makijazystka wykonuje makijaz oka

Makijaż powiększający oczy – jak to zrobić? Krok po kroku

Nie wszystkie kobiety mają duże oczy. Na szczęście odpowiedni make up pomoże to zmienić. Jakie stosować sztuczki optyczne przy makijażu oczu? Podpowiadamy!

Makijaż powiększający oko – krok po kroku

Nałóż bazę na twarz i na powiekę, następnie zaaplikuj pod oczy oraz w miejsca niedoskonałości punktowo korektor, jak również wyrównaj cerę podkładem. Dopiero po odczekaniu chwili przystąp do malowania oka:

1. Górną powiekę pomaluj jasnym cieniem, zrób to aż do łuku brwiowego. Także zaaplikuj ten kolor na dolnej linii rzęs. Może to być odcień nude, albo jasnobeżowy, czy też biały.
2. Linię wodną oka obrysuj cielistą lub białą kredką. Zrób to na całej długości bądź tylko w samym kąciku. Poprzez to otworzysz spojrzenie, więc możesz nawet zrezygnować ze stosowania tuszu do rzęs.
3. W kąciku oka, a także pod łukiem brwiowym rozetrzyj odrobinę rozświetlacza.
4. W wewnętrznej części powieki nałóż czekoladowy cień. Zrób to tak, aby nadać mu pędzelkiem kształt litery V.
5. Możesz również wykonać kreskę na powiece, czyli tak zwaną „jaskółkę”. Pamiętaj, aby linia kierowała się ku górze.
6. Kluczem dużych oczu są pięknie podkręcone rzęsy. Przyda się zalotka oraz tusz. Najlepiej pomaluj włoski kilkukrotnie. Dobrze też doczepić kępki rzęs lub cały wachlarz.

Triki makijażowe, które optycznie powiększą oko

Zastosuj przy makijażu kilka prostych trików, a powiększysz optycznie oko. Przede wszystkim:

  Świadoma pielęgnacja włosów. Sprawdź o czym musisz wiedzieć!

1. W kąciku oka aplikuj rozświetlacz, albo jasny cień z mieniącymi się drobinkami. Dlaczego? Poprzez to otworzysz spojrzenie.
2. Mocno wytuszowane rzęsy to świetny patent na uzyskanie większego oka. Nieco więcej tuszu nałóż na samym końcu, w ten sposób pogrubisz włoski, a z pewnością nie uzyskasz sztucznego efektu. Nie zapomnij o kosmykach ulokowanych w samych kącikach, to ważne jeśli masz niewielkie oczy. Przyda się jeszcze zalotka, która spotęguje ten efekt.
3. Na linii wodnej niech pojawi się perłowa kredka, ale tylko w jej kąciku. To mało widoczny detal, a potrafi naprawdę otworzyć oko.
4. Odpowiedni kształt brwi powoduje, że oko jest większe niż w rzeczywistości. Dokładnie uzupełnij ewentualne braki. Pamiętaj, łuk kończący się wraz z ramą oka niestety, ale pomniejsza!
5. Tuż nad łukiem brwiowym zaaplikuj pędzlem niewielką ilość rozświetlacza lub mieniącego się jasnego cienia.

Zastosuj odpowiednie kosmetyki do powiększenia oka

Kreski na powiece dodają pazur makijażowi, do tego wyglądają niezwykle intrygująco. Możesz zrobić je kredką, albo eyelinerem, na przykład w pisaku. Jeśli marzysz o większym oku musisz pamiętać, że należy mocno wyciągnąć końcówkę ku górze. Ponadto linia nie może być zbyt gruba, ponieważ uzyskamy zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Najlepiej zacząć od zrobienia kilku kropek, a na koniec połączyć je w całość. Wtedy mamy większą kontrolę nad ostatecznym kształtem kreski.

Długie rzęsy w cudowny sposób otwierają oko. Stosuj zatem odżywki, aby naturalną metodą pogrubić i zagęścić włoski. Dobierz odpowiedni typ tuszu, do tego kup sobie zalotkę (podgrzana ciepłem z suszarki działa zdecydowanie lepiej!). Warto przykleić kępki sztucznych rzęs, albo całą linię. Staraj się precyzyjnie pomalować każdą rzęsę, nawet te znajdujące się w samym kąciku. W środkowej części oraz na końcach zaaplikuj nieco więcej kosmetyku. To pozwoli uzyskać nie tylko większe oko, ale również spektakularny efekt!

  Jak usunąć suche skórki wokół paznokci?

Trzymaj się sprawdzonej rady dotyczącej aplikacji cienia, czyli:

  • jasny ma być na całej powiece, przede wszystkim w kąciku i nad linią łuku brwiowego
  • ciemny jedynie roztarty w środkowej części powieki oraz w zewnętrznym kąciku.

Baw się kolorami, blenduj je i próbuj nowych rozwiązań. Nie bój się sięgać po kosmetyki rozświetlające lub z dodatkiem mieniących drobinek.

Na co uważać przy powiększaniu oczu makijażem?

Optyczne powiększenie oka to głównie rozświetlenie i bazowanie w dużej mierze na jasnych kolorach. Unikaj malowania dolnej linii rzęs bardzo ciemnymi kosmetykami, lepiej zdecyduj się na brązowy cień z połyskiem niż na czerń. Dokładnie jednak go rozetrzyj! Nie obrysowuj również linii wodnej czarną kredką, postaw na biel.

Chcesz zrobić przydymione oko? Zdecyduj się na brązy lub na szarości, ponieważ czerń będzie wyglądać ciężko, a do tego pomniejszy kontur.