnych metod. Oczywiście, wszystkie ważne informacje można uzyskać w gabinecie chirurgii plastycznej, gdzie powinien być przeprowadzony dokładny wywiad z Pacjentką, aby poznać jej oczekiwania i wskazać najlepsze rozwiązanie. Dobrze jest jednak mieć też podstawową wiedzę, co bez wątpienia doda pewności siebie.

Zabieg powiększenie piersi tkanką tłuszczową Dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-piersi/powiekszanie-piersi-tkanka-tluszczowa

Powiększanie piersi można przeprowadzić przy wykorzystaniu implantów. Jest to zabieg znany już ponad 50 lat, który z czasem ewoluował. Używane przez lekarzy implanty są dobierane w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjentki, do wyboru są różne rozmiary i kształty. Istotne jest również to, że wykorzystywane protezy piersiowe zostały poddane odpowiednim badaniom, aby wykluczyć wszelkie zagrożenia związane z ich użyciem.

  Efektowna hybryda – geometryczne wzory paznokci, które zrobi każdy!

Wybierając tę metodę powiększania piersi, efekty zabiegu są widoczne od razu i nie trzeba go powtarzać. To dobry sposób szczególnie dla kobiet, które chcą uzyskać duży rozmiar biustu. Najpoważniejszymi powikłaniami związanymi z przeprowadzeniem operacji są: rotacja implantu czy przykurcz torebki włóknistej.

Czasami pojawiają się dolegliwości związane z drętwieniem, zmniejszeniem czucia albo nadwrażliwością dotykową, niemniej jednak zdarza się to rzadko i z czasem mija, a przed zabiegiem Pacjentka powinna być szczegółowo o wszystkim poinformowana. Powiększanie piersi nie wpływa w żadnym stopniu na możliwość przeprowadzania badań takich jak USG i mammografia.

Kolejnym skutecznym sposobem wykorzystywanym w chirurgii plastycznej do powiększania piersi jest lipofiling, znany już od przeszło 100 lat. W obecnej formie jest wykorzystywany od lat 90’. Lipofiling składa się z kilku etapów m.in. przeszczepu tkanki tłuszczowej z innej partii ciała (liposukcja). Następnie pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana, a później wprowadzana do piersi małą kaniulą.

Ślady po zabiegu przestają być widoczne po ok. tygodniu od jego przeprowadzenia. Efekt powiększenia jest naturalny, co dla wielu kobiet może mieć kluczowe znaczenie. Należy jednak pamiętać, że zwykle zabieg trzeba kilka razy powtórzyć, aby uzyskać idealne rezultaty.

Nawet jeśli pobrana tkanka ma sporą objętość, nie oznacza to, że piersi będą równie duże, bo ulega ona wygojeniu (pozostaje od 40% do 60% przeszczepionego tłuszczu). Staje się ona integralną częścią naszego ciała, więc kiedy chudniemy, ona również się zmniejsza.

Implanty czy lipofiling – która metoda lepsza?

Najlepsza metoda powiększania piersi to taka, która odpowiada potrzebom Pacjentki co do wielkości biustu, jego kształtu, a także naturalności wyglądu. Jeśli piersi mają być znacznie powiększone, lepiej zdecydować się na implanty. Bardziej naturalny efekt gwarantuje jednak lipofiling, choć nie jest to metoda odpowiednia dla wszystkich kobiet.

  Co na porost włosów?

Najważniejsze jest jednak to, że każdy ze sposobów jest bezpieczny, także pod względem onkologicznym, a wybór jednego z nich sprowadza się głównie do poznania oczekiwań Pacjentki.