farbowanie braz wlosow

Z brązu na blond – jak wykonać farbowanie włosów na przejście?

Sporo kobiet marzy, aby zostać blondynkami. Niestety, ale nie zawsze jest to łatwe zadanie, zwłaszcza gdy mamy już ciemny odcień na głowie. Nic dziwnego, że to czasami  spore wyzwanie, aby osiągnąć upragniony ton. Farbowanie włosów z blondu na brąz jest łatwiejsze niż sytuacja odwrotna. Jak to zrobić skutecznie? W naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat takiej metamorfozy kosmyków!

Czy z każdego brązu można przejść na blond?

Przejście z brązu na blond budzi spore obawy. Oczywiście, że źle przeprowadzona koloryzacja może uszkodzić nasze kosmyki, poza tym nie dać oczekiwanych rezultatów. Właściwie wykonane farbowanie pozwala nam w zasadzie na płynne przejście z każdego brązu na blond, aczkolwiek w wielu wypadkach nie da się obyć bez etapu rozjaśniania.

Zawsze jaśniejsze odcienie brąz dają najlepsze rezultaty, bowiem głęboka czekolada nie jest zbyt dobrą bazą, aby stać się typową słowianką. Za ciemny kolor już na starcie wprowadza pewne ograniczenia, pamiętaj o tym! Nie wszystkim pasują jasne tony, więc nie ma co podążać wyłącznie za trendami, dlatego też zawsze kieruj się wyłącznie swoją urodą i preferencjami. Koloryzacja to powinna być decyzja bardzo przemyślana oraz odpowiedzialna. Dojdzie do naprawdę radykalnej metamorfozy wizerunku, a odwrócenie tego będzie sporym kłopotem.

farbowanie brazowych wlosow u fryzjera

Jak przefarbować włosy z brązu na blond? 3 kroki

Dekoloryzacja z brązu na blond bywa naprawdę skomplikowaną procedurą. Trzeba się przygotować, że to zajmie sporo czasu, bo będzie aż kilka etapów. W tym wypadku im bardziej podatne kosmyki na rozjaśnianie tym dla nas lepiej. Na sam przebieg koloryzacji wpływa także ich kondycja i nasze oczekiwania względem ostatecznego wyglądu fryzury. Nie ma co niczego przyspieszać, bo to tylko zaszkodzi!

Jak przefarbować włosy z brązu na blond? Oto najważniejsze etapy, które pojawiają się podczas koloryzacji:

  • I krok – rozjaśnianie włosów
  Przebarwienia na skórze - wybieramy kosmetyki do twarzy z dobrym składem

Zaczynamy klasycznie od pozbycia się ciemnego koloru kosmyków. Co ważne, niekiedy trzeba ten etap przeprowadzić aż kilka razy, ale pomiędzy zawsze będzie konieczna przerwa, aby odżywić i zregenerować włosy! 2-3 powtórzenia to u niektórych absolutne minimum, żeby stać się blondynką. Preparat bez zapachu oraz amoniaku ma postać niebieskiego proszku, który łączy się z emulsją utleniającą. Mieszanka w proporcji – 1 saszetka i 2/3 wody wymaga dokładnego połączenia, aplikujemy na kosmyki zaczynając od tyłu głowy. Po 40 minutach dokładnie zmywamy wszystko, warto jednak kontrolować to jak reagują włosy, bo czas może być dużo krótszy.

  • II krok – farbowanie

Przy jasnym brązie niekiedy pomija się rozjaśnianie, bo włosy i tak poddadzą się mniej inwazyjnemu zabiegowi jakim jest farbowanie. Tu również bywa tak, że konieczne jest powtórzenie malowania, gdy decydujemy się na jasne tony blond, bowiem nie da się uzyskać od razu efektu wow.

  • III krok – odżywianie

Nie da się ukryć, że rozjaśnianie włosów może je osłabić, a nawet uszkodzić, dlatego też ważna jest potem pielęgnacja. Unikamy dodatkowego redukowania zniszczeń, wobec tego stosujemy preparaty, które wzmocnią kosmyki i nadadzą im piękny połysk.

W przypadku każdej kobiety przejście z brązu na ciemny blond lub zupełnie jasny odcień przebiega nieco inaczej. Nie wszystkie włosy są podatne na rozjaśnianie, poza tym przy złej kondycji odradza się farbowanie, bo zaleca w pierwszej kolejności profesjonalną pielęgnację. Dopiero zdrowe kosmyki są poddawane malowaniu, jak i rozjaśnianiu. One wtedy zupełnie inaczej przyjmują środki!

Czego potrzebujesz do farbowania włosów na blond?

Farbowanie na blond można przeprowadzić w domu, jak i w salonie fryzjerskim. Niezbędne są zawsze specjalne środki, które pozwolą uzyskać blond z brązu. Co się przyda? Musisz mieć:

  • rozjaśniacz – pozwala nam uzyskać zmianę koloru aż o 4-6 tonów, choć do mocniejszego przejścia potrzebujesz silniejszego środka
  • farbę – wybierz produkt maksymalnie o 2-3 tony jaśniejszy inaczej nie uda się uzyskać dobrego rezultatu tylko przy jednej koloryzacji
  • kosmetyki odżywiające pozwolą odbudować kosmyki, a jednocześnie umożliwiają dłuższej cieszyć się kolorem.
  Koloryzacja 3D - 10 najlepszych technik, które odmienią Twoje włosy

Przejście z brązu na blond – u fryzjera czy w domu?

Rozjaśnianie włosów to trudne zadanie, bo wymaga nieco więcej kroków niż klasyczne malowanie odrostu lub tworzenie pasemek. Tak naprawdę przy każdej koloryzacji pojawia się dylemat, czy farbować włosy w domu, czy u fachowca. Przejście z brązu na blond to procedura wieloetapowa. W salonie fryzjerskim mamy zawsze profesjonalną obsługę, poza tym mnóstwo specjalistycznych kosmetyków oraz osobę z dużym doświadczeniem. Dobry fryzjer jest w stanie przewidzieć, jak zakończy się przemiana, czyli czy nie trzeba powtórzyć zabiegu kilkukrotnie. Specjalista oczywiście wydaje się lepszym rozwiązaniem niż  samodzielna koloryzacja. Nic dziwnego, bo domowa dekoloryzacja może mieć opłakane skutki dla kondycji kosmyków oraz dla ich barwy.  Cięcie kosztów nie zawsze się w tym wypadku opłaca!

farbowanie brazowych wlosow na blond

Z brązu na blond w jeden dzień – czy to możliwe?

Sporo pań myśli, że jedna wizyta u fryzjera jest wystarczająca, aby dokonać radykalnej zmiany wizerunku. Im jaśniejszy brąz tym oczywiście łatwiej jest otrzymać blond od razu. Jak już wspominaliśmy czasem rozjaśnianie nie jest potrzebne, dlatego też szybko nakłada się farbę, a to znacząco skraca cały proces metamorfozy. Wiele czynników ma bezpośredni wpływ na to z jaką barwą opuścimy salon fryzjerski. Zawsze dobrze zacząć od pielęgnacji, czyli odpowiednio przygotować się do kolejnych zabiegów. Zdrowe kosmyki lepiej radzą sobie z koloryzacją, poza tym pozwalają się cieszyć z blondu jeszcze bardziej!

Nie da się ukryć, że nie mamy gwarancji, że uda się od razu uzyskać oczekiwany rezultat. Przejście z brązu na blond w jeden dzień bywa problematyczne, gdy mamy ciemne kosmyki. Domowymi sposobami, a więc płukankami z soku z cytryny bądź miodu nie otrzymamy spektakularnych wyników. Natomiast farba nie zawsze w 100% pokryje wcześniejszy kolor, tudzież nie zapewni nam idealnego tonu.