powieki kobiety

Plastyka powiek – kaprys czy konieczność?

Plastyka oczu – co to za zabieg?

Korekcja powiek górnych i dolnych to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w obrębie chirurgii plastycznej. Wśród pacjentów decydujących się na tego typu operacje, dominują kobiety po 35 roku życia. Zabieg ten wykonywany jest w sposób tradycyjny, czyli z użyciem skalpela; bądź nowoczesny przy wykorzystaniu lasera.

W obu przypadkach hospitalizacja jest zbędna, ale należy zatroszczyć się o bezpieczny powrót do domu, ponieważ w wyniku zabiegu mogą pojawić się: obrzęk, opuchlizna oraz problemy z poprawnym widzeniem.

Wskazania do zabiegu plastyki powiek

Zazwyczaj na zabieg ten decydują się kobiety, które chcą na dłużej zachować młody wygląd twarzy. Decyzję o zabiegu podejmują też nierzadko panowie, dla których reprezentacyjny wygląd jest niezwykle ważny w przypadku pełnionych przez nich funkcji. Jednak istnieją też pewne uzasadnione wskazania do wykonania korekcji powiek. Kiedy są one definiowane?

Korekta powiek górnych

Zabieg ten ma celu poprawę komfortu widzenia i życia pacjenta, dlatego są tu formułowane wskazania medyczne. Plastyka powiek górnych powinna zostać zastosowana u osób, które w wyniku wypadku doznały urazu utrudniającego prawidłowe widzenie.

Innym uzasadnieniem konieczności przeprowadzenia tego zabiegu, jest też zjawisko określane, jako opadająca powieka, które jest wyraźnie związane z licznymi uciążliwościami jak, chociażby: znaczne zmniejszenie pola widzenia, niemożność noszenia soczewek, a niekiedy nawet dolegliwości bólowe. Kwalifikacją do wykonania tej operacji powiek często okazują się również zmiany chorobowe polegające na nadmiernym zachodzeniu powieki na oko.

Korekta powiek dolnych

W przypadku liftingu powiek dolnych mowa jest głównie o estetycznych wskazaniach. Jest to operacja mająca na celu usunięcie defektu określanego potocznie, jako worki pod oczyma. Niekiedy ich rozmiar bywa na tyle duży i kłopotliwy, że uniemożliwia swobodne noszenie okularów. Często plastyka powiek dolnych jest również wykonywana w celu zlikwidowania opadających aż na policzek luźno zwisających fałdów skórnych.

  Sombre refleksy na ciemnych włosach - jak je zrobić i komu pasują?

Efekty po plastyce powiek

kobiece powieki

Jakich efektów można spodziewać się po wykonanej operacji? Korekta powiek to zabieg, który przede wszystkim odmładza naszą twarz i przywraca świeżość spojrzeniu. Właściwie przeprowadzony sprawia, że poprawia się nasz komfort widzenia – powiększa się pole widzenia oraz jego ostrość. Korzystnej zmianie ulega też wyraz naszej twarzy.

Co niezwykle ważne – efekty, jakie uzyska chirurg w przypadku operacji powiek górnych, utrzymują się bardzo długo przez 7 – 10 lat. Natomiast umiejętnie przeprowadzany lifting powiek dolnych pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Warto przy tym nadmienić, że udany zabieg gwarantuje też wzrost samooceny i samoakceptacji pacjenta.

Ile kosztuje operacja plastyczna powiek?

Korekta powiek to dość poważny zabieg, ponieważ przeprowadzany jest on w obrębie oczu – czyli bardzo wrażliwego i delikatnego organu. Stąd też warto zdecydować się na jego wykonanie przez polecanych i dobrych specjalistów.

Należy ich szukać w prywatnych lub specjalistycznych klinikach. Niestety wiążę się to ze sporymi wydatkami. Średnio koszt takiego zabiegu waha się od 3000 do 9000 złotych, co może oznaczać poważne nadszarpnięcie budżetu lub wiązać się z brakiem odpowiedniej sumy.

Wtedy z pomocą przychodzi usługa finansowa MediRaty. Klient otrzymuje możliwość opłacenia zabiegu po jego wykonaniu z przyznanych mu w ramach kredytu środków, które następnie musi spłacić w ustalonych ratach. Pożyczka może zostać udzielona w tradycyjny sposób – po telefonicznej kwalifikacji. Klient może też skorzystać z bardziej nowoczesnej metody: „Kupuję teraz – płacę później”, przy czym obejmuje ona kwotę pożyczki do 5.000 zł oraz honorowana jest jedynie w placówkach, które oferują płatności PayPlus.