Spis treści
Jeśli zastanawiasz się co to jest plopping i jak go wykonać samodzielnie to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje o tej niebywale popularnej stylizacyjnej metodzie!
Plopping – co to jest?
Za nazwą plopping kryje się metoda suszenia, a także stylizacji włosów kręconych i falowanych. Dzięki niej możemy wydobyć piękny skręt, poza tym mocno go podkreślić. Ta technika ma jeszcze inną nazwę koszulkowanie bądź ręcznikowanie, a to dlatego że używa się tutaj właśnie tych artykułów.
W jaki sposób? Owija się w nie mokre włosy, ale koniecznie odsączone z nadmiaru wody. Wysychają one w naturalny sposób nie tylko szybciej, ale i dodatkowo uzyskujemy piękną fryzurę.
Dla kogo jest ręcznikowanie włosów?
Ręcznikowanie włosów najlepiej sprawdza się u właścicielek kręconych włosów i tych puszących się. Panie z prostymi kosmykami również mogą spróbować tej metody, ale u nich pojawią się jedynie subtelne surferskie fale. Dodatkowo zyskają one więcej objętości, dlatego że kosmyki zostaną uniesione u nasady. Naturalny efekt gwarantowany!
Plopping sprawdzi się w przypadku prostych, jak i kręconych włosów, jednak rezultaty będą nieco odmienne ze względu na podatność na stylizację oraz na ich strukturę. Co ważne to będzie odpowiedni wariant dla różnych rodzajów skrętów kosmyków!
Plopping na dzień czy na noc?
Plopping włosów można robić w ciągu dnia, jak i zostawić na całą noc. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ilości wolnego czasu, a także od naszej wrażliwości skóry głowy. Warto spróbować oba warianty i sprawdzić, który z nich sprawdza się przy naszych kosmykach najlepiej.
Warto wiedzieć, że popularne ręcznikowanie na noc u niektórych daje efekt chlapniętych kosmyków, które mogą wyglądać poprzez to nieświeżo. To nie będzie dobry pomysł, gdy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania się, tudzież w sytuacji, gdy skóra głowy jest bardzo wrażliwa.
To pokazuje, że ta nocna odmiana ploppingu nie sprawdzi się u każdej kobiety. Nie wszyscy również dadzą radę spać w takim nietypowym turbanie na głowie bez odczuwania dyskomfortu.
Jak wykonać zabieg ploppingu? Krok po kroku
Do wykonania ploppingu włosów potrzebujesz ręcznik, albo koszulkę. W przypadku tego pierwszego nie może on być zbyt gruby. Dlaczego? Cienki łatwiej utrzymać na głowie, a przede wszystkim zawinąć w nim kosmyki.
Postaw na typ bawełniany bądź z mikrofibry, za to zapomnij o frotte, bo jest za ciężkim rodzajem. Koszulka natomiast powinna być obowiązkowo bawełniana. Jak wykonać zabieg ploppingu w domowym zaciszu? Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję krok po kroku:
- zaczynasz od klasycznego mycia włosów
- odsączasz nadmiar wody z kosmyków
- aplikujesz na włosy odżywkę bez spłukiwania – smarujesz całe kosmyki i przeczesujesz je grzebieniem co ważne koniecznie takim o szeroko rozstawionych ząbkach
- po odżywce na włosy wędruje krem stylizacyjny, który wgniatamy, gdy głowa jest pochylona do dołu – można ten krok jednak pominąć.
Po etapie przygotowawczym kosmyków czas na odpowiednie ułożenie koszulki, w którą będziemy zawijać kosmyki. W jaki sposób?
- Kładziesz rozłożone ubranie do góry nogami (rękawy są na dole zamiast na górze) na krawędzi łóżka.
- Pochylasz głowę nad T-shirtem i układasz wszystkie kosmyki na czubku głowy.
- Górna część koszulki zakrywa całą głowę aż do karku.
- Chwytamy rękawy i ściskamy, dzięki temu nie będzie przestrzeni pomiędzy włosami.
- Następnie rękawy zawijamy w ruloniki.
- Dwa ruloniki powstałe z rękawów splatamy razem z tyłu głowy.
Co ważne w takim wykonanym turbanie z koszulki trzeba chodzić co najmniej 30 minut, dobrze jednak zostawić go na 2-3 godziny, albo na całą noc. Wtedy można zapomnieć o dodatkowym suszeniu (korzystaj wtedy z suszarki wyposażonej w dyfuzor, która cudownie wpływa na skręt), albo o czekaniu aż kosmyki same naturalnie wyschnął, ale to zajmie nam więcej czasu.
Gdy wybierasz klasyczny ręcznik do ploppingu to kładziesz go na łóżku wzdłuż. Na środku umieszczasz głowę i układasz na jej czubku wszystkie kosmyki. Dwa końce zwijasz w rulon, a potem przymocowujesz je z tyłu, tak samo jak w wypadku koszulki.
Z długimi kosmykami jest łatwiej niż z tymi krótkimi, bo prościej chwycić wszystkie razem. Poćwicz kilka razy układanie kosmyków na sucho, aby dobrze opanować technikę.
Jakie kosmetyki przydadzą się do ploppingu?
Należy pamiętać, że oprócz szamponu do włosów potrzebujemy jeszcze kilku dodatkowych preparatów, gdy wykonujemy ploppping. Co się przyda? Polecana jest maska lub odżywka bez spłukiwania, którą aplikuje się na całe włosy.
Dzięki temu skręt będzie jeszcze piękniejszy, a kosmyki zdrowsze! Masa pań decyduje się również na wysmarowanie końcówek odżywczym olejkiem bądź na użycie preparatu stylizacyjnego, który wydobywa dodatkowo skręt i chroni przed wysoką temperaturą suszarki.
Stosowanie kosmetyków podczas ploppingu to standard. One powinny być dedykowane do kosmyków kręconych, w ten sposób uda się uzyskać lepsze wyniki. Natomiast używanie preparatów nawilżających bądź ochronnych, czy kremów dyscyplinujących wpłynie pozytywnie na kondycję włosów. Ich nadmiar pochłonie bawełniana koszulka bądź ręcznik!
Jakie efekty daje plopping?
Nie da się ukryć, że plopping włosów ma masę zalet, przede wszystkim nie niszczy kosmyków tak, jak na przykład regularne używanie lokówki, czy prostownicy. To tania, a co ważne skuteczna metoda stylizacji, która przypadnie do gustu właścicielkom prostych oraz kręconych włosów. Jakie efekty daje? Zyskujesz:
- dodatkową objętość
- odbicie włosów od nasady
- włosy się nie puszą
- skręt jest wyraźnie podkreślony
- skręt zaczyna się już od czubka głowy.
Ręcznikowanie włosów wykorzystuje coraz więcej osób, bo to naprawdę działa. Przy prostych kosmykach pozwala zrobić subtelne fale, a przy kręconych już istną burzę loków. Plopping nie zajmuje dużo czasu bez względu na to, jak długie kosmyki posiadasz. Mało tego jest to bezpieczne rozwiązanie dedykowane dla każdej kobiety, która chce podkręcić kosmyki w naturalny sposób.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.