pedzle do makijazu

Zastosowanie pędzli do makijażu

Zastosowanie pędzli do makijażu

Pędzelki do makijażu to akcesoria, które powinny znaleźć się kosmetyczce każdej kobiety, która pragnie zdobić swoją twarz nietuzinkowym makijażem z zastosowaniem profesjonalnego wyposażenia.

Na ogół w zestawie znajduje się kilka pędzelków i warto wiedzieć, który przyda nam się do równomiernego rozprowadzenia korektora, a który sprawi, że będziemy w stanie wykonać oryginalne połączenie kolorystyczne z pomocą cieni do powiek. Przymierzając się do zakupu zestawu pędzli do makijażu warto również przeanalizować własną sytuację i jasno określić własne oczekiwania.

Jeżeli należymy do grona kobiet, które raczej nie korzystają z cieni do powiek, to z pewnością powinnyśmy się skupić na nieco uszczuplonym zestawie, dzięki któremu poradzimy sobie z aplikowaniem pozostałych kosmetyków. Jeżeli natomiast jest wprost przeciwnie, należy zastanowić się, który zestaw będzie dla nas najodpowiedniejszy i zapoznać się z naszą bogatą ofertą. Duży wybór w tym zakresie sprawia, że warto również uzupełnić wiedzę o informacje dotyczące zastosowania konkretnych pędzli.

Jakiego pędzla użyjemy do nałożenia korektora?

Zwłaszcza w porze letniej wiele kobiet decyduje się na nieco delikatniejszą wersję makijażu, która pozwoli jedynie zakryć pewnego rodzaju niedoskonałości i zapewni niezachwiane dobre samopoczucie i sporą dozę komfortu. Nieprawdą jest, że z pędzli do makijażu powinny korzystać wyłącznie panie zawodowo zajmujące się wizażem.

Posiadanie pewnych praktycznych informacji pozwoli nam osiągnąć zadowalający efekt w domowych warunkach i bez wsparcia zawodowców. Do nałożenia korektora warto użyć pędzla, który będzie składał się z włosia o średniej twardości. Powinien był dosyć płaski.

W sprzedaży oferujemy zestawy pędzli z syntetycznym włosiem, które umożliwiają aplikowanie płynnych korektorów z dokładnością, której nie powstydziłby się najlepszy salon kosmetyczny. Istotnym jest, aby włosie w tym przypadku nie było zbyt twarde, ponieważ moglibyśmy wówczas zniweczyć nasze wysiłki i nałożyć korektor w formie nieestetycznych smug na twarzy.

  Flamboyage - na czym polega, jak je zrobić i ile kosztuje?

Aplikowanie podkładu i pudru za pomocą pędzla

Zgoła odmiennie prezentują się pędzle do podkładu oraz aplikowania pudru. Tego rodzaju pędzle powinny składać się z wyjątkowo miękkiego włosia, który nie będzie podrażniał delikatnych partii twarzy. Powinien również mieć nieco zaokrąglony kształt, dzięki któremu będzie mógł swobodnie smagać całą twarz i posiadać gęste włosie.

Wiele pań decyduje się w przypadku aplikowania podkładu na pędzel o miękkim włosiu i nieco spłaszczonym kształcie. Faktycznie, taki pędzel doskonale poradzi sobie z równomierną aplikacją podkładu. Niemniej, w przypadku pudrów niezastąpionym kompanem pozostają pędzle do makijażu w postaci zagęszczonej włosiem kuli.

Jakiego pędzla użyjemy do ust?

Choć wiele kobiet o tym zapomina, to pędzle fantastycznie sprawdzają się także podczas nakładania koloru na usta. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie niewielki pędzelek o spłaszczonym boku i nieco twardszym włosiu, które umożliwi precyzyjne rozprowadzenie szminki lub błyszczyka na ustach.

Warto w tym celu wybrać pędzelek, który nie będzie posiadał zbyt długiego włosia. Należy pamiętać, że w przypadku makijażu ust nie ma granicy błędu – albo wykonamy zadanie perfekcyjnie albo szybko odczujemy skutki braku profesjonalizmu. Sztywny i krótki pędzelek do makijażu pozwoli nam uniknąć ewentualnej porażki.

Blendowanie cieni

Wbrew pozorom umiejętne nakładanie cieni na powieki to klucz do sukcesu. Właśnie dzięki opanowanym umiejętnościom będziemy w stanie podkreślić oko lub sprawić, by optycznie wyglądało na nieco większe niż w rzeczywistości.

Blendowanie cieni to nic innego jak wcieranie cieni w skórę górnej powieki i łączenie kolorów, które pomogą osiągnąć pożądany efekt. Do takiego zabiegu warto wyposażyć się w pędzel z dosyć delikatnego włosia, który pozwoli na równomierne rozprowadzenie cieni na powiekach. Blendowanie wykonuje się okrężnymi ruchami.

Skóra powiek jest bardzo delikatnym fragmentem, dlatego najważniejszym zadaniem jest dobranie pędzelka, który nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla oka i w żaden sposób nie podrażni tych newralgicznych miejsc.

  Jak wyprostować włosy bez prostownicy? 10 sprawdzonych sposobów

Źródło: Trena.pl