poradniki dla kobiet

Poradniki dla kobiet – klucz do życiowej harmonii

Dbanie o swój dobrostan w dzisiejszym pełnym wyzwań i zmian świecie, jest dla współczesnych kobiet bardzo ważne. Stąd też tak duża popularność różnego rodzaju poradników dla kobiet – książek zawierających praktyczne wskazówki dotyczące takich aspektów życia, jak zdrowie fizyczne i psychiczne, kariera zawodowa, relacje z innymi i z samą sobą, styl życia czy dbanie o urodę. Jakie są najlepsze poradniki dla kobiet i gdzie je kupić? Dziś na tapet weźmiemy ofertę księgarni internetowej Mando.

Najlepsze poradniki dla kobiet, czyli jakie?

Aby odpowiedzieć na pytanie o najlepsze poradniki dla kobiet, należy najpierw przyjrzeć się, po jakie książki, mieszczące się w tej bardzo szerokiej kategorii, najczęściej sięgają panie. Na pewno będą to poradniki dla kobiet dotyczące zdrowia, profilaktyki i leczenia. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza poradnik kobiecy, który porusza np. temat endometriozy, trudności z zajściem w ciążę albo depresji czy też tak często występujących w społeczeństwie alergii pokarmowych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także poradniki dla kobiet o diecie i zdrowym komponowaniu posiłków dla siebie i swojej rodziny. W końcu w dzisiejszych czasach, wbrew pozorom, nie jest to wcale takie proste. To oczywiście nie wszystko. Ważne miejsce na półkach z książkami z tej kategorii zajmują również ciekawe poradniki dla kobiet pomagające zwiększać poczucie własnej wartości i budować pewność siebie. I to nie tylko na polu prywatnym, ale i zawodowym, niezależnie od wykonywanej pracy czy planów na przyszłość. A także wówczas, gdy plany te nie są sprecyzowane.

Poradnik kobiecy, który pomaga w walce z chorobą

Jakie poradniki dla kobiet dostępne w księgarni internetowej Mando warto mieć na swojej półce? Jako że wiele kobiet w Polsce boryka się z endometriozą, bardzo ważną i potrzebną pozycją jest naszym zdaniem poradnik kobiecy pt. Endometrioza. Kobiecość nie musi boleć. Napisany został on przez Karolinę Staszak przy współpracy m.in. z ginekologiem, seksuologiem, psychoterapeutą oraz dietoterapeutą. Autorka, u której rozpoznano endometriozę, dzieli się w nim swoimi doświadczeniami. Daje wskazówki kobietom, które podejrzewają u siebie tę chorobę lub też mają już postawioną diagnozę. W połączeniu z rozdziałami napisanymi przez specjalistów w swoich dziedzinach, całość stanowić będzie doskonały poradnik kobiecy będący wsparciem w życiu z endometriozą.

  Podstawowe zasady użytkowania soczewek kontaktowych

Inne ciekawe poradniki dla kobiet, które warto przeczytać

Jak już napisaliśmy wcześniej, poradniki dla kobiet, które znajdują wiele odbiorczyń, to te pomagające rozwiązać zawodowe dylematy. Właśnie do tego rodzaju książek należy publikacja pt. Pewna Ty! Jak być skuteczną w pracy i nie zwariować autorstwa ekspertki od relacji w pracy, Magdaleny Kieferling. Na kartach tego poradnika kobiecego nie tylko dzieli się ona swoim wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą, ale również daje głos innym kobietom takim, jak np. Magdalena Różdżka, Natalia Nykiel czy Iwona Guzowska. Nie można wreszcie nie wspomnieć też o fenomenalnej pozycji pt. Survival dla alergików (i ich rodzin) Hanki Ciężadło, będącej prawdziwą skarbnicą nie tylko przepisów na dania bez glutenu, cukru czy nabiału, ale też i porad, jak mówić o alergii pokarmowej (swojej bądź kogoś z rodziny), by zostać zrozumianą.

Wszystkie omówione tutaj poradniki dla kobiet napisane są przystępnym językiem i posiadają dużą dawkę wiedzy merytorycznej. Wspierają i pomagają zatroszczyć się o siebie, zarówno w kontekście zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Kupisz je na stronie księgarni Mando: https://mando.pl/ksiazki/mando-inside-ksiazki-psychologiczne/poradniki-dla-kobiet

Artykuł sponsorowany.